Subvencija za 2010 godinu

To je zakon ponude i tražnje mada država to lako može da reguliše da bi dobili oni i samo oni koji rade samo što neće
 
danas bio u trezoru i ovako svako ko je registrovao domacinstvo tj zemlju posedovanim listom morace da izvadi list nepokretnosti posto vise ne moze posedovani list,fiskalni isecak je dovoljan sa pecatom pozadi tako da ne treba nista na ime ili priznanice i druge gluposti onih 30 posto vise na ime racuna vazi samo za djubre tako da b ste dobili 6 000dinara za djubre morate da date 9 000dinara a za gorivo i seme samo 4000dinara nadam se da sam ovim pomogao nekima jer tako sam danas dobio informacije u trezor ja sam danas i predao zahtev za penziju da platim za ovu godinu proslu godinu gazdinstvo je bilo na babu(poljoprivredni penzioner) i sada kada platim za ovu kao nov nosilac gazdinstva imam pravo na subvencije pozdrav svima!!!
 
paracinac je napisao(la):
danas bio u trezoru i ovako svako ko je registrovao domacinstvo tj zemlju posedovanim listom morace da izvadi list nepokretnosti posto vise ne moze posedovani list,fiskalni isecak je dovoljan sa pecatom pozadi tako da ne treba nista na ime ili priznanice i druge gluposti onih 30 posto vise na ime racuna vazi samo za djubre tako da b ste dobili 6 000dinara za djubre morate da date 9 000dinara a za gorivo i seme samo 4000dinara nadam se da sam ovim pomogao nekima jer tako sam danas dobio informacije u trezor ja sam danas i predao zahtev za penziju da platim za ovu godinu proslu godinu gazdinstvo je bilo na babu(poljoprivredni penzioner) i sada kada platim za ovu kao nov nosilac gazdinstva imam pravo na subvencije pozdrav svima!!!
Reci mi šta je sa zaostatkom od 2004-e pa na ovamo-da li se i to plaća
 
paracinac je napisao(la):
danas bio u trezoru i ovako svako ko je registrovao domacinstvo tj zemlju posedovanim listom morace da izvadi list nepokretnosti posto vise ne moze posedovani list,fiskalni isecak je dovoljan sa pecatom pozadi tako da ne treba nista na ime ili priznanice i druge gluposti onih 30 posto vise na ime racuna vazi samo za djubre tako da b ste dobili 6 000dinara za djubre morate da date 9 000dinara a za gorivo i seme samo 4000dinara nadam se da sam ovim pomogao nekima jer tako sam danas dobio informacije u trezor ja sam danas i predao zahtev za penziju da platim za ovu godinu proslu godinu gazdinstvo je bilo na babu(poljoprivredni penzioner) i sada kada platim za ovu kao nov nosilac gazdinstva imam pravo na subvencije pozdrav svima!!!

Opet neka dezinformacija ::lose::
 
paracinac je napisao(la):
danas bio u trezoru i ovako svako ko je registrovao domacinstvo tj zemlju posedovanim listom morace da izvadi list nepokretnosti posto vise ne moze posedovani list,fiskalni isecak je dovoljan sa pecatom pozadi tako da ne treba nista na ime ili priznanice i druge gluposti onih 30 posto vise na ime racuna vazi samo za djubre tako da b ste dobili 6 000dinara za djubre morate da date 9 000dinara a za gorivo i seme samo 4000dinara nadam se da sam ovim pomogao nekima jer tako sam danas dobio informacije u trezor ja sam danas i predao zahtev za penziju da platim za ovu godinu proslu godinu gazdinstvo je bilo na babu(poljoprivredni penzioner) i sada kada platim za ovu kao nov nosilac gazdinstva imam pravo na subvencije pozdrav svima!!!
Nisam te razumeo, da li si uplatio PIO preko poljoprivrede? ako jesi od kada, od pocetka god ili od sada? Ja isto hocu da uplacujem PIO preko polj. samo se bojim da nije kasno jer se nisam prijavio na pocetku god. tj. da li cu ostvariti subvencije. Unapred hvala. Pozzz
 
Mene zbunjuje tačka 1. člana 2. koja glasi :
"1) да је измирило доспеле преузете обавезе по основу прописа којима се уређују мере за подстицање развоја пољопривредне производње;"
_____________________________________________
....na šta se ovo odnosi, koje su to obaveze i gde se mogu videti ti propisi?
 
ako je dezinformacija idi u trezor pa proveri sta da kazem na tvoj post ako ne verujes a evo ti i vidi postavicu dole meni je gazdinstvo bilo prosle godine na babu kao nov nosilac poceo sam da placam cim sam obnovio registraciju jer na osnovu cega da platim penziono ako nemam dokaz da se bavim poljoprivredom danas mi je ovaj u trezoru dao prijavu za penziono pa ovi ce da obrade je danas i sutra stim idem u poresku upravu da vidim koliko imam za uplatu meni se pocetak penzionog racuna od danas i to nije problem a u uredbi koje je ministarstvo donelo pise lepo ko zna da cita svako ko je nov nosilac gadinstva ili novo gazdinstvo mora da ima izmereno dugovanje za 2010 godinu pre podnosenja zahteva za subvenciju tj pre 30 aprila danas sam je citao jer nisam hteo da me ispale i ovaj mi garantuje da cu dobiti pare a nemoras da izmiris dugovanje za 2004 pa nadalje odkad imas gazdinstvo to sam siguran jer sam poslao email ministru prosle godine i rekao mi da imaju dogovor sa PIO da se plati od 2008 posto je to bilo za 2009 e sad je 2010 tako da ti imas pravo da platis samo za proslu imam email od ministra gde mi sve lepo objasnio!!!
http://poljoinfo.com/poljoprivreda/registracija-poljoprivrednih-gazdinstava/930/
pogledaj prvi post ti sto ne verujes ja nisam lazov!!!
 
Farmer II je napisao(la):
Mene zbunjuje tačka 1. člana 2. koja glasi :
"1) да је измирило доспеле преузете обавезе по основу прописа којима се уређују мере за подстицање развоја пољопривредне производње;"
_____________________________________________
....na šta se ovo odnosi, koje su to obaveze i gde se mogu videti ti propisi?


možđa računi za odvodnjavanje ?::namigivanje::
 
šandor je napisao(la):
paracinac je napisao(la):
danas bio u trezoru i ovako svako ko je registrovao domacinstvo tj zemlju posedovanim listom morace da izvadi list nepokretnosti posto vise ne moze posedovani list,fiskalni isecak je dovoljan sa pecatom pozadi tako da ne treba nista na ime ili priznanice i druge gluposti onih 30 posto vise na ime racuna vazi samo za djubre tako da b ste dobili 6 000dinara za djubre morate da date 9 000dinara a za gorivo i seme samo 4000dinara nadam se da sam ovim pomogao nekima jer tako sam danas dobio informacije u trezor ja sam danas i predao zahtev za penziju da platim za ovu godinu proslu godinu gazdinstvo je bilo na babu(poljoprivredni penzioner) i sada kada platim za ovu kao nov nosilac gazdinstva imam pravo na subvencije pozdrav svima!!!

Opet neka dezinformacija ::lose::
Nije dezinformacija nego je neka zavrzlama sa katastrima pa se ovo ne odnosi na sve opštine! Ja isto treba da vadim nove papire iz katastra za sve parcele koje sam registrovao 2006-te i ranije!

2e5845y.jpg

Post je spojen: [time]1266335810[/time]
_________________________________________________
Ta njihova zavrzlama će me koštati 20000 dinara....
 
paracinac je napisao(la):
ako je dezinformacija idi u trezor pa proveri sta da kazem na tvoj post ako ne verujes a evo ti i vidi postavicu dole meni je gazdinstvo bilo prosle godine na babu kao nov nosilac poceo sam da placam cim sam obnovio registraciju jer na osnovu cega da platim penziono ako nemam dokaz da se bavim poljoprivredom danas mi je ovaj u trezoru dao prijavu za penziono pa ovi ce da obrade je danas i sutra stim idem u poresku upravu da vidim koliko imam za uplatu meni se pocetak penzionog racuna od danas i to nije problem a u uredbi koje je ministarstvo donelo pise lepo ko zna da cita svako ko je nov nosilac gadinstva ili novo gazdinstvo mora da ima izmereno dugovanje za 2010 godinu pre podnosenja zahteva za subvenciju tj pre 30 aprila danas sam je citao jer nisam hteo da me ispale i ovaj mi garantuje da cu dobiti pare a nemoras da izmiris dugovanje za 2004 pa nadalje odkad imas gazdinstvo to sam siguran jer sam poslao email ministru prosle godine i rekao mi da imaju dogovor sa PIO da se plati od 2008 posto je to bilo za 2009 e sad je 2010 tako da ti imas pravo da platis samo za proslu imam email od ministra gde mi sve lepo objasnio!!!
http://poljoinfo.com/poljoprivreda/registracija-poljoprivrednih-gazdinstava/930/
pogledaj prvi post ti sto ne verujes ja nisam lazov!!!
Ne znam da li sam ja dobro informisan:trebalo je uplatiti prošlu godinu a da dug od 2004-e do dana ulaska u PIO preko poljoprivrede ostaje,s tim što se neće obračunavati kamata.Ako je neko upoznat neka napiše jer mislim da to ne znaju svi na forumu i oko toga se i kod nas vodi polemika
 
Oni koji su nekad bili prijavljeni preko poljoprivrede pa su u mutno vreme batalili plaćanje preuzetih obaveza oni moraju nadoknaditi taj dug iz 2004.(bar tako sam ja razumeo u poreskoj ,penzionom i trezoru) Moj tast je plaćao nekada pa se "94 godine za 50 maraka odjavio i bio nam je problem oko prijave sada baš zbog tih "dugovanja" prema državi(mada je izmirio sve obaveze do odjavljivanja).
Ja sam se prošle god. prijavio na PIO i uplati od kad imam zemlju na sebe 02.2007 i nisam imao problema.
Miroslave 217 tebe u penzionom lepo pitaju od kad želiš da plaćaš tako da nećeš imati problema.
Ove godine traže da imaš uplaćenu 2010(prvu ratu) ali samo za novoprijavljene!!!
Prošle god. su tražili da imaš 2008 uplaćenu samo ako si bio nosioc poljoprivrednog gazdinstva ali ako si bio novi nosioc (što podrazumeva i novog PIO osiguranika) bilo je dovoljno samo prijava za PIO i prva rata za 2009 god.
Zato dobro obratite pažnju nosioci polj.gaz. koji nisu plaćali PIO ,od kad treba da platite.
 
mityoo je napisao(la):
šandor je napisao(la):
paracinac je napisao(la):
danas bio u trezoru i ovako svako ko je registrovao domacinstvo tj zemlju posedovanim listom morace da izvadi list nepokretnosti posto vise ne moze posedovani list,fiskalni isecak je dovoljan sa pecatom pozadi tako da ne treba nista na ime ili priznanice i druge gluposti onih 30 posto vise na ime racuna vazi samo za djubre tako da b ste dobili 6 000dinara za djubre morate da date 9 000dinara a za gorivo i seme samo 4000dinara nadam se da sam ovim pomogao nekima jer tako sam danas dobio informacije u trezor ja sam danas i predao zahtev za penziju da platim za ovu godinu proslu godinu gazdinstvo je bilo na babu(poljoprivredni penzioner) i sada kada platim za ovu kao nov nosilac gazdinstva imam pravo na subvencije pozdrav svima!!!

Opet neka dezinformacija ::lose::
Nije dezinformacija nego je neka zavrzlama sa katastrima pa se ovo ne odnosi na sve opštine! Ja isto treba da vadim nove papire iz katastra za sve parcele koje sam registrovao 2006-te i ranije!

2e5845y.jpg

Post je spojen: [time]понедељак, 15. фебруар 2010. 08:56:50 MST[/time]
_________________________________________________
Ta njihova zavrzlama će me koštati 20000 dinara....
@paraćinac
Izvini paraćinac ali kod mene ne treba da se ponovo priloži izvod ( valjda ) .I ja sam dobio to obaveštenje ali katastarska opština DEBELJAČA,OPOVO,SAKULA I BARANDA nisu navedeni na taj papir ( tu radim ja zemlju ) . Ja sam predao obnovu registracije 09. februara i nije bilo problema do sad. Izvini što sam tvrdio da je dezinformacija !
Post je spojen: [time]уторак, 16. фебруар 2010. 02:51:58 MST[/time]
_________________________________________________
Ipak nisi dobro shvatio situaciju :ppozdrav: . Ti si naveo da " nemože posedovni list " , ja opet tvrdim da može posedovni list . Ali neka važno da se mi ne svađamo :ppozdrav: .
Post je spojen: [time]уторак, 16. фебруар 2010. 11:07:51 MST[/time]
_________________________________________________
Ja sam to dobio nekako drugačije objašnjeno nego mityoo::

2n8u1sk.jpg
 
Upravu je Paraćinac treba da se menjaju samo u onim katastarskim opštinama koje su restrukturirane.Na primer kod nas u Zrenjaninu ima kat.opština Zrenjanin III i Zrenjanin I.Za zr III je potrebno menjati a za Zr I nije potrebno jer katastar nije završio ovu katastarsku opštinu.
 
Ja mislim da bi Ministarstvo trebalo pod HITNO da donese uredbu kojom bi zemljoradnik bio u obavezi da uzme godišnjeg advokata(Da rastumači sve ove nepoznanice) i naravno da to bude jedan od uslova za dobijanje subvencija
 
Nemože "prepis posedovnog lista" nego treba "prepis lista nepokretnosti"
Glavna razlika je da je ovaj stari jedan list papira A4 formata a ovaj novi ima 4 ili više listova
 
Ne znam da li sam ja dobro informisan:trebalo je uplatiti prošlu godinu a da dug od 2004-e do dana ulaska u PIO preko poljoprivrede ostaje,s tim što se neće obračunavati kamata.Ako je neko upoznat neka napiše jer mislim da to ne znaju svi na forumu i oko toga se i kod nas vodi polemika
[/quote]
Ja sam dobio od ministra email gde pise da se dug od 2004 otpisuje (jer je tada pocela registracija gazdinstva) i potrebno je platiti samo za 2008godinu to mi polsao prosle godine stim da od tada kreces sa osiguranjem ali sad ako je neko placao do 2004 pa posle prestao pa sad bi ponovo poceo to neznam kako ce da izvede :ppozdrav:
 
Paraćinac,pozovi ti ministra još jednom.Po tvome nema nikakvog duga.Onda šta bih ja trebao da platim kada bi sada prebacio gazdinstvo na suprugu-samo za 2010-u.Idem odmah sutra (uložim 45000 a dobijem 140000-lepa računica)
 
Nazad
Vrh