Subvencija za 2010 godinu

milanso je napisao(la):
@didi79 a sta ako neko ove godine prvi put otvara gazdinstvo i tek sada ulazi u PIO i radi svu zemlju u zakup (nista na svoje ime)?
Koliko ja znam 2004 mogao si registrovati gazdinstvo tj. da budes nosioc gazdinstva bez da budes vlasnik zemlje, to sada vise nije moguce. Moras imati nesto zemlje da se vodi na tvoje, mislim da 0.5 ha ali nisam siguran.
 
didi79 je napisao(la):
milanso je napisao(la):
@didi79 a sta ako neko ove godine prvi put otvara gazdinstvo i tek sada ulazi u PIO i radi svu zemlju u zakup (nista na svoje ime)?
Koliko ja znam 2004 mogao si registrovati gazdinstvo tj. da budes nosioc gazdinstva bez da budes vlasnik zemlje, to sada vise nije moguce. Moras imati nesto zemlje da se vodi na tvoje, mislim da 0.5 ha ali nisam siguran.
A što bi morao?
 
Zar varioc koji se zaposli u firmi mora da ima aparat?
Tako da i onaj koji se zaposli u poljoprivredi ne mora da ima zemlju na sebe!
 
Ja sam registrovao po prvi put gazdinstvo prosle nedelje.Nemam nista zemlje na sebi,sve u zakupu i nije bilo problema prilikom registracije!U trezor od papira sam odneo ugovore o zakupu overene u mesnoj kancelariji Kucura,za KO Savino selo izvod iz zemljisne knjige,za KO Kucura prepis posedovnog lista,a za KO Vrbas izvod iz lista nepokretnosti,popunjen obrazac,fotokopija namenskog racuna i licne karte.To je sve sto je potrebno za registraciju gazdinstva.Sto se tice PIO...kupis u knjizari obrazac M1,M2 i M3a koji su za prijavu na osiguranje,E1 i E3 za biro rada i M obrazac za zdravstveno_Obrazac E1 i E3 popunis na birou i sa time se skidas sa njega,obrazac M1,M2 i M3a popunis i nosis u PIO,s,time sto ti za pio treba i potvrda o gazdinstvu i radna knjizica.M obrazac popunis i sa njim ides u zdravstveno, sa njim ti treba stara zdravstvena i izvod iz knjiga nepokretnosti za tvoje ime(katastar)Posle te posalju u upravu za prihode da oni to uvedu i da ti odrede visinu davanja.meni su overili zdravstvenu samo na mesec dana i sa time me uslovili da uplatim prvi kvartal.Da ne zaboravim uz sve to vam trebaju i dobri zivci.Meni je to supruga skoro sve sredila,posto ona radi te poslove u svojoj firmi...inace ne znam dali bih ja to mogao... :cao:
 
Ko je sada u pravu didi79 ili paorpaor koji tu verziju forsira odavno-vrlo je bitno da ljudi znaju sa čime se suočavaju;dugom koji neće biti 200 000 nego malo više i što je najvažnije ovaj PIO ima da plaća doživotno što znači da mlade ljude obavezuješ da se bave poljoprivredom,vrlo pokvareno i nisko
 
@mirmag

Svaka čast tvojoj suprugi. ::svaka cast::
Ja sam prošle godine to radio, i mnogo sam se nanervirao, da ne kažem šta još...
I tek kada sam "potegao" neke veze ubrzao sam proceduru u PIO fondu.

Zaposleni u PIO fondu su sržava za sebe, a pretrpani su poslom i dokumentacijom. Kada uđeš u njihovu kancelariju, registratori i predmeti stranaka poslagani uza zid na jednoj gomili. Kada ostavljaš neku dokumentaciju odmah ti kažu da zapamtiš gde si stavio, da bi u slučaju tvoje potrebe za nekim od tih dokumenata znao u kom delu gomile da tražiš. :haha:

@zoran0230
Didi79 je upravu.
Ako imaš samo komad zemlje na svom imenu a pored toga si zaposlen u nekoj firmi, onda u slučaju prestanka radnog odnosa PIO te automatski prebacuje na pojoprivredu. Ako se ponovo zaposliš negde i tamo budeš prijavljen za PIO, poljoprivredni PIO miruje i čeka kao "kec u rukavu". Dakle nema praznog hoda.
Jedino ako nemaš ništa zemlje na svom imenu možeš da se prijaviš na biro i dobijaš nadoknadu sa biroa, čije trajanje se određuje u zavisnosti od staža koji imaš.
 
ja sam imao gazdinstvo na moje ime od 2004 do 2009 pa sam prebacio na babu prosle godine uzeo 30 posto ove godine vratio na moje ime platio za ovu godinu nisam jos ali platicu uzeti ceo iznos i principi me ne zanimaju jer sto neko rece princip je princip pare su pare a ja vise volim pare nego da iz principa poklonim nekome ono sto mi pripada mislim da ce se svi sloziti a ministra nemam zasto da zovem jer mi je sve jasno a kome nije nek posalje email dobice odgovor sto mi se mnogo svidja i mislim da je ok sa njegove strane sto odgovara i iskreno da kazem ja ga potpuno razumem a i za nase dobro je da placamo penziono jer svi cemo da ostarimo i sta posle kada nemas svoj dinara ja cu ove godine da uzmem 26x14 000 to je dosta para i od te pare platicu penziono i hvala im na tome meni dosta mislim nije dosta al opet hvala i kad daju nesto te pare mi znace nece me izcupati kao poljoprivrednika ali ce mi dosta pomoci i hvala im na tome ipak smo mi siromasna zemlja sa puno lopova i hvala im sto bar malo misle na nas jer tesko ko sada nekome daje pare kada udjemo u EU bice bolje jeste da ja nisam bas za to ali bice sigurno bolje za sve nas!!!
 
paracinac je napisao(la):
ja sam imao gazdinstvo na moje ime od 2004 do 2009 pa sam prebacio na babu prosle godine uzeo 30 posto ove godine vratio na moje ime platio za ovu godinu nisam jos ali platicu uzeti ceo iznos i principi me ne zanimaju jer sto neko rece princip je princip pare su pare a ja vise volim pare nego da iz principa poklonim nekome ono sto mi pripada mislim da ce se svi sloziti a ministra nemam zasto da zovem jer mi je sve jasno a kome nije nek posalje email dobice odgovor sto mi se mnogo svidja i mislim da je ok sa njegove strane sto odgovara i iskreno da kazem ja ga potpuno razumem a i za nase dobro je da placamo penziono jer svi cemo da ostarimo i sta posle kada nemas svoj dinara ja cu ove godine da uzmem 26x14 000 to je dosta para i od te pare platicu penziono i hvala im na tome meni dosta mislim nije dosta al opet hvala i kad daju nesto te pare mi znace nece me izcupati kao poljoprivrednika ali ce mi dosta pomoci i hvala im na tome ipak smo mi siromasna zemlja sa puno lopova i hvala im sto bar malo misle na nas jer tesko ko sada nekome daje pare kada udjemo u EU bice bolje jeste da ja nisam bas za to ali bice sigurno bolje za sve nas!!!
U pravu si,ali stalno lupam glavu jel vredi davati tolike pare za ovu malu,bednu polop.penziju... :sta: a treba i te sve racune prikupiti...
 
po novoj uredbi penzija poljoprivrednika bice ista kao radnika znaci skoro 3 puta veca ali danas sam se ponovo razocarao otiso da platim penziju kada u poreskoj upravi nece da prihvate zahtev jer neznaju koliko da mi naplate jer nije stigla uredba ni za 2009godinu ni za 2010 tako da kao da se nisam prijavio i opet nemam prava na subvenciju dok ne uplatim za 2010 a problem je sto niko ziv nezna koliko to treba ::lose:: i nece da mi daju uplatnicu a hteo sam fusalno da platim 20 000dinara pa kad znaju koliko da doplatim!!!
 
Paracinac,nemaš potrebe da se ljutiš,ja ni ne pišem sve ovo zbog tebe a prozvao sam te zbog toga što si izneo tvrdnju da se dug otoisuje što je sigurno dezinformacija(to pogotovo je jako bitno za profi poljoprivrednike),čaK NISAM SIGURAN DA JE SAMO OD 2004,možda i od ranije(pročitaj didijev post)Jako je bitno da ljudi znaju u šta ulaze,neće ovi uslovi uvek biti isti jer zato su tu uredbe,svake godine će biti sve više uredbi.Mečka je tek počela da se valja,još ako se vlast promeni pa dođu oni gladniji...
Post je spojen: [time]1266410369[/time]
_________________________________________________
Paraćinac,šta pričaš,nikad neće biti kao radnička-Ne možeš da uplatiš 45000 a da ti penzija bude na primer 15000-ne možeš dobiti više para nego što uplatiš ili će kod nas tako biti i bićemo jedina država na svetu i bićemo poznati po tome,A zbog čega ti ne daju subvencije kada bi trebalo da ih dobiješ.Vidiš da ne ide sve tako glatko
 
ko je registrovao domacinstvo 2004 godine i nije placao penziju do sada prosle godine je mogao da plati samo za 2008 godinu i da iskoristi subvenciju a dug od 2004 do 2008 se otpisuje smem se kladim u 100 evra :ppozdrav:
 
I nama će povezati staž od 2004 d0 2008 ako budemo redovno uplaćivali.Ovo sam čuo još prošle godine ali nisam siguran.Paorovo saznanje je slično ovome što sam ja napisao.
 
šandor je napisao(la):
didi79 je napisao(la):
Evo ovako. Kao prvo od ove godine nema mogucnosti brisanja poljoprivrednog gazdinstva, moguce je samo brisanje parcela tj. moze da se obrise sve sto je upisano u gazdinstvu. Gazdinstvo miruje. Sto se tice placanja PIO, treba uplatiti celokupan dug za 2009 god. (NE ZAVRSNO SA 2009) SAMO DUG ZA 2009. Ostatak duga videcemo kako i sta ce biti s njim, za sada se nista konkretno ne zna. A da pojasnim malo zasto se stavlja na teret dug od 2004 god. onima koji sad ulaze u PIO. Zato sto po zakonu iz 1997 godine svako ko poseduje zemlju u vlasnistu od 1997-pa na ovamo, obavezan je da placa PIO. ako se ne bavi drugom delatnoscu. Da budem jos jasniji npr. neko ima u vlasnistvu zemlju od 1998 god. , gazdinstvo registruje 2004 godine, nije usao u PIO a sad mora, nemu se stavlja dug od 1998-2008 (za 2009 mora da uplati da dobije subvencije), stim sto ima mogusnost da od 1998-2003 stavi na mirovanje taj period. Znaci ima dug od 2004 godine. Dajem primer ako je svake godine PIO iznosio 40000( lupam nije isto za svaku godinu) placa za 2009 40000din a ostace mu dug 2004,2005,2006,2007,2008, 5x40000=200000 din.
OVO JE 100% TAKO DANAS SAM BIO U PIO FONDU I LEPO SU OBJASNILI JASNO KAO DOBAR DAN.

Opet nešto novo :sta: Izgleda da ne živimo u istu državu :sta: No comment

Danas sam odjavio jedno gazdinstvo u celini @ didi79 možda kod tebe ne može ali kod mene može :D
 
šandor je napisao(la):
šandor je napisao(la):
didi79 je napisao(la):
Evo ovako. Kao prvo od ove godine nema mogucnosti brisanja poljoprivrednog gazdinstva, moguce je samo brisanje parcela tj. moze da se obrise sve sto je upisano u gazdinstvu. Gazdinstvo miruje. Sto se tice placanja PIO, treba uplatiti celokupan dug za 2009 god. (NE ZAVRSNO SA 2009) SAMO DUG ZA 2009. Ostatak duga videcemo kako i sta ce biti s njim, za sada se nista konkretno ne zna. A da pojasnim malo zasto se stavlja na teret dug od 2004 god. onima koji sad ulaze u PIO. Zato sto po zakonu iz 1997 godine svako ko poseduje zemlju u vlasnistu od 1997-pa na ovamo, obavezan je da placa PIO. ako se ne bavi drugom delatnoscu. Da budem jos jasniji npr. neko ima u vlasnistvu zemlju od 1998 god. , gazdinstvo registruje 2004 godine, nije usao u PIO a sad mora, nemu se stavlja dug od 1998-2008 (za 2009 mora da uplati da dobije subvencije), stim sto ima mogusnost da od 1998-2003 stavi na mirovanje taj period. Znaci ima dug od 2004 godine. Dajem primer ako je svake godine PIO iznosio 40000( lupam nije isto za svaku godinu) placa za 2009 40000din a ostace mu dug 2004,2005,2006,2007,2008, 5x40000=200000 din.
OVO JE 100% TAKO DANAS SAM BIO U PIO FONDU I LEPO SU OBJASNILI JASNO KAO DOBAR DAN.

Opet nešto novo :sta: Izgleda da ne živimo u istu državu :sta: No comment

Danas sam odjavio jedno gazdinstvo u celini @ didi79 možda kod tebe ne može ali kod mene može :D
I u Bečeju brišu bez pitanja :cao:
 
Mislim da niko nebi trebalo da se ljuti,ali za one informacije koje nisu proverene i koje nisu 100 % tacne trebalo bi naglasiti da su to samo glasine i da smo negde nesto culi. Inace u protivnom doazi do zabune i bespotrebnih postova koji su u sustini prazna prica. Oovo je jako bitna tema i zato se treba ponasati maximalno ozbiljno.
 
Slažem se sa tobom paorpaor :D .Ne znam zašzo šire " dezinformaciju " i kad ih ispraviš onda se " ljute "
 
Takvih informacija ima jako puno i trebalo bi malo vise da da povedemo racuna sta objavljujemo :ppozdrav:
 
Napisano je 57 stranica,a od toga 50 punih deziformacija i komentara na isti...lepo sam vam napisao proceduru za prijavljivanje, a za ostalo sto se tice zaostalih placanja pio neka neko napise ko je u to upucen i da se ova rasprava zavrsi... :cao: :cao:
 
Nazad
Vrh