Subvencija za 2010 godinu

I ja se pridruzujem paorovom razmisljanju,potreban je ovom forumu covek poput g-dina Nadlackog i ja bih volio da nam se ponovo pridruzi :ppozdrav:
 
Gospodine Nadlački,šta će biti sa nama koji ne uplaćujemo PIO preko poljoprivrede a ima nas sigurno oko 75% od ukupno registrovanih poljoprivrednika.MOJ slučaj.Ja sam samo nosilac gazdinstva u porodici koja se bavila poljoprivredom od davnina i imam živog poljoprivrednog penzionera u kući.STA treba da mućkamo da bi se ministarstvo smilovalo...
 
Navedite razlog što ne uplačujete PIO ?? Kako neki mogu da plaćaju a neki ne žele ?? Zorane ti imaš 20 lanaca svoje zemlje ja imam 4 lanaca svoje zemlje ti ne plaćaš PIO a ja plaćam .....
 
Vrlo je ocigledno sta se radi i kuva u ministarstvu , oce da naprave velike poljoprivredne proizvodjace ,a male da uguse da bi ti (mali) kasnije radili za velike . Cist kapitalizam. Mozda grubo deluje ali ta poruka proizilazi iz svih tih uredbi zakona i ostalog.....
 
[Jquote author=šandor link=topic=3819.msg102020#msg102020 date=1265233574]
Navedite razlog što ne uplačujete PIO ?? Kako neki mogu da plaćaju a neki ne žele ?? Zorane ti imaš 20 lanaca svoje zemlje ja imam 4 lanaca svoje zemlje ti ne plaćaš PIO a ja plaćam .....
[/quote]Ja plaćam PIO ali ne preko poljoprivrede.Ja sam slabiji od tebe i isto krvavo radim 10 hektara zemlje kao i ti i muzem krave-hajde da razmišljamo ovako-da li će Vas 25% pravih poljoprivrednika mada sam siguran da Vas nema toliko moći da iznese na grbaču državu punu nezaposlenih ,penzionera,socijalnih slučajeva.OVA DRŽAVA JOŠ MOŽE DA UZME samo od seljaka...
 
Ne znam kome i zašto smeta Rade Nadlački. Prvo su čoveka ispljuvali a da se nije ni učlanio na forum. Bio je i lopov i korumpiran i šta sve ne. Onda se uključio u rad foruma pokazao dobru volju i spremnost da pomogne pa i to nije dovoljno. Čovek vam pruži prst a vi bi celu ruku.
 
Ja sam samo postavio p
nebojsa je napisao(la):
Ne znam kome i zašto smeta Rade Nadlački. Prvo su čoveka ispljuvali a da se nije ni učlanio na forum. Bio je i lopov i korumpiran i šta sve ne. Onda se uključio u rad foruma pokazao dobru volju i spremnost da pomogne pa i to nije dovoljno. Čovek vam pruži prst a vi bi celu ruku.
Ja sam samo postavio pitanje bez ikakve loše namere ako se ova konstatacija odnosila na mene
 
rasa02 je napisao(la):
I ja se pridruzujem paorovom razmisljanju,potreban je ovom forumu covek poput g-dina Nadlackog i ja bih volio da nam se ponovo pridruzi :ppozdrav:


i ja se pridružujem za nadlačkog. Jedini koji je odgovorio na moja pitanja iz ministarstva, drugi se oglasili nisu...
Inače katastar nam štrajkuje u novom sadu, šta da radimo?
 
@ Zoran0230
Ne odnosi se na tebe. Nova srpska olimpijska disciplina "popljuj što više onog ko hoće da ti pomogne" zaživela je pre tvog učlanjenja na forum.
 
paorpaor je napisao(la):
Mityoo je u pravu.
Stavi mo se mi u poziciju gosn Nadlackog i da naidjemo na javno pitanje te vrste. To je direktno krsenje zakona i verovatno rupa koja ce se vec zakrpiti,ali dok se ne zakrpi ko se kako snadje. Svaka cas gosn Nadlackom jer je on prvi iz ministarstva koji je stupio u ovaj vid,direktne,komunikacije sa nama paorima i veoma cenim njegovu dobru volju da nam pomogne koliko je u njegovoj moci. Dobro bi bilo kad bi se jos vise sluzbenika ministarstva prikljucilo forumu,ali to nije u moci gosn Nadlackog.
Jos jednom bi zamolio gosn Nadlackog da nas ne ostavlja jer ce nam njegova pomoc,savet,informacija vrlo dobro doci pa makar ona bila i izmedju redova.
Ne bih voleo da ovo neko shvati kao podilazenje vec kao opste paorsku korist,veruj te.
Podržavam
 
Pozdrav.Evo ovako da ne bi bio toliko dosadan, probacu ukratko da kazem neka moja misljenja vezana za subvencije.Citao sam ovu temu (iskreno ne celu, zadnjiih 10 strana) i nisam siguran da li je jos neko spomenuo ovo sto cu ja sad napisati. Citam vase komentare i odgovore medju kojima cesto nailazim na reci "USLOV ZA DOBOJANJE SUBVENCIJA" . Moje licno misljenje je da pre svega ne treba postavljati nikakve uslove za subvencije. One treba da budu nesto sto bi finansijski pomoglo svakog poljoprivrednika koji obredjuje odredjenu povrsinu zemlje. To znaci da se subvencije treba deliti po hektaru , ustvari da se subvencije daju zemlji a ne poljoprivredniku odnosno poljoprivrednom gazdinstvu. Uopste nije bitno da li zemlju dari Matijevic, Kostic, doktori, advokati, penzioneri ...idt. Svako ko u zemlju ulaze treba da dobije subvencije.Znam da ce te sada prvo pomisliti na velike gazde kao Kostic, Matijevic i drugi zasto oni da dobiju pomoc. Evo mog odgovora :Nije problem zasto sad da dobiju subvencije nego se treba pitati ko im je dosvolio i na koji nacin da poseduju kolicinu zemljista koju poseduju, a sad kad je to vec njihovo i obradjuju neka dobiju pomoc. Obilazio sam susedne zemlje koje su clanice EU i u kojima nikada niko nije postavljao nikakve uslove za subvencije po hektaru. Npr. u Rumuniji ima spanaca, italijana koji obradjuju desetine hiljada hektara i dobijaju subvencije, a ima i malih poljoprivrednih gazdinstava koji imaju nekoliko hektara i takodje dobijaju subvencije bez uslova za placanje PIO.Zasto da nekome ko je zaposlen i ima platu od 15000-20000 mesecno a pored toga ima primera radi 5-10 ha zemlje neko uskrati pravo na subvenicje. Zar nije bolje da pored one plate poveca kucni budzet? Ova uredna za placanje PIO je doneta samo iz razloga da bi mali poljoprivrednici kako ih oni nazivaju nepofesionalci nestali sa liste poljoprivrednika i da bi u skorije vreme, hteli ili nehteli prodavali svoju imovinu onima koji vec imaju i previse. Da li je realno da neko ko obradjuje 100 ha placa 73000 PIO i onaj koji obradjuje 10 ha placa isto? Da li je normalno da se donese uredba nakon zavrsetka preregistracije u kojoj se poljoprivrednim penzionerima uskracuje pravo na celokupnu sumu od 12000 din? Pa zar penzioneri ne ulazu u 1 ha isto kao i drugi? I na krju imam jedno pitanje. Da li jedan mlad poljoprivrednik koji nema nijedan hektar zemlje na sebe (primer zemlja se vodi na oca) a radi 100 ha zemlje u arendu ima pravo na subvencije? Ako nema neka mi se objasni zasto? Da ne duzim toliko puno pozdrava za sve na forumu.
 
Ako si platio PIO i zemlja je prijavljena na tvoj RPG onda imaš prava na suvencije!
 
Kako bi tek bilo da si pisao malo opširnije :haha: Šalim se. Mislim da je odgovor na tvoja pitanja jednostavan. Para nema. U stvari nema dovoljno. Kada je tako pravi se neka selekcija. A što se tiče Rumunije, oni su u EU a mi nismo još ni kandidati. Drugo oni su u bescenje rasprodali svoju zemlju (čak i po 50-100 e/ha) strancima što si i sam rekao. Jednostavno EU i dalje daje pare Rumuniji (kao i drugim novim članicama) tako da se kroz subvencije delom opet vraćaju njihovim ljudima. I pored toga u Rumuniji je dosta zemlje neobrađeno pa je verovatno i to jedan od razloga.
Na subvencije imaš pravo i ako radiš zemlju u arendu ali moraš imati ugovor o zakupu i plaćati PIO.
 
Potpuno se ne slažem sa didi79.
Pa jel ti znaš kada bi se subvencionisali vlasnici koliko bi parloga bilo u vojvodini??
Pola vlasnika bi uzelo subvenciju i bolelo bi ih uvo 150 eura po ha čista zarada ni oro ni kopao.
A oni što tegle ko konji i rade tuđu zemlju za dž. pa ko je lud.
Jel ti znaš kolika je poljoprivredna penzija trenutno? i tih 73000 din im je puno ako i nas to čeka jednog dana.
 
talianu je napisao(la):
Potpuno se ne slažem sa didi79.
Pa jel ti znaš kada bi se subvencionisali vlasnici koliko bi parloga bilo u vojvodini??
Pola vlasnika bi uzelo subvenciju i bolelo bi ih uvo 150 eura po ha čista zarada ni oro ni kopao.
A oni što tegle ko konji i rade tuđu zemlju za dž. pa ko je lud.
Jel ti znaš kolika je poljoprivredna penzija trenutno? i tih 73000 din im je puno ako i nas to čeka jednog dana.
Mozes ti da se ne slazes sa mojim misljenjem. Ja sam samo izneo realnost.A sto se tice 150 eura po ha čista zarada ni oro ni kopao nije bas tako, zasto nisu doneli uredbu u kojoj pise ako neko slaze da je obradio povrsinu a ona je ostala parlog za njega subvencija vise nema. I kraj price.
 
Nazad
Vrh