Subvencija za 2010 godinu

Naravno da u ugovoru pise da je bez naknade,ali to nema veze njih to ne zanima
njima je bitno da je ugovor overen u sudu.To mi je rekla izvesna gospodja Lidija
soba br.9 poreska uprava Sabac.Kaze jos da je kod njih stiglo iz suda 2000 ugovora o zakupu
i oni ce to sve oporezovati(u sta ne treba sumnjati) :zli:
 
bewisa je napisao(la):
Naravno da u ugovoru pise da je bez naknade,ali to nema veze njih to ne zanima
njima je bitno da je ugovor overen u sudu.To mi je rekla izvesna gospodja Lidija
soba br.9 poreska uprava Sabac.Kaze jos da je kod njih stiglo iz suda 2000 ugovora o zakupu
i oni ce to sve oporezovati(u sta ne treba sumnjati) :zli:
oporezovati od koga? Od ovog što je dao u zakup, ili od ovog što je uzeo u zakup?Da li znaš koliko će to biti po ha?
 
Pa od ovog sto je dao u zakup,on jedino ima sigurne novce
sto se ne moze reci za ovog sto je uzeo u zakup.
 
Pa neka vam da zemlju na korišćenje pa neće plaćati nikakav porez.Overite u MZ kod matičara i stavite klauzulu da je bez nadoknade i gotovo.
 
Pa da nas oporezuju "debelo" jer koristimo tuđu zemlju za đzabe :sta: ( mislim bez naknade )
 
Jel jos neko proverio ovo "oporezivanje" :sta:

Nije da ne verujem bewisi, vec bih hteo da znam jeli to usamljen slucaj ili...

:ppozdrav:
 
Moj drug da bi dobio deciji dodatak morao je sa tastom da napravi ugovor o koriscenju tastovog stana bez naknade(u tom stanu inace zivi) i da overi u sudu.I tasta su naravno oporezovali.
Gosn.Nadlacki vi kanda se malko pravite Tosa.
 
Ja nisam cuo da je jos neko potvrdio a zamolio sam sam, ranije sve koji saznaju da se oglase ovde. Mozda mi je promaklo ali niko jos osim Vas nije potvrdio. A i nije mi jasno kako mogu da nekog oporezuju ako je ugovor o koriscenju bez naknade. Nisam poreski strucnjak ali zar ne bi trebalo da ako se i oporezuje da se uzima neki procenat od sume koja je u ugovoru predocena za rentu.

Jos jednom molim sve da ovo provere i da se oglase ovde.

Sutra idem u Upravu za agrarna placanja u Sabac a u petak na jednu tribinu sa poljoprivrednicima pa cu proveriti jer jos ko imao slican slucaj.

PS> Zasto bih se pravio bilo sta:haha: U cemi bi bio moj razlog jer ako ovo nije pojedinacni slucaj onda kaci i mene, moje bliznje i moje prijatelje.
 
Zasto da se nesto dva puta oporezuje? Pa zar ne placa vlasnik zemlje porez i vodoprivredu, ako je predmet oporezivanja ugovor o zakupu zemljista (koje je vec oporezovano jer se navode top. br. parcele u zakupu) pa valda nece dva puta na istu njivu da traze porez. :sta:
 
@techa
nece oni oporezovati tu zemlju, vec ostvaren promet dobara po tom ugovoru o zakupu, tj. teorijski "da naplate porez od onog ko je ostvario prihod od prometa dobara (Zakupodavac), a kada to stupi na snagu taj isti zakupodavac će tražiti zakupninu uvećanu za taj iznos i eto ti belaja :zli:
Samo muke nama :udri:
 
Zakupodavac vec placa porez na katastarski prihod,tako da je ne moguce dva puta naplatiti isti porez. Ovakvo objasnjenje sam dobio od nacelnice poreske uprave u Backoj Palanci (inace njenu zemlju radim u arendu). Svaka naplata poreza na izdatu zemlju u zakup je tesko krsenje propisa i smattra se krivicnim delom.
 
milan_spay je napisao(la):
@techa
nece oni oporezovati tu zemlju, vec ostvaren promet dobara po tom ugovoru o zakupu, tj. teorijski "da naplate porez od onog ko je ostvario prihod od prometa dobara (Zakupodavac), a kada to stupi na snagu taj isti zakupodavac će tražiti zakupninu uvećanu za taj iznos i eto ti belaja :zli:
Samo muke nama :udri:
 
Nece to ici...sledece godine ce svi ugovori glasiti na koriscenje bez naknade!Za sta ce se onda uhvatiti?
 
Nazad
Vrh