Subvencija za 2010 godinu

@sanbo4
Bolji sam moj račun je od 30.septembra :udri: :udri: :zli: :zli:
Najinteresantnije je to što ne uzimam odmah račun što nije bio slučaj ovaj put.
 
Muci me misao sta bi bilo da nije od 01.10. vec kao i do sada od 01.01.

Otprilike nije vredelo truda trziti od minfin pomeranje ovog roka da obuhvati poljoprivrednu a ne fiskalnu godinu al` kako god nikako ne valja.

Svako dobro
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Muci me misao sta bi bilo da nije od 01.10. vec kao i do sada od 01.01.

Otprilike nije vredelo truda trziti od minfin pomeranje ovog roka da obuhvati poljoprivrednu a ne fiskalnu godinu al` kako god nikako ne valja.

Svako dobro
Valja pomeranje roka niko ne kaže da nevalja ali je tužno kako smo slabo obavešteni o promenama. Znam da je bilo prozivanja povodom toga ali da je usvojeno saznao sam tek krajem oktobra.
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Do sada je bilo od 01.01. da vaze racuni... uspeli smo da pomerimo za cela tri meseca posle "borbe" sa ministarstvom finasija a sad i to nije dosta ::lose::
trazili ste sugestije...
inace i moj racun na 130.000 je od 30. septembra.mada je djubrivo u to vreme bilo uveliko razbacano..jednostavno nisam imao pojma da ce doci do promene u priznavanju rachuna.
bicu prinudjen da u aprilu kupujem djubrivo za jesen da bih ispunio kvotu.
 
abro je napisao(la):
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Muci me misao sta bi bilo da nije od 01.10. vec kao i do sada od 01.01.

Otprilike nije vredelo truda trziti od minfin pomeranje ovog roka da obuhvati poljoprivrednu a ne fiskalnu godinu al` kako god nikako ne valja.

Svako dobro
Valja pomeranje roka niko ne kaže da nevalja ali je tužno kako smo slabo obavešteni o promenama. Znam da je bilo prozivanja povodom toga ali da je usvojeno saznao sam tek krajem oktobra.
O tome se i radi, nemamo pouzdane informacije, pa povlacimo pogresne korake, pa evo i sad, poceo je rok za registraciju gazdinstva, a nema uredbe koja regulise uslove za dobijanje subvencije po hektaru. Gospodine Nadlacki nemojte shvatiti nista licno, iz Vasih dosadasnjih postova se jasno vidi da sa razumevanjem pratite forum i da ste vrlo raspolozeni za ovaj vid komunikacije i druzenja.
 
Uredba verovatno izlazi vrlo uskoro...
U globalu nije se mnogo toga menjalo osim iznosa, racuna i sl...PIO ostaje

Anegdota juce iz Despotova:
Poljoprivrednik: Sta ce mi pare u julu,, avgustu...meni treba sada....
Rade: Onda kad dobijete dajte meni, kad vam ne treba...
Poljoprivrednik: Neka fala... (namigujuci) ima di ce se vec potrositi

:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1265142830[/time]
_________________________________________________
sanbo4 je napisao(la):
Gospodine Nadlacki nemojte shvatiti nista licno, iz Vasih dosadasnjih postova se jasno vidi da sa razumevanjem pratite forum i da ste vrlo raspolozeni za ovaj vid komunikacije i druzenja.

Hvala na podrsci i razumevanju... i ne brinite, ne ljutim se tako lako...inace ne bih bio ovde :cao:
 
Nisam uspeo da dodjem do informacije da li ce ostati subvencije do 100 ha ili ce skresati na 50. To bi mi napravilo dodatnih troskova jer sam uzeo drzavnu zemlju 50 ha,pa bih automatski sa dosadsnjom zemljom na gazdinstvu preslo 50 ha.
 
Za Tovarisevo nema subvencija... kazu tamo sve bogat svet i zato ste izbaceni iz uredbe ::namigivanje::

PS: Mirno spavaj nano....
 
Neko prica da se na zemlju u zakupu (ili drzavnu zemlju u zakupu) nece davati subvencije :sta: :sta: Licno ne verujem u te price,da li je jos neko nacuo nesto o tome??
 
drugari jedno pitanje.Da li drzava daje subvencije do 50 ili do 100 ha?jedan covek me totalno zbunijo znam da je prosle god bilo do 100.
 
Država daje za sada subvencije do 100 ha.

Danas u PSS Vrbas bilo je savetovanje poljoprivrednuka.Predavači su bili iz Sekreterijata za poljprivredu,vodoprivredu i šumarstvo APV.
Izvesni gospodin Lazar Drndarski je izjavio da ovogodišnja subvencija može da se ostvari za zemljište koje je u vlasništvu i zemljište koje se uzima u zakup od države.
Znači privatna arenda nije ovim obuhvaćena. :sta: :sta: :sta:
Čemu sad to. :zli:
 
Taman sam hteo pitam u vezi ovoga...cuo sam malopre za to,pa oni nisu normalni... :zli: :zli:
Kazu da ce se u vezi ovoga znati vise sutra!
 
@ Bubiša to nije istina

Za setvu oko 2,3 miliona hektara
3. februar 2010. | 14:06 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Srbija je spremna za ovogodišnju prolećnu setvu, koja će imati standardardnu strukturu, izjavio je ministar poljoprivrede Saša Dragin.
Dragin dodaje da je za njeno obavljanje na raspolaganju 2,3 miliona hektara oranica. Ministar je istakao da će država poljoprivrednicima nizom mera pomoći da valjano i u optimalnom roku obave setvene radove, i to subvencionisanjem nabavke mineralnog đubriva i nove mehanizacije, kreditnom podrškom, ali i povećanim davanjima po hektaru.

"Ministarstvo poljoprivrede trenutno završava akciju subvenionisanja nabavke 300.000 tona mineralnog đubriva (azotno đubrivo, urea, kan i jan) koje će biti prodato preko Produktne berze, sa subvencijom od oko 5.000 dinara po toni", kazao je Dragin i istakao da to osigurava dobru prihranu useva.

Dragin je naglasio da je najvažnije da poljoprivrednici stignu da u optimalnom roku izvrše pripremu zemljišta i preduzmu sve agrotehničke mere, jer će to osigurati dobar rod.

Agrarni budžet je ove godine povećan za 25 odsto, što je omogućilo da subvencije po hektaru budu povećane sa 12.000 na 14.000 dinara, podsetio je Dragin i ukazao da su uslovi za njihovo dobijanje isti kao i prošle godine, osim što je uslov za penzijsko osiguranje da je poljoprivrednik izmirio obaveze za prethodnu godinu.

Ministar je objasnio da će poljoprivrednici, koji su po subvencionisanim uslovima kupili azotno mineralno đubrivo preko Produktne berze, još ove godine moći da iskoriste priliku da dobiju subvencije po hektaru.

Dragin je upozorio da već za 2011. godinu to neće biti moguće, jer Evropska unija ne dozvoljava da se isti materijal subvencioniše po dve osnove.

On je istakao da u 2010. godini neće izostati ni kreditna podrška za poljoprivredne proizvođače i precizirao da se to odnosi na kratkoročne i dugoročne kredite sa pet odsto efektivne kamate godišnje.

"Ove godine imaćemo i segment koji je, zbog nedostatka sredstava, bio zapostavljen tokom prethodnih godina, a to su investiciona ulaganja, koje će potpomoći država", naglasio je ministar i dodao da će krediti iznositi do 300.000 evra, odnosno 40 odsto za investicije u preradne kapacitete.

Takođe, svaki poljoprivrednik koji bude hteo da kupi traktor jačine do 160 konjskih snaga, moći će da očekuje od države subvenciju od 30 odsto vrednosti kupljenog traktora, rekao je Dragin i izjavio da očekuje da se cene nove mehanizacije, čija će kupovina biti subvencionisana, neće povećavati.

"Ministarstvo poljoprivrede uradilo je analizu u protekloj godini, da ne bi došlo do nekontrolisanog podizanja cena, jer na takav način bi subvencije koje daljemo poljoprivredniku završile u džepu distributera", kazao je Dragin.

Komentarišući trenutno stanje ozimih useva, Dragin je rekao da je ono, uprkos tome što je trenutno zima zaista jaka i temperature ispod nule, dobro, jer snežni pokrivač čuva ozime useve i donosi im preko potrebnu vlagu.

"Ne treba da se brinemo za kvalitet pšenice", istakao je Dragin, dodajući da očekuje da će ova godina, bar što se tiče pšenice, biti dobra, bez obzira na manje setvene površine, ukoliko se ne dese neke nepredviđene vremenske okolnosti tokom proleća.
 
Mislim da treba da se smirimo dok ne izađe uredba, da ne dižemo jedni drugima pritisak. :bravo:
 
Nazad
Vrh