Subvencija za 2010 godinu

Sve redom pametni komentari, da je sreca da neko iz ministarstva ponekad procita ove postove shvatili bi sta nas muci i uz malo volje doneli bi neku korisnu uredbu a na kao do sada, uvek nesto novo i uvek neki jadac.
Sto se hobi i li profi poljoprivrednika tice ja tu ne bih pravio razliku, jedni druge nikako ne ugorzavaju, ali za mene je neposteno, nemoralno i neoprostivo sto zakupodavci hoce i jare i pare, ja sam za to ko radi njemu pare pa neka je i ministar,
 
Svi mi koji radimo zemlju imamo takav stav :bravo: ,ali oni sto je izdaju ne misle tako ::lose::
 
Paore,otkači se više od zaposlenih.Važno da je tebi dobro.Imaš ljudi kao i ti što se bave samo poljoprivredom pa ne mogu finansijski da podrže uredbe,ti moždaimaš para ali shvati da ima i ko nema a radi možda i više nego ti.Interesuje me ako nije tajna koliko imaš zemlje u svom vlasništvu ako nije tajna.Ja imam 10 ha,
 
Šta ima to veze koliko ima zemlje u vlasništvu ?? Ja imam 2 ha ( dobro sam napisao ) a radim 100 ha .
Post je spojen: [time]1266193872[/time]
_________________________________________________
I plaćam 200 € zakupa po kj ili 350 € po ha .
Post je spojen: [time]1266222805[/time]
_________________________________________________
Kako mogu ja da podržim uredbu i još plaćam dva kredita za traktor ....

Post je spojen: [time]1266252285[/time]
_________________________________________________
Sad razmišljam ni ja nemam pojma kako mogu ovo da odradim ?? :sta:
 
Zoran0230 je napisao(la):
Paore,otkači se više od zaposlenih.Važno da je tebi dobro.Imaš ljudi kao i ti što se bave samo poljoprivredom pa ne mogu finansijski da podrže uredbe,ti moždaimaš para ali shvati da ima i ko nema a radi možda i više nego ti.Interesuje me ako nije tajna koliko imaš zemlje u svom vlasništvu ako nije tajna.Ja imam 10 ha,
10 ha. Imas jos koji problem da ti pomognem da resis ?
 
Šandore,vrlo iskreno s tvoje strane,ti ne spadaš u tu kategoriju koju sam ja naveo ali se ja za tebe ne sekiram.Odgovori mi samo kako ja tebe ugrožavam sa 10 ha i radim u firmi,jer vidim mnoge profesionalce da im mi smetamo
 
paorpaor je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Paore,otkači se više od zaposlenih.Važno da je tebi dobro.Imaš ljudi kao i ti što se bave samo poljoprivredom pa ne mogu finansijski da podrže uredbe,ti moždaimaš para ali shvati da ima i ko nema a radi možda i više nego ti.Interesuje me ako nije tajna koliko imaš zemlje u svom vlasništvu ako nije tajna.Ja imam 10 ha,
10 ha. Imas jos koji problem da ti pomognem da resis ?Mislim da ti imaš problem jer mi nisi odgovorio na pitanje koje sam ti postavio
Post je spojen: [time]1266254037[/time]
_________________________________________________
Branko je napisao(la):
@zoran0230

Mislim da pogrešno gledaš stvari.
Država je ta koja pravi razliku između nas.
Država je samo bacila kost-ne vidiš da PROFI ističu da imaju više prava nego hobisti
 
@zoran0230

Mislim da pogrešno gledaš stvari.
Država je ta koja pravi razliku između nas.
 
milanso je napisao(la):
Репроматеријалом у смислу ове уредбе не сматра се минерално ђубриво купљено по условима из Уредбе о условима и начину коришћења средстава за регресирање минералних ђубирва за јесењу сетву 2009. године („Службени гласник РС”, бр. 50/09 и 91/09).
Da li neko moze da protumaci ovo? :sta:.
Po meni to se odnosi samo za kupljeno đubrivo direktno sa produktne berze-regresirano, a ne od zadruge od kojih se dobija redovan fiskalni račun
 
Moguće je i to ,Ja nemam račun od berze već od zadruge.E da li će gledati cenu ili odakle potiču računi to više ne znam ni sam.
 
paorpaor je napisao(la):
Zorane da nemas ti slucajno kakav problem sa drzavom ?
Odgovorio sam na tvoje pianje.
Izvini sada sam video(mislio sam da si me citirao).Što se Države tiče ona ima problem.Čime tebe sada ja ugrožavam(ja ne uzimam zemlju u zakup) kada si toliko protiv hobista :ppozdrav:
 
Kao prvo tvoje pitanje je bez osnove jer ti i ja nismo na istom proizvodnom podrucju,ti u banatu,a ja u backoj,tako da mi medjusono ne mozemo biti konkurencija. To da drzava ima problem to je svima jasno,a paorima najjasnije. Nemam ja nista protiv tzv hobista nego smatram da raspodela ovo malo subvencija treba da bude po principu koji je gosn Nadlacki naveo u primeru sa prasicima. Da drzava ima para vrrovatno se niko nebi otimao za subvencije i to bi bila zadnja rupa na svirali.
 
Potvrdjujem . NI profi ni fobisti nemaju nista protiv vas soji radite i zemlju Imamo samo protiv onih koji rade po firmama daju zemlju u arendu i traze subvencije
 
Zorane 0230,niko nije protiv vas koji ste zaposleni ali očigledno država jeste zato što u budžetu nema para(dovoljno za sve).
Shvatam da si ogorčen zbog toga ali nije niko od nas nezaposlenih kriv zbog toga.
Kao što je paorpaor rekao i ja podržavam:
"3. Da li treba da dobiju svi pa da subvencija bude 5000dinara po hektaru ili da ostane ovako?
* NE,to nikako. Ja krecem od sebe. Imam 29 godina,ozenjen i moje jedino zanimanje je poljoprivreda. Drugih prihoda nemam i smatram da nebi bilo posteno da neko koje zaposlen i usput obradjuje zemlju bude jos i stimulisan za to. Ne znam za vas ali kod mene u selu cisti poljoprivrednici su bolji domacini od onih sto su pride jos i zaposleni. "

@paorpaor A ti misliš da se mi u Banatu ne znamo baviti poljoprivredom ili.....?
 
@Talianu
Mislim na geografsku konkurentnost,osim ako nemas nekog interesa da uzimas zemlju u backoj.
Ko zna da radi zemlju ne zavisi od lokaliteta.
 
jedno pitanje od hobiste. napravio dil sa jednom zadrugom u okruzenju da im dam zito u zamenu za AN. sta da im trazim od papirologije za subvencije i da li stvarno mora na ime? imam kupce za AN kojima treba sara zbog subvencija.
 
Nazad
Vrh