Subvencija za 2010 godinu

bewisa je napisao(la):
Evo jedan primer:moj otac pol.penzioner dao je(satro) zemlju u zakup (za 0 dinara)mom bratu
koji placa PIO i taj ugovor je overen u sudu.Juce sam bio u poreskoj i oni kazu da sad moj
otac mora da plati porez od oko 2000 dinara PO hektaru zato sto je dao zemlju u zakup?!?!...
Pazite paori, mi zivimo u drzavi Srbiji a oni razrezuju poreze u drzavi Beograd. :zli:
porez ili naknadu za odvodnjavanje i navodnjavanje?
ima duga iz prosle godine?
ima kamate na dug?
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Moji "zakupodavci"traže da im"refundiram"14 000.00din.po hektaru jer su kako kažu to "njihove"pare.Užas!
Imenjače to nam je sudbina,subvencije treba da dobiju oni koji rade zemlju i tu je kraj priče alči bi isto tako mislim trebalo limitirati recimo do sto hektara(a ko ima više taj već ima dosta-mislim na zemlju u svom posedu)
 
Mozemo pricati i raspravljati kolikogod hocemo, da li zele da uniste sitne poljoprivrednike ili ne. Sustina je da sitan posed mora da se ugasi ili da se specijalizuje za nesto posebno ili pak da se udruzi u nekakvu vrstu zadruga, udruzenja i tako nastupa pred trecim licima. Svuda u svetu bez 50-ak ha zemlje minimum, nema ozbiljnje proizvodnje. Hteli mi to ili ne ceka nas ukrupnjavanje zemljisnog poseda ili propast.
 
Takva je politika Države.Holandija baš zastupa mišljenje malih poseda jer se bolje urade
 
Zoran0230 je napisao(la):
isto tako mislim trebalo limitirati recimo do sto hektara(a ko ima više taj već ima dosta-mislim na zemlju u svom posedu)
dzabe,veliki razbiju svoje gazdinstvo na 5~6 gazdinstava u kuci...
pitajte farmer boba,
koliko njegovi sogori imaju gazdinstava u jednoj kuci! ::namigivanje::
a takvih ima xxx,pa cak i na ovom forumu.
 
kod mene ima dosta zemje u korovu sto se neobradjuje i kad dodjes da pitas on ti zacepi cenu sta sa takim? :zli:
 
Didi79 očigledno se nismo najbolje razumeli ,(nisam dobro protumačio tvoj post)ja sam ciljao na grupu ljudi koja daje zemlju a ne radi je to se valjda vidi iz mog posta.Nemam ja ništa protiv da oni koji pored posla rade svoju zemlju dobiju subvenciju(više puta sam napomenuo da treba novac dobiti onaj koji radi tu zemlju nije bitno dal je u arendi ili vlasništvu).Do problema dolazi kad oni koji neće da rade zemlju žele i arendu i subvenciju.Kada bi država napravila model isplate kako si ti naveo (vlasnicima) zar ne bi svi ti zakupodavci uzeli novac u svoje džepove.Mislim da ne postoji mehanizam da se iskontroliše ko radi a ko neradi svoju zemlju zato i smatram da je ovaj model trenutno ispravan kako sam naveo "nikad se neću složiti da subvenciju dobije vlasnik a ne onaj koji radi zemlju"
Nadam se da ti je sad malo jasnije šta sam hteo da kažem jer nisam ima nameru da reč "vlasnik" zloupotrebim (pa i ja sam vlasnik zemlje)
 
Ne pricam u minimumu ili maksimumu, pricam o odrzivosti gazdinstva, znam pricu za evropsku uniju da bez 50 ha ne moze da se opstane, a u SAD, tamo ko nema 150-200ha taj nije farmer. Isti je slucaj i u Australiji. Mozes ti raditi 5 ha ali voca ili povrca ili pod plastenicima, pa se moze ziveti i te kako. Nas problem je 30% poljoprivrednog stanovnistva sto je odlika nerazvijenih zemalja. Kako se budemo ukljucivali u evropu, taj broj ce morati da pada, a ti ljudi da se prelivaju u druge delatnosti.
 
galki je napisao(la):
kod mene ima dosta zemje u korovu sto se neobradjuje i kad dodjes da pitas on ti zacepi cenu sta sa takim? :zli:
Ako se nevaram ima u novom zakonu o poljoprivredi neka caka da ako je zemlja u parlogu, treba da se prijavi pa onda država tu zemlju izda u zakup na licitaciji, i kad odbije troškove licitacije ostatak plati vlasniku zemlje... E sad kako šta gde... Neznam tačno ali se sećam da sam čitao nešto o tome....
 
talianu je napisao(la):
Didi79 očigledno se nismo najbolje razumeli ,(nisam dobro protumačio tvoj post)ja sam ciljao na grupu ljudi koja daje zemlju a ne radi je to se valjda vidi iz mog posta.Nemam ja ništa protiv da oni koji pored posla rade svoju zemlju dobiju subvenciju(više puta sam napomenuo da treba novac dobiti onaj koji radi tu zemlju nije bitno dal je u arendi ili vlasništvu).Do problema dolazi kad oni koji neće da rade zemlju žele i arendu i subvenciju.Kada bi država napravila model isplate kako si ti naveo (vlasnicima) zar ne bi svi ti zakupodavci uzeli novac u svoje džepove.Mislim da ne postoji mehanizam da se iskontroliše ko radi a ko neradi svoju zemlju zato i smatram da je ovaj model trenutno ispravan kako sam naveo "nikad se neću složiti da subvenciju dobije vlasnik a ne onaj koji radi zemlju"
Nadam se da ti je sad malo jasnije šta sam hteo da kažem jer nisam ima nameru da reč "vlasnik" zloupotrebim (pa i ja sam vlasnik zemlje)
Jasno je meni sta si hteo reci. I ja sam protiv toga da oni koji dajuzemlju u arendu uzimaju subvencije. Subvencije pripadaju onom gazdinstvu koji je ulagao u zemlju to treba da bude jasno svima. Nisu krivi oni koji daju zemlju pod arendu oni pokusavaju da dobiju sto vise mogu, krivi su poljoprivrednici koji nude takve uslove.Kod mene u selu ih ima na gomilu a mislim da ih ima i kod tebe. Evo primera: kaze covek dajem zemlju u arendu jel hoces? Ja mu kazem moze dogovorimo se za cenu a on ka kraju kaze ; "da znas da subvencije uzimam ja" a ja mu kazem to nije uredu, a on kaze, "ako neces ti pod ovom uslovom ima ko hoce idem kod drugog koji mi ostavlja subvencije".
Ima takvih "nezasitih" paora koji rade bez razmisljanja da li imaju neku dobit pa makar da im ostane 1000 din zarade po hektaru. Iskreno sto se toga tice ne znam kako bi ovaj problem mogao da se resi.
POZDRAV
 
KishRobert je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
isto tako mislim trebalo limitirati recimo do sto hektara(a ko ima više taj već ima dosta-mislim na zemlju u svom posedu)
dzabe,veliki razbiju svoje gazdinstvo na 5~6 gazdinstava u kuci...
pitajte farmer boba,
koliko njegovi sogori imaju gazdinstava u jednoj kuci! ::namigivanje::
a takvih ima xxx,pa cak i na ovom forumu.
To može a da radiš u firmu i subvencije ne može.Sve se to može dovesti u red samo ako se hoće ali oni imaju drugi cilj ali ovo je Država Srbija a ne EU
Post je spojen: [time]1265512884[/time]
_________________________________________________
talianu je napisao(la):
Didi79 očigledno se nismo najbolje razumeli ,(nisam dobro protumačio tvoj post)ja sam ciljao na grupu ljudi koja daje zemlju a ne radi je to se valjda vidi iz mog posta.Nemam ja ništa protiv da oni koji pored posla rade svoju zemlju dobiju subvenciju(više puta sam napomenuo da treba novac dobiti onaj koji radi tu zemlju nije bitno dal je u arendi ili vlasništvu).Do problema dolazi kad oni koji neće da rade zemlju žele i arendu i subvenciju.Kada bi država napravila model isplate kako si ti naveo (vlasnicima) zar ne bi svi ti zakupodavci uzeli novac u svoje džepove.Mislim da ne postoji mehanizam da se iskontroliše ko radi a ko neradi svoju zemlju zato i smatram da je ovaj model trenutno ispravan kako sam naveo "nikad se neću složiti da subvenciju dobije vlasnik a ne onaj koji radi zemlju"
Nadam se da ti je sad malo jasnije šta sam hteo da kažem jer nisam ima nameru da reč "vlasnik" zloupotrebim (pa i ja sam vlasnik zemlje)To je bar prosto-ugovor ko daje u zakup a ko zakupljuje i subvencije dobija zakupac i problem rešen :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1265542084[/time]
_________________________________________________
Didi to je njihovo pravo da traži cenu koju hoće kao i kod svake trgovine.Od takvih ne treba uzimati pa doneti zakon o parlogu sa malo jačim kaznama(recimo kao subvencije) i problem je lako rešiv.Onda će staviti prst na čelo pre nego što traži subvencije od zakupca
 
Zorane 0230 problem je u tome što neće njih nekoliko uzeti zemlju pod tim okolnostima ali se uvek nađe neki pametan koji hoće.Stvar je u svesti ljudi do koje granice mogu ići!
Imao sam slučaj prošle godine kada mi je čovek dao zemlju u zakup i rekao" ja nemam pravo da dobijem ništa od države a ti ako možeš uzmi nemam ništa protiv tog"To je primer koji bi trebalo da slede svi.Da je kojim slučajem subvenciju dobio kao vlasnik,ne verujem da bi mi dao novac.
 
Duki je napisao(la):
Mozemo pricati i raspravljati kolikogod hocemo, da li zele da uniste sitne poljoprivrednike ili ne. Sustina je da sitan posed mora da se ugasi ili da se specijalizuje za nesto posebno ili pak da se udruzi u nekakvu vrstu zadruga, udruzenja i tako nastupa pred trecim licima. Svuda u svetu bez 50-ak ha zemlje minimum, nema ozbiljnje proizvodnje. Hteli mi to ili ne ceka nas ukrupnjavanje zemljisnog poseda ili propast.
eureka. To smo svatili jos pre 10 godina , samo pojedinci toga nisu svesni , po jos cekaju da se tita vrati pa da obradjuje 5 h godisnje i zive ko mali bogovi :zli:
 
didi je napisao(la):
Molim Vas da pravite razliku između didi i didi79.
A gde si primetio da neko ne pravi razliku? Svi su shvatili da je rec o meni didi79, ako je neko izostavio 79 nije nikakav problem
 
mityoo je napisao(la):
galki je napisao(la):
kod mene ima dosta zemje u korovu sto se neobradjuje i kad dodjes da pitas on ti zacepi cenu sta sa takim? :zli:
Ako se nevaram ima u novom zakonu o poljoprivredi neka caka da ako je zemlja u parlogu, treba da se prijavi pa onda država tu zemlju izda u zakup na licitaciji, i kad odbije troškove licitacije ostatak plati vlasniku zemlje... E sad kako šta gde... Neznam tačno ali se sećam da sam čitao nešto o tome....
Ako ga prijavis onda nisi dobar komsija.....a imam takvog komsiju koji ne padi parcelu vec 5 godina,njiva sluzi uglavnom ljudima da ociste plug od masti kada idu na oranje!Kada sam ga pitao da mi je da u arendu,on meni odmahuje glavom :nono: kaze on ce,samo trenutno nema dizela da uzore...i tako vec 5 godina!
 
ima jedan takav kod nas i on kaže neda da se neko bogati na njegovoj zemlji, a kada ga pitaju zašto on ne ore kaže nema trenutno nafte a i nešto ga "bolu" leđa :haha:
 
MONTOYA je napisao(la):
ima jedan takav kod nas i on kaže neda da se neko bogati na njegovoj zemlji, a kada ga pitaju zašto on ne ore kaže nema trenutno nafte a i nešto ga "bolu" leđa :haha:
Ima krvarnih ljudi koji rade bez mesanom djubriva , samo azotmo + folijarno i zadnje 2 god kukuruz prskaju sa po 50-10 lit atrazina , al ti likovi vese nerade u selu :nono: :nono: . Kad uzmem zemlju u arendu dogovorimse sa gazdom koliko npk i koji herbicidi ako oce da prskam strniku totalom samanji ::novac:: i kad izadjem iz njive ona ostane ok za obradu
 
Nazad
Vrh