Subvencija za 2010 godinu

Gospodine Nadlački,ostavimo se mi EU,kada budemo ušli onda možemo o tome pričati nego izađite sa tačnim podacima koliko ujupno ima registrovanih poljop.gazdinstava i koliko od njih plaća PIO preko poljoprivrede.Ovako ja u klim ti u ploču.Ja mogu suprugu da prijavim na PIO i sina koji nigde ne radi ali gospodo to nisu male cifre(mi imamo samo 10 ha zemlje) a treba da se sve vrati retroaktivno.Ja da sada imam 5000E ne bi mi trebale subvencije.
 
šandor je napisao(la):
mirmag je napisao(la):
Jedno je traziti vecu cenu arende,drugo je traziti i arendu i subvenciju...to drugo se zove alavost i za to drugo bi trabalo kaznjavati!Kod nas nema tih problema,barem za sad,a ako i bude onda ce taj isti zakupodavac sam raditi tu zemlju!

Ili će da uzme drugi da radi tu zemlju :udri: :udri: . Kod mene ne traže subvenciju ali zato ako daju papire da registruješ zemlju onda je zakup 200 € po kj ,ako ne daju papire ili neće da potpiše onda je 150 € po kj
E to je stvarno bezobrazluk jebote das mu 150e,i on hoce 200 da potpise za subvencije pa sto je onda on neredi nego daje u arendu kad misli da paor ekstremno zaradjuje na toj zemlji!stvarno teski bezobrazluk
 
Zoran0230 je napisao(la):
Gospodine Nadlački,ostavimo se mi EU,kada budemo ušli onda možemo o tome pričati nego izađite sa tačnim podacima koliko ujupno ima registrovanih poljop.gazdinstava i koliko od njih plaća PIO preko poljoprivrede.Ovako ja u klim ti u ploču.Ja mogu suprugu da prijavim na PIO i sina koji nigde ne radi ali gospodo to nisu male cifre(mi imamo samo 10 ha zemlje) a treba da se sve vrati retroaktivno.Ja da sada imam 5000E ne bi mi trebale subvencije.
U potpunosti se slazem ....
 
Džabe se didi mi slažemo,Gospodinu Nadlačkom sam postavio 2 pitanja ali odgovora nema.
 
Od 10-12 hektara nemoxes da prezivis ni 3 meseca.
Od 10-12 hektara i 10-12 krava muzara mozes da prezivis i godinu i platis pio.
Uverenje o pio uplacenom pio se trazi jer je to osnov da se neko time bavi a ovi iz ministarstva nebi da potpomazu fabrikante i dundjere vec samo ratare. dugo sam razmisljao kako da pomoc stigne u prave ruke, po kg nevalja jer nebi bila ravnomerno rasporedjena , novcano ljudi su suvise alavi na novac.
Moj predlog da nam daju seme i vestak kao vid subvencija npr 300kg npk i 60000 zrna kukuruza, i vukovi siti i ovce na broju , a neradnici nek lageruju pa kad budu radili nek kao ja lupaju djkove po njivama :haha: :haha:
 
Imenjače,govori protiv nas koji radimo po firmama .Misli da mi nemamo prava na subvencije i misli da je nama lakše -to ti je prevod posta ispred tebe
 
didi79 je napisao(la):
Razumemo ti sve to....ali meni licno nije jasno kako da opstave neko ko ima samo 10-15 ha zemlje?Zasto njemu da se postavlja uslov za placanje PIO? A nemojte zaboraviti da vise od 50% su mala gazdinstva. Neka se PIO placa srazmerno koliko ko zaradjuje, pa neka onaj koji ima 10 ha plati 73000 din a onaj koji ima 100 ha neka plati 730000 din , a kada ode u penziju neka taj veliki ima 10 puta vecu penziju. Da vidim odan sta bi rekli svi oni koji rade 100 ha, kad treba godisnje izdvojiti 730000.

Apsolutno se slažem sa tobom.

A to šta će biti sa onima sa 10 do 15 hektarabaš njih briga.Pa oni hoće da unište malog seljaka,da nestane.Dobar broj ljudi je i digao ruke od zemlje.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Imenjače,govori protiv nas koji radimo po firmama .Misli da mi nemamo prava na subvencije i misli da je nama lakše -to ti je prevod posta ispred tebe
Mislim da vama nisu neophodne subvencije, Barem nemorate od zemlje da platite pio jer vamse vec odbija od plata. Dao sam predlog da subvencionisu repro materijalom proizvodnju a ne novcano da isplacuju subvencije . Nadamse da nisam nikog uvradio, bar mi nije bila namera i bjasniosam kako se moze od 10-12 hektara uplatiti pio jer u ratarstvu je neka norma 12 radnih sati po hektaru, da neko ne ocekuje da od 12 dana rada godisnje zivi i hrani porodicu cele godine
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
bewisa je napisao(la):
Evo jedan primer:moj otac pol.penzioner dao je(satro) zemlju u zakup (za 0 dinara)mom bratu
koji placa PIO i taj ugovor je overen u sudu.Juce sam bio u poreskoj i oni kazu da sad moj
otac mora da plati porez od oko 2000 dinara PO hektaru zato sto je dao zemlju u zakup?!?!...

Nisam primetio ovo dosad ::lose:: ::lose:: ::lose::

Moja molba...
1. molim bewisu da ovo proveri jos jednom i izvesti nas...
2. molim sve koji imaju vremena da provere ovo u poreskom u ponedeljak...oglasite ovo na forumu...pa ako je tako da dejstvujemo, ja cu da uzbunu napravi u minpolj a vi svaki u svom udruzenju. Ako je ovo pojedinacni slucaj onda cemo vec videti zasto ne vaze isti arsini a doticna poreska uprava ce da snosi posledice

sto je mnogo, mnogo je ::samo bes::

Molim moderatore zbog :off_topic: ovu temu prebace tamo gde bi trebala da stoji


Bravo Nadlački samo napred :ppozdrav:
 
Rale 83 je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Imenjače,govori protiv nas koji radimo po firmama .Misli da mi nemamo prava na subvencije i misli da je nama lakše -to ti je prevod posta ispred tebe
Mislim da vama nisu neophodne subvencije, Barem nemorate od zemlje da platite pio jer vamse vec odbija od plata. Dao sam predlog da subvencionisu repro materijalom proizvodnju a ne novcano da isplacuju subvencije . Nadamse da nisam nikog uvradio, bar mi nije bila namera i bjasniosam kako se moze od 10-12 hektara uplatiti pio jer u ratarstvu je neka norma 12 radnih sati po hektaru, da neko ne ocekuje da od 12 dana rada godisnje zivi i hrani porodicu cele godine
Izvini ako sam te pogrešno razumeo ali ovoga puta si u pravu što se tiče rada.Od malo zemlje ne može da se živi.Zato ja i držim krave a i za njih nemam pravo na subvencije .To ti je politika našeg ministarstva koji večito pričaju kako pomažu poljoprivredu
 
Mislim da daju posticaj za mlekarstvo , za umaticena grla trebalo bi da daju . Prezivljavati od poljoprivrede je jako tesko u danasnjici, ja se barim ratarstvom a supruga stocarstvom (ovcarstvo + svinjarstvo) i planiramo da kupimo 2 hvalitetne krave da bismo imali neka mesecna primanja , a subvencije uzimam na samo 20 % na ostalih 80% uzimaju neka lica kome to ne pripada :zli:
Drzava im pomaze u razvoju (davanju zemljista u zakup ) .
 
Rale 83 je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Imenjače,govori protiv nas koji radimo po firmama .Misli da mi nemamo prava na subvencije i misli da je nama lakše -to ti je prevod posta ispred tebe
Mislim da vama nisu neophodne subvencije, Barem nemorate od zemlje da platite pio jer vamse vec odbija od plata. Dao sam predlog da subvencionisu repro materijalom proizvodnju a ne novcano da isplacuju subvencije . Nadamse da nisam nikog uvradio, bar mi nije bila namera i bjasniosam kako se moze od 10-12 hektara uplatiti pio jer u ratarstvu je neka norma 12 radnih sati po hektaru, da neko ne ocekuje da od 12 dana rada godisnje zivi i hrani porodicu cele godine
Uopšte mi nije jasno zašto neki članovi žele po svaku cenu da isteraju svoje mišljenje kao ono pravo!!!
Ljudi budite svesni da se finansira repromaterijal i da je za državu naj bitnije da svako jutro zemlje bude obrađeno.To što neki misle da imaju zemlju koju im je deda ostavio i posao u nekoj državnoj ili privatnoj službi koja im o svom trošku plaća pio i zo pa treba još i subvenciju da dobiju od 14000 din zato što im to pripada kao (vele)posednicma potpuno su u pravu zato što nisu ni vaspitani a nisu ni od koga naučili da treba u životu malo da uradiš i da se potrudiš a ne samo za svoju zadnjicu da se okreneš!!!!
Sasvim ispravim smatram program koji ministarstvo forsira trenutno i suština je da novac dobije onaj koji radi a ne onaj koji smatra da mu pripada zbog toga i toga...
A vi gospodo koja primate plate i još bi hteli i subvenciju da dobijete(zato što vam pripada) zavrnite rukave i vratite se na dedovinu pa dirinčite kao mnogi ovde na forumu.Mislim da bi u vrlo kratkom roku promenili svoje mišljenje:
U Enleskoj sa kojom se poredimo zbog njene kraljice i njenog poseda mi još nemožemo polemisati iz par razloga ..
1.mi smo naše poubijali ili proterali !!
2.Njihov seljak koji radi svoji i zemlju u ARENDU dobija tolika da ga baš briga koja je kraljicina dobit od subvencije
3.nedostatak kulture! (svako gleda svoj interes i za drugog ga baš briga ,pogotovo ga za društvo kao celinu briga,što kod engleza nije slučaj)
Do god mi insistirali kako prikazujemo realnos(član didi79 meni rekao"ja i kažem šta je ralno")nema nama bolje i lepše budućnosti!!!
Didi79 ono što je tebi realno meni je potpun nerealno i nikada se neću složiti sa tim da pravo na subvenciju ima vlasnik a ne onaj koji radi tu zemlju(bar ne u našim uslovima)
Post je spojen: [time]1265496354[/time]
_________________________________________________
bewisa je napisao(la):
Evo jedan primer:moj otac pol.penzioner dao je(satro) zemlju u zakup (za 0 dinara)mom bratu
koji placa PIO i taj ugovor je overen u sudu.Juce sam bio u poreskoj i oni kazu da sad moj
otac mora da plati porez od oko 2000 dinara PO hektaru zato sto je dao zemlju u zakup?!?!...
Pazite paori, mi zivimo u drzavi Srbiji a oni razrezuju poreze u drzavi Beograd. :zli:
Ja imam u svom registru zemlju od tasta i od strica koji su mi dali istu na korištenje bez naknade i niko mi (ni njima) ne traži nikakav porez da upaltim.Proveri ti ovo nešto mi sumljivo!!!!
 
talianu je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Imenjače,govori protiv nas koji radimo po firmama .Misli da mi nemamo prava na subvencije i misli da je nama lakše -to ti je prevod posta ispred tebe
Mislim da vama nisu neophodne subvencije, Barem nemorate od zemlje da platite pio jer vamse vec odbija od plata. Dao sam predlog da subvencionisu repro materijalom proizvodnju a ne novcano da isplacuju subvencije . Nadamse da nisam nikog uvradio, bar mi nije bila namera i bjasniosam kako se moze od 10-12 hektara uplatiti pio jer u ratarstvu je neka norma 12 radnih sati po hektaru, da neko ne ocekuje da od 12 dana rada godisnje zivi i hrani porodicu cele godine
Uopšte mi nije jasno zašto neki članovi žele po svaku cenu da isteraju svoje mišljenje kao ono pravo!!!
Ljudi budite svesni da se finansira repromaterijal i da je za državu naj bitnije da svako jutro zemlje bude obrađeno.To što neki misle da imaju zemlju koju im je deda ostavio i posao u nekoj državnoj ili privatnoj službi koja im o svom trošku plaća pio i zo pa treba još i subvenciju da dobiju od 14000 din zato što im to pripada kao (vele)posednicma potpuno su u pravu zato što nisu ni vaspitani a nisu ni od koga naučili da treba u životu malo da uradiš i da se potrudiš a ne samo za svoju zadnjicu da se okreneš!!!!
Sasvim ispravim smatram program koji ministarstvo forsira trenutno i suština je da novac dobije onaj koji radi a ne onaj koji smatra da mu pripada zbog toga i toga...
A vi gospodo koja primate plate i još bi hteli i subvenciju da dobijete(zato što vam pripada) zavrnite rukave i vratite se na dedovinu pa dirinčite kao mnogi ovde na forumu.Mislim da bi u vrlo kratkom roku promenili svoje mišljenje:
U Enleskoj sa kojom se poredimo zbog njene kraljice i njenog poseda mi još nemožemo polemisati iz par razloga ..
1.mi smo naše poubijali ili proterali !!
2.Njihov seljak koji radi svoji i zemlju u ARENDU dobija tolika da ga baš briga koja je kraljicina dobit od subvencije
3.nedostatak kulture! (svako gleda svoj interes i za drugog ga baš briga ,pogotovo ga za društvo kao celinu briga,što kod engleza nije slučaj)
Do god mi insistirali kako prikazujemo realnos(član didi79 meni rekao"ja i kažem šta je ralno")nema nama bolje i lepše budućnosti!!!
Didi79 ono što je tebi realno meni je potpun nerealno i nikada se neću složiti sa tim da pravo na subvenciju ima vlasnik a ne onaj koji radi tu zemlju(bar ne u našim uslovima)
Post je spojen: [time]1265467554[/time]
_________________________________________________
bewisa je napisao(la):
Evo jedan primer:moj otac pol.penzioner dao je(satro) zemlju u zakup (za 0 dinara)mom bratu
koji placa PIO i taj ugovor je overen u sudu.Juce sam bio u poreskoj i oni kazu da sad moj
otac mora da plati porez od oko 2000 dinara PO hektaru zato sto je dao zemlju u zakup?!?!...
Pazite paori, mi zivimo u drzavi Srbiji a oni razrezuju poreze u drzavi Beograd. :zli:
Ja imam u svom registru zemlju od tasta i od strica koji su mi dali istu na korištenje bez naknade i niko mi (ni njima) ne traži nikakav porez da upaltim.Proveri ti ovo nešto mi sumljivo!!!!
Sve dok bude takvih kao sto si ti bice nam tako kako nam je. Prvo dobro procitaj sta sam napisao i onda pisi komentare.Nisam rekao VLASNIK rekao sam da ako je povrsina obradjena treba da se dobije subvencija za tu povrsinu pa makar to bili doktori advokati penzioneri.Mozda oni plcaju nekome usluge to nema veze VAZNO DA JE POSEJANO!!! RAZUMES:haha:?
 
@ talianu

Razumem ja tebe ali dođi ti pa objasni onom idiotu što mi daje zemlju u zakup da subvencija pripada meni i da on nema na to pravo! Za svaku hiljadu dinara koju nebudem morao da dam vlasniku zemlje zato što si mu objasnio imaš od mene po piće!
 
mityoo je napisao(la):
@ talianu

Razumem ja tebe ali dođi ti pa objasni onom idiotu što mi daje zemlju u zakup da subvencija pripada meni i da on nema na to pravo! Za svaku hiljadu dinara koju nebudem morao da dam vlasniku zemlje zato što si mu objasnio imaš od mene po piće!
Razumem i ja tebe.Ja govorim o onima koji pored nekog posla imaju i svoju zemlju i obradjuju a na nju nemaju pravo na subvencije.Nisam ni spomenuo arendu.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Moji "zakupodavci"traže da im"refundiram"14 000.00din.po hektaru jer su kako kažu to "njihove"pare.Užas!
I još da im skupiš račune i svu papirologiju odradiš! :udri: :udri: :udri: ::lose:: ::lose:: :zli: :zli: :zli:
 
talianu je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Imenjače,govori protiv nas koji radimo po firmama .Misli da mi nemamo prava na subvencije i misli da je nama lakše -to ti je prevod posta ispred tebe
Mislim da vama nisu neophodne subvencije, Barem nemorate od zemlje da platite pio jer vamse vec odbija od plata. Dao sam predlog da subvencionisu repro materijalom proizvodnju a ne novcano da Jisplacuju subvencije . Nadamse da nisam nikog uvradio, bar mi nije bila namera i bjasniosam kako se moze od 10-12 hektara uplatiti pio jer u ratarstvu je neka norma 12 radnih sati po hektaru, da neko ne ocekuje da od 12 dana rada godisnje zivi i hrani porodicu cele godine
Uopšte mi nije jasno zašto neki članovi žele po svaku cenu da isteraju svoje mišljenje kao ono pravo!!!
Ljudi budite svesni da se finansira repromaterijal i da je za državu naj bitnije da svako jutro zemlje bude obrađeno.To što neki misle da imaju zemlju koju im je deda ostavio i posao u nekoj državnoj ili privatnoj službi koja im o svom trošku plaća pio i zo pa treba još i subvenciju da dobiju od 14000 din zato što im to pripada kao (vele)posednicma potpuno su u pravu zato što nisu ni vaspitani a nisu ni od koga naučili da treba u životu malo da uradiš i da se potrudiš a ne samo za svoju zadnjicu da se okreneš!!!!
Sasvim ispravim smatram program koji ministarstvo forsira trenutno i suština je da novac dobije onaj koji radi a ne onaj koji smatra da mu pripada zbog toga i toga...
A vi gospodo koja primate plate i još bi hteli i subvenciju da dobijete(zato što vam pripada) zavrnite rukave i vratite se na dedovinu pa dirinčite kao mnogi ovde na forumu.Mislim da bi u vrlo kratkom roku promenili svoje mišljenje:
U Enleskoj sa kojom se poredimo zbog njene kraljice i njenog poseda mi još nemožemo polemisati iz par razloga ..
1.mi smo naše poubijali ili proterali !!
2.Njihov seljak koji radi svoji i zemlju u ARENDU dobija tolika da ga baš briga koja je kraljicina dobit od subvencije
3.nedostatak kulture! (svako gleda svoj interes i za drugog ga baš briga ,pogotovo ga za društvo kao celinu briga,što kod engleza nije slučaj)
Do god mi insistirali kako prikazujemo realnos(član didi79 meni rekao"ja i kažem šta je ralno")nema nama bolje i lepše budućnosti!!!
Didi79 ono što je tebi realno meni je potpun nerealno i nikada se neću složiti sa tim da pravo na subvenciju ima vlasnik a ne onaj koji radi tu zemlju(bar ne u našim uslovima)
Post je spojen: [time]1265467554[/time]
_________________________________________________
bewisa je napisao(la):
Evo jedan primer:moj otac pol.penzioner dao je(satro) zemlju u zakup (za 0 dinara)mom bratu
koji placa PIO i taj ugovor je overen u sudu.Juce sam bio u poreskoj i oni kazu da sad moj
otac mora da plati porez od oko 2000 dinara PO hektaru zato sto je dao zemlju u zakup?!?!...
Pazite paori, mi zivimo u drzavi Srbiji a oni razrezuju poreze u drzavi Beograd. :zli:
Ja imam u svom registru zemlju od tasta i od strica koji su mi dali istu na korištenje bez naknade i niko mi (ni njima) ne traži nikakav porez da upaltim.Proveri ti ovo nešto mi sumljivo!!!!
Ja nisam veleposenik već dirinčim od jutra do sutra.Ja radim 10 ha zemlje i imam 14 goveda (od toga 6 krava) pa ti sad vidi ko planduje i koliko ima posla i obaveze oko toga a država ima stav da bih ja to trebalo tebi da prodam ali ti ne možeš da kupiš ali zato ima onih koji mogu
 
Nazad
Vrh