Subvencija za 2010 godinu

Do stupanja na snagu uredbe tj. pojavljivanja u SGu dovoljan je samo fiskalni, posle i gotovinski na ime
 
talianu je napisao(la):
Zorane 0230,niko nije protiv vas koji ste zaposleni ali očigledno država jeste zato što u budžetu nema para(dovoljno za sve).
Shvatam da si ogorčen zbog toga ali nije niko od nas nezaposlenih kriv zbog toga.
Kao što je paorpaor rekao i ja podržavam:
"3. Da li treba da dobiju svi pa da subvencija bude 5000dinara po hektaru ili da ostane ovako?
* NE,to nikako. Ja krecem od sebe. Imam 29 godina,ozenjen i moje jedino zanimanje je poljoprivreda. Drugih prihoda nemam i smatram da nebi bilo posteno da neko koje zaposlen i usput obradjuje zemlju bude jos i stimulisan za to. Ne znam za vas ali kod mene u selu cisti poljoprivrednici su bolji domacini od onih sto su pride jos i zaposleni. "

@paorpaor A ti misliš da se mi u Banatu ne znamo baviti poljoprivredom ili.....?
Ja radim zemlju i ne dajem je u arendu.Kako bi ti prehranio porodicu kada bi se doneo zakon da ne možeš da obrađuješ više od na pr.10ha a znaš da sa tim ne možeš da preživiš.tako i ja .Naravno država ima za one koji mućkaju a takvih ima i na ovom forumu
 
Zoran0230 je napisao(la):
Šandore,vrlo iskreno s tvoje strane,ti ne spadaš u tu kategoriju koju sam ja naveo ali se ja za tebe ne sekiram.Odgovori mi samo kako ja tebe ugrožavam sa 10 ha i radim u firmi,jer vidim mnoge profesionalce da im mi smetamo

Ne ugrožavate nas nikako . Kad bih ja radio u nekoj firmi i imao bih 10 ha zemlje ja bih isto radio jer svaki dinar dobro dođe . Kao ti treba da dobiju subvenciju ali ko radi u neku firmu i ima 10 , 20 , 30 ha i istu zemlju daje u zakup njemu ne pripada subvencija. Ali kako to izvesti ?? Jer ako bih država ukinula obavezu za plačanja PIO za ostvarivanje subvencije onda bih i oni koji rade i izdaju zemlju u zakup tražili subvenciju. Jel sam u pravu ?
Post je spojen: [time]1266262927[/time]
_________________________________________________
Branko je napisao(la):
Manje bi bilo svađe kada ne bi bilo subvencija u novcu. ::namigivanje::

To je rešenje za nas !!!!!!!!!!!!
 
szeky je napisao(la):
milanso je napisao(la):
Репроматеријалом у смислу ове уредбе не сматра се минерално ђубриво купљено по условима из Уредбе о условима и начину коришћења средстава за регресирање минералних ђубирва за јесењу сетву 2009. године („Службени гласник РС”, бр. 50/09 и 91/09).
Da li neko moze da protumaci ovo? :sta:.
Po meni to se odnosi samo za kupljeno đubrivo direktno sa produktne berze-regresirano, a ne od zadruge od kojih se dobija redovan fiskalni račun
Cekaj, ako ja uzmem mineralno djubrivo na paritet (npr. soju rod 2010) i racun na ime dobijem u paritetu i uz to fiskalni racun, da li se to subvencionise?
 
Ups moja greska. Da li se dobijaju subvencije ako je racun na ime u paritetu i kako to ide? Jbg prva godina gazdinstva ce biti, pa se raspitujem :D.
 
Prošle godine se moglo tako rešiti stvar , da uzmeš npr. veštak za paritet i onda priložiš fakturu i otpremnicu ali ove godine ...... će da vidimo treba neko da nam objasni deo uredbe koji još nije jasno.

Prošle godine je to izgledalo ovako :

фискални исечак, оверен од стране добављача на полеђини, односно
рачун са отпремницом


A ove godine .......

1) фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат у периоду од 1. октобра 2009. године до дана ступања на снагу ове уредбе, односно фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат од дана ступања на снагу ове уредбе до 30. септембра 2010. године и готовински рачун који гласи на име подносиоца захтева
2) оверена копија фактуре уз признаницу-налог за пренос средстава или оверен извод из банке као доказ да је плаћање извршено издат од 1. октобра 2009. до 30. септембра 2010. године.


Eh sad recite da li može ili ne !! ??
 
Šandore,lako se to izvede,kada imaš vlast imaš i instrumente kojima se to uradi.Era je kompjutera,znaju šta smo ručali a kamoli ko je taj što izdaje zemlju u arendu,hajde reci mi da li je teško doći do podataka.Problem je što ima 90% koji ne ispunjavaju uslove za subvencije a ovih 10% lako oni isplate.Taj što daje zemlju u arendu nema ulaganja a ja koji radim zemlju imam i zašto nemam pravo na subvencije
 
Branko je napisao(la):
Manje bi bilo svađe kada ne bi bilo subvencija u novcu. ::namigivanje::

Da, svadje ne bi bilo kada ne bi bilo uopste subvencija ::namigivanje::

Prosle godine negde pocetkom avgusta je doneta uredba o regresiranju nabavke min. djubriva i ti racuni se nece priznavati a verovatno su i stariji od 01.10.2009. godine. Ova uredba o regresiranju nabavke azotnih min djubriva koja je aktuelna svi racuni koji su posledica nabavke tog djubriva su validni...sve lepo pise u uredbi. To je samo za one interesantno koji su direktno pazarili posredstvom NS Produktne berze kako je to vec islo. Ostali su djubrivo nabavljali u zadrugama, poljoapoteka itd i za to dobijali fiskalni isecak.

:ppozdrav:
 
To znači da ko je kupovao đubre preko berze ne može računati da će mu ti računi biti priznati:haha:
Ja imam fiskalni račun sa 04.11.2009god koje sam kupio preko neke firme koja se bavi prometom repromaterijala i otkupom polj.proizvoda da li će se taj račun priznati. :cao:
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
To znači da ko je kupovao đubre preko berze ne može računati da će mu ti računi biti priznati:haha:

Za ono iz 2009. NE za ovo po uredbi o regresiranoj nabavci azotnih djubriva u 2010. DA
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Znači sve fiskalne račune iz 2009god. i ako su izdati preko zadruge možemo baciti? ::samo bes::

Odogovorio sam ti na pp

Sta kaze uredba .... fiskalni racuni pocev od 01.10.2009. ...jao zrenjaninac...samo me jedis ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh