Subvencija za 2010 godinu

Ljudi bez panike.
Lepo kaze gosn Nadlacki, mirno spavajte.
:cao:
 
Nije mi samo jasno ko siri dezinformacije...ima kanda zaludnih a zluradih... a neki ne cekaju ni zvanicne informacije vec odmah drvlje i kamenje ::lose::

Ima jedna cuvena misao:" Budi brz cuti, spor govoriti i spor srditi se"

Ono sto je poslednja informacija koju ja imam

Regresiranje repromaterijala je za fizicka lica, registrovana poljoprivredna gazdinstva u aktivnom statusu od 0,5 do 100ha, koje je uzeto u zakup od drugog fizickog lica ili za drzavno zemljiste uzeto u zakup od MINPOLJ (ne moze od drugih pravnih lica osim od MINPOLJ). Znaci po tom pitanju sve je isto kao lane.

Za racune, rekoh vec ranije, 9000 dinara racuna za djubrivo, 4000 dinara za dizel i 4000 dinara za seme.

PIO klauzula, naravno.

Eto, sad mirno mozete da pajkite...

Ako cujem drugacije nesto, u sta cisto sumnjam, javicu vam
 
Pa sada da li su dezinformacije ili dizanje pritiska ili neznam ti ja šta uglavnom dotični gospodin u Vrbasu je izjavio to što je izjavio.Tom skupu je prisustvovalo dosta ljudi i na njihovo zaprepaštenje uvezi ovog pitanja samo je lukavo izbegao odgovor i rekao da sutra ide u BG. i da će se narednih dana znati konkretno.
Ne kaže se džabe "koga jednom zmija ujede i žabe se boji" (prošle godine sa poljo.penzionerima)

Ponavljam nisam hteo nikoga da "najedim" ali to su današnje informacije.

Rade :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@radivoj.nadlacki

hvala za informacije.

interesuje me ta PIO klauzula , konkretno: Moj otac na koga je registrovano gazdinstvo je prosle godine bio zaposlen i uplacivan mu je radni staz i zdravstveno kao radnik te firme. Ove godine je bez posla i redovnih primanja . Da li on moze da ostvari subvenciju i na koji nacin?

UNAPRED SE ZAHVALJUJEM!
 
on je sitan,on je prijavio do 10ha tako da dobije kes ::novac:: pa ipak ne mogu sa njim u ortakluk.
Inace da skroz objasnim stvari cale ima 20g radnog staza ali nema godina za penziju pa sto sad da pocinje sa PIO-m kad mu nece stopiti ta 2 staza u jednu penziju,deda je u penziji bolje receno prime humanitarnu pomoc(8000din seljacke penzije) i zemlja je na njemu.
Za penzionere nema podsticaja a caletu ne pada na pamet da sad uplacuje kad nikad nece moci to da iskoristi jer koliko bi dobio podsticaja toliko ga kosta i PIO.
 
Dragan18 je napisao(la):
interesuje me ta PIO klauzula , konkretno: Moj otac na koga je registrovano gazdinstvo je prosle godine bio zaposlen i uplacivan mu je radni staz i zdravstveno kao radnik te firme. Ove godine je bez posla i redovnih primanja . Da li on moze da ostvari subvenciju i na koji nacin?

UNAPRED SE ZAHVALJUJEM!

Ne znam, bum proveril sutra ::namigivanje:: samo mozda Uredba izadje pre nego ja sutra nadjem vremena za forum :ppozdrav:
 
bubiša je napisao(la):
Ponavljam nisam hteo nikoga da "najedim" ali to su današnje informacije.

Rade :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

Jao Bubisa, kad te tako velikog u`vatim pa pustim...pa zar i ti sine Brute. Moram srediti da te ture u pasivan status :zli:

Vidimo se, druze :cao:
 
Pazite se gosn Nadlacki,opasni su forumasi :haha:
Kakve su konsekvence kad se ne plati zakup na vreme za drzavnu zemlju ?
 
Gospodine Nadlacki moj tast ima reg. polj. gazdinstvo na 4ha. Penzioner iz radnogodnosa, i dao bi meni zemlju u zakup. KAKO? Uredno placam PIO na poljoprivredu i imam reg. polj. gazdinstvo.
 
e saad ovo su vec glupa pitanja.... napravite ugovor o zakupu potpisite overite i to je to ... ti dobijes subvenciju ako ispunjavas uslove i gotovo.

moje pitanje je malo kompleksnije.....
 
Pitanje za gospodina Nadlackog (ako ipak odluci da se ukljuci nazad, sto bi bilo dobro). Da li cu ja imati pravo na subvencije, ako se tek ove godine prijavim za PIO? (prvi put i gazdinstvo otvaram). PS odgovor moze i na PP.
 
Mityoo je u pravu.
Stavi mo se mi u poziciju gosn Nadlackog i da naidjemo na javno pitanje te vrste. To je direktno krsenje zakona i verovatno rupa koja ce se vec zakrpiti,ali dok se ne zakrpi ko se kako snadje. Svaka cas gosn Nadlackom jer je on prvi iz ministarstva koji je stupio u ovaj vid,direktne,komunikacije sa nama paorima i veoma cenim njegovu dobru volju da nam pomogne koliko je u njegovoj moci. Dobro bi bilo kad bi se jos vise sluzbenika ministarstva prikljucilo forumu,ali to nije u moci gosn Nadlackog.
Jos jednom bi zamolio gosn Nadlackog da nas ne ostavlja jer ce nam njegova pomoc,savet,informacija vrlo dobro doci pa makar ona bila i izmedju redova.
Ne bih voleo da ovo neko shvati kao podilazenje vec kao opste paorsku korist,veruj te.
 
Nazad
Vrh