Subvencija za 2010 godinu

Zorane baš to i treba da uradiš ako supruga nije zaposlena i nije bila prijavljena na PIO preko poljoprivrede uopšte nevidim razlog zašto to ne uradiš :sta:
Znam bar 10 ljudi koji su to uradili!
 
Zemljak ,to si trbao još prošle godine da uradiš.Sada bi ti supruga imala već godinu staža.
 
Nisam hteo iz principa,jako sam ogorčen na ministarstvo donošenjem te uredbe,čak i na neke članove foruma koji su mućkali a sada se izdaju za profi poljoprivrednike-ako to uradim supruga bi bila nosilac gazdinstva a ko bi radio -Ja-hobista(Gde je tu logika),čak i moj sin je nezaposlen,još jedno gazdinstvo mogu da otvorim-SADA SE VIDI KAKO NAM JE MINISTARSTVO-vrlo stručno odradilo svoj deo posla.U suštini na svakom gazdinstvu ima po jedan nezaposlen i ako svi tako uradimo onda će svi imati pravo na subvencije-ŠTA ĆE ONDA MINISTARSTVO-ili smanjiti subvencije ili ih ukinuti pošto neće to moći da ispoštuje
 
Sto se tice dugovanja za PIO u periodu od kad imam zemlju na sebe pa do danas,pozivam @paor paor-a da nam opet objasni,jer sam citao njegov post ranije na ovu temu.Bilo je reci da se taj dug brise tempom,godina za godinu.Ako sam dobro shvatio,za svaku godinu uplacenog staza u PIO brise se godina duga,Jer i kod nas su ljudi dobili velike cifre od par stotina hiljada dinara duga za taj period.Voleo bi da @paor paor to potvrdi ili @radivoj nadlacki ako hoce?! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Svaka čast na principu ali znaj da ti principi nehrane porodicu.
Nije to Zorane nikakva mućka nego pravo koje je svaki pojedinac dobio uredbom.
Pa u mom selu ima ljudi koji imaju roditelje u inostranstvu,zemlje,mehanizacije ...itd a trče po dečiji dodatak a ne po subvenciju!! Kad sam pojedncima rekao da me je i sramota da podnesem zahtev samo su se nasmejali,a odgovor: nije ništa na naše ime pa imamo zakonsko pravo(gde je tu logika)!!
 
Tesko ti ja mogu bilo sta potvrditi jer dosta stvari ni sam ministar ne moze da potvrdi. Uglavnom ono sto sam ja cuo jeste da ako se nastavi sa redovnom uplatom za PIO brise se svaka godina duga i tako redom dok se neodplati. Primer: recimo da je dug za 2000,1,2,3,4,5,6 i 7 ,a da se pio redovno poce uplacivati sa 2009 ,onda uplatom za 2010-u se brise dug iz 2007 (2008 je vec morala biti izmirena prosle godine),pa uplatom za 2011-u se brise 2006 i sve tako redom dok se ne stigne do 2000-te.
 
Zoran0230 je napisao(la):
U suštini na svakom gazdinstvu ima po jedan nezaposlen i ako svi tako uradimo onda će svi imati pravo na subvencije-ŠTA ĆE ONDA MINISTARSTVO-ili smanjiti subvencije ili ih ukinuti pošto neće to moći da ispoštuje
Ako je na jednom gazdinstvu npr. 30 hektara, na tri ce biti po 10, tako da si na istom, sem sto bi svo troje placali PIO.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Nisam hteo iz principa,jako sam ogorčen na ministarstvo donošenjem te uredbe,čak i na neke članove foruma koji su mućkali a sada se izdaju za profi poljoprivrednike-ako to uradim supruga bi bila nosilac gazdinstva a ko bi radio -Ja-hobista(Gde je tu logika),čak i moj sin je nezaposlen,još jedno gazdinstvo mogu da otvorim-SADA SE VIDI KAKO NAM JE MINISTARSTVO-vrlo stručno odradilo svoj deo posla.U suštini na svakom gazdinstvu ima po jedan nezaposlen i ako svi tako uradimo onda će svi imati pravo na subvencije-ŠTA ĆE ONDA MINISTARSTVO-ili smanjiti subvencije ili ih ukinuti pošto neće to moći da ispoštuje

Šta misliš da li državi sramota da nam šalje razne poreze i račune :sta: . Ne vidim razlog zašto je sramota tražiti subvenciju ( i dečji dodatak :haha: ) .
 
Šanji jedno je dečiji dodatak a drugo su subvencije a što se tiče države tu nikad nije bilo sramote i ne mislim da je sramota to što tražite i nisam mislio niti koga da podcenjujem niti da uzdižem ali u svemu ima neke granice-zar nismo mi koji se bavimo poljoprivredom najviše pogođeni zakonom o saobraćaju,zašto ministarstvo poljoprivrede ne stane iza nas(mislim na kojekakve ateste,zelene ,tablice,kabine-ima da nas oderu ko musa jarca i onda će isplatiti od tih para subvencije)Imam jedno pitanje za sve forumaše;Da li neko ima podatak koliko je gazdinstava ostvarilo subvencije u prošloj godini u odnosu na ukupan broj registrovanih :sta:
 
Ljudi, jel imate neke informacije u vezi NEKOMERCIJALNIH gazdinstva? Jel imaju penzioneri pravo na neke subvencije ove godine,ili da brisemo gazdinstva...? Molim vas za odgovor ako je neko informisan o tome :ppozdrav:
 
Evo ovako. Kao prvo od ove godine nema mogucnosti brisanja poljoprivrednog gazdinstva, moguce je samo brisanje parcela tj. moze da se obrise sve sto je upisano u gazdinstvu. Gazdinstvo miruje. Sto se tice placanja PIO, treba uplatiti celokupan dug za 2009 god. (NE ZAVRSNO SA 2009) SAMO DUG ZA 2009. Ostatak duga videcemo kako i sta ce biti s njim, za sada se nista konkretno ne zna. A da pojasnim malo zasto se stavlja na teret dug od 2004 god. onima koji sad ulaze u PIO. Zato sto po zakonu iz 1997 godine svako ko poseduje zemlju u vlasnistu od 1997-pa na ovamo, obavezan je da placa PIO. ako se ne bavi drugom delatnoscu. Da budem jos jasniji npr. neko ima u vlasnistvu zemlju od 1998 god. , gazdinstvo registruje 2004 godine, nije usao u PIO a sad mora, nemu se stavlja dug od 1998-2008 (za 2009 mora da uplati da dobije subvencije), stim sto ima mogusnost da od 1998-2003 stavi na mirovanje taj period. Znaci ima dug od 2004 godine. Dajem primer ako je svake godine PIO iznosio 40000( lupam nije isto za svaku godinu) placa za 2009 40000din a ostace mu dug 2004,2005,2006,2007,2008, 5x40000=200000 din.
OVO JE 100% TAKO DANAS SAM BIO U PIO FONDU I LEPO SU OBJASNILI JASNO KAO DOBAR DAN.
 
didi79 je napisao(la):
Evo ovako. Kao prvo od ove godine nema mogucnosti brisanja poljoprivrednog gazdinstva, moguce je samo brisanje parcela tj. moze da se obrise sve sto je upisano u gazdinstvu. Gazdinstvo miruje. Sto se tice placanja PIO, treba uplatiti celokupan dug za 2009 god. (NE ZAVRSNO SA 2009) SAMO DUG ZA 2009. Ostatak duga videcemo kako i sta ce biti s njim, za sada se nista konkretno ne zna. A da pojasnim malo zasto se stavlja na teret dug od 2004 god. onima koji sad ulaze u PIO. Zato sto po zakonu iz 1997 godine svako ko poseduje zemlju u vlasnistu od 1997-pa na ovamo, obavezan je da placa PIO. ako se ne bavi drugom delatnoscu. Da budem jos jasniji npr. neko ima u vlasnistvu zemlju od 1998 god. , gazdinstvo registruje 2004 godine, nije usao u PIO a sad mora, nemu se stavlja dug od 1998-2008 (za 2009 mora da uplati da dobije subvencije), stim sto ima mogusnost da od 1998-2003 stavi na mirovanje taj period. Znaci ima dug od 2004 godine. Dajem primer ako je svake godine PIO iznosio 40000( lupam nije isto za svaku godinu) placa za 2009 40000din a ostace mu dug 2004,2005,2006,2007,2008, 5x40000=200000 din.
OVO JE 100% TAKO DANAS SAM BIO U PIO FONDU I LEPO SU OBJASNILI JASNO KAO DOBAR DAN.

Opet nešto novo :sta: Izgleda da ne živimo u istu državu :sta: No comment
 
@didi79 a sta ako neko ove godine prvi put otvara gazdinstvo i tek sada ulazi u PIO i radi svu zemlju u zakup (nista na svoje ime)?
 
Ako neko pročita ovu temu iz početka taj će da poludi :haha:

@ uzdinac Može obrišeš parcele sa jednog gazdinstva i registruješ na drugi. Ili obrišeš celo gazdinstvo, mada tu pričaju kao da ne može da se briše gazdinstvo ali ...
 
samo da znas da su na isto broju A sto si staviju @ basti hvala ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1266363634[/time]
_________________________________________________
kolko sam se raspitao oko su na istoi adresi onda moze
 
šandor je napisao(la):
Ako neko pročita ovu temu iz početka taj će da poludi :haha:

@ uzdinac Može obrišeš parcele sa jednog gazdinstva i registruješ na drugi. Ili obrišeš celo gazdinstvo, mada tu pričaju kao da ne može da se briše gazdinstvo ali ...
Bas tako... :haha: :haha: @didi hvala na informacijama... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh