Subvencija za 2010 godinu

šandor je napisao(la):
Za paritet se ne dobije fiskalni račun.
Kako,Sandore?Pa do sad smo dobijali fiskalni na kome je cena u dinarima,a roba uzeta na paritet.Neznam zasto i sad ne bi bilo tako...?
 
Deni je napisao(la):
G-Nadlački!

kojeg datuma stupa na snagu uredba ?

Nisam ni gospodin a ni drug, moze jednostavno Rade ili Radivoje :D

Ова уредба ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.

Usvojena je prosli cetvrtak na Vladi, SG obicno izadje sutradan (petkom), ali hajde, provericu sutra jos.

PS> Sto ne cistite sneg u Temerinu, umalo se u subotu nisam skrsio ::namigivanje::. komunalce za gusu
 
Farmer Bob je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Za paritet se ne dobije fiskalni račun.
Kako,Sandore?Pa do sad smo dobijali fiskalni na kome je cena u dinarima,a roba uzeta na paritet.Neznam zasto i sad ne bi bilo tako...?

Pa onda ću da pravim ugovore u Novom Bečeju :D Kod mene toga nema .
 
šandor je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Za paritet se ne dobije fiskalni račun.
Kako,Sandore?Pa do sad smo dobijali fiskalni na kome je cena u dinarima,a roba uzeta na paritet.Neznam zasto i sad ne bi bilo tako...?

Pa onda ću da pravim ugovore u Novom Bečeju :D Kod mene toga nema .
Nema problema.....mogu da proverim ali do sad je bilo tako.Da,kao sto kaze @zrenjaninac na racunu pise CEK!! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Deni je napisao(la):
G-Nadlački!

kojeg datuma stupa na snagu uredba ?

Nisam ni gospodin a ni drug, moze jednostavno Rade ili Radivoje :D

Ова уредба ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.

Usvojena je prosli cetvrtak na Vladi, SG obicno izadje sutradan (petkom), ali hajde, provericu sutra jos.

PS> Sto ne cistite sneg u Temerinu, umalo se u subotu nisam skrsio ::namigivanje::. komunalce za gusu


nemaju lopate za čiščenje .... ::namigivanje::
 
biće li podrške od države za kupovinu nove poljo mehanizacije(traktore) za 2010 godinu ili ta uredba još u pripremi? (onih 30-40%)
 
jos niko nespominje penzice za 30%,ce bude ili ne za njih,zanima me jer treba da napravim ugovor sa jednim takvim kome je uvek malo
 
2) оверена копија фактуре уз признаницу-налог за пренос средстава или оверен извод из банке као доказ да је плаћање извршено издат од 1. октобра 2009. до 30. септембра 2010. године.
Sta bi ovo trebalo da znaci? :sta:.
 
Stvarno u uredbi sve lepo piše ali treba advokatski tim da rastumači šta nam sve treba.
 
Čitam sve što pišete i moram da se uključim.
Reč je o subvenicijama tj. onima koji ih delom ili u celini ustupaju vlasnicima poljoprivrednog zemljišta, što nije u skladu sa uredbom.
Svi vrlo dobro znamo ko treba da koristi subvencije.
Problem je u tome što smo previše alavi, pa se utrkujemo ko ce uzeti više površine.
Ja nikome ne ustupam subvencije,a ako bi neko tražio, otkazala bih mu zakup, neka traži drugu budalu.
A zašto ti zakupodavci, ako misle da je to ok, ne bi lepo to potpisali i overili u sudu, da se zna ko dobija subvencije?
 
Kolega potpuno si u pravu sumbvencija ide onom ko radi zemlju i ulaze u nju, ja nju snikim ne delim u suprotnom i ja bi odustao od zakupa. :ppozdrav:
 
Problem je u tome sto retko ko hoce da se odreken zemlje uzete u arendu. Ne postoji, ni neki nacelni dogovor izmedju ljudi da se subvencije zadrzavaju za sebe. A da za arendu se palati koliko ko vidi racunicu.
Cak sta vise vidim da ljudima odgovara da daju deo subvencije arendasima jer su tako sigurni u to sta su im obaveze, jer ako se dogovor pravi kroz robu (psenica, kukuruz),ciju cenu niko ne moze da prognozira, onda nije mali broj slucajeva da arendasima je malo na kraju godine kada je niska cena robe pa hoce jos.
 
Slažem se da niko neće da se odrekne zemlje u zakupu, ali sve dok ima onih koji pristaju da poklanjaju svoje pare onima koji na njih nemaju pravo, zakupodavci se neće smiriti, samo kad bi država nekolicinu lupila po džepu, bila bi druga priča.
Kod mene ima ljudi koji za 1kj plaćaju 250eur i još subvencije daju vlasniku zemljišta, pa se ja pitam gde je tu računica.
Post je spojen: [time]1266318774[/time]
_________________________________________________
mica967 je napisao(la):
Kolega potpuno si u pravu sumbvencija ide onom ko radi zemlju i ulaze u nju, ja nju snikim ne delim u suprotnom i ja bi odustao od zakupa. :ppozdrav:

u pitanju je koleginica, dokaz da imamo i žena u poljoprivredi :cao:
 
Nazad
Vrh