Subvencija za 2010 godinu

Ljudi iz ministarstva se nisu udostojili da mi odgove na mail a kamo li... ::lose::
 
todor je napisao(la):
milanso a šta bi ti 14000din po hektaru acena žina žita nek bude i 5 din kukuruza isto tako a mleko da im džabe poklonimo
mims je napisao(la):
Milanso, nerazumem u čemu je poenta. :sta:
Da se drzava ne mesa u cene, mi bi vestak, seme i ostalo placali daleko nize (ne mesa se ona direktno, ali preko znate vec koga). To je slobodno trziste i zbog toga drzava ne bi trebala da se mesa. Verujte, sto se drzava manje mesa, to je bolje. Hajde pitanje za sve, koliko vremena provede na njivi neko ko ima deset jutara zemlje, a bavi se kulturama poput kukuraza, psenice i slicno (ne bavi se i stocarstvom) i koliko on zasluzuje da ima godisnje cisto zarade?
 
A šta da radi onaj ko nema više od 10 jutara svoje zemlje? Da uzme arendu, pa da nema ni subvencije jer mu vlasnik zemlje traži, i dok plati arendu ostane mu minus! Dali onda vredi raditi 200 jutara?
 
Ma kakvo davanje subvencija bilo kome osim onom ko tu zemlju zaista i radi. To bi trebalo kaznjavati extremnim ciframa pa da vidis sta bi se desilo.
 
Jugos je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Trebalo bi nagovoriti vise ljudi iz ministarstva da se prikljuce forumu. Mozda bi realnije sagledali situaciju.
Ovo je pravi apel koji sam i ja hteo da dodam u ovoj temi! ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

Dobro de, uputite im poziv, mene je pozvao moj kolega sa fakulteta koji je ovde moderator i ja sam se uključio, verovatno će se i druge moje kolege uključiti. Niko od nas iz ministarstva ne očekuje neki servilan odnos i dodovoravanje ali bi bio red da postoji barem jedan prag osnovnog ljudskog poštovanja i kulture a ne pristup kao ovaj primer

Lala iz Banata je napisao(la):
Najobicnija banda najvecih govana se nalazi u ministarstvu poljoprivrede, gomila buzdovana koja upoznaje poljoprivredu samo preko televizije, i veruje da proces proizvodnje mleka tece kao onaj na imlekovoj reklami.

Na ovaj način nema razgovora, zar ne:haha:
 
mityoo je napisao(la):
A šta da radi onaj ko nema više od 10 jutara svoje zemlje? Da uzme arendu, pa da nema ni subvencije jer mu vlasnik zemlje traži, i dok plati arendu ostane mu minus! Dali onda vredi raditi 200 jutara?
Hteo sam samo reci da neko ko radi deset jutara zemlje (samo psenica, kukuruz i sl.), bez da drzi stoku, ili bez da na tih deset jutara ima npr. povrce, vocnjake, industrujsku papriku (kulture gde ima mnogo vise posla) ni ne zasluzuje mnogo para, jer su kada mu se zbroje radni sati nema ni dva meseca rada (sve i da odugovlaci).
 
Cast izuzecima! Ali kako drukcije nazvati osobe kojima podnesem potpunu dokumentaciju tovnih junadi, i posle sest meseci dobijem dopis da fotokopije pasosa koje su IMALE pecat na zadnjoj strani nisu imale pecat na zadnjoj strani. Ponovo dostavim dokumentaciju i lepo pitam jel sve u redu i dobijem potvrdan odgovor. Posle 3 meseca opet dobijem dopis kako fotokopije pasosa nisu overene i da dopunim dokumentaciju. Odem u ministarstvo i predam opet OVERENE fotokopije sa ode strane i opet kazu kako je sve u redu, da bi na kraju dobio resenje da mi se odbija zahtev zbog neoverenih fotokopija pasosa! Strasan bezobrazluk! Da ne spominjem kako do dana danasnjeg nisam dobio subvenciju za mlecna grla za 2008. godinu.
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Dobro de, uputite im poziv, mene je pozvao moj kolega sa fakulteta koji je ovde moderator i ja sam se uključio
Nisam moderator već običan drug član :D
 
paorpaor je napisao(la):
Ma kakvo davanje subvencija bilo kome osim onom ko tu zemlju zaista i radi. To bi trebalo kaznjavati extremnim ciframa pa da vidis sta bi se desilo.
Ajd dođi pa pokušaj ovde pod tvojim uslovima da iznajmiš zemlju! Znaš šta ćeš iznajmiti? Q...

A to za kažnjavanje se slažem samo vidiš da se niko ni netrudi da smisli mehanizam kažnjavanja, a kako ih i uhvatiti na delu kad im ja nosim pare od subvencija na noge? A ako ih ja prijavim, onda opet otpadam od zemlje, a onda ni od drugih neću dobiti zemlju, kad se pročuje u selu!
 
mirmag je napisao(la):
Prvi put cujem da neko da zemlju u zakup i jos trazi subvenciju!Pa koliko onda dajes za zakupninu?
Pa tako je kod mene normalno stanje, zato što ti ljudi smatraju da su te subvencije namenjene njima (vlasnicima zemlje), jes da nemaju pojma ni traktor da upale, ali smatraju da su njihove, :haha: e onda počinje pogađanje za arendu , 1000-1500 kg kukuruza....plus kad mu radiš zemlju par godina, i dovedeš je u red, bacaš đubrivo, istrebiš od koriva i slično..onda ti uzme, radi godinu, dve, pa ti vrati...ma cirkus
 
Boze sacuvaj,kod nas 700-800kg zita mi mirna backa...niko nesme ni da pita za subvencije!Ima nekih koji se utrkuju da daju sto vecu arendu,jer su alavi,a smo sebi skacu u stomak!Ja cak imam parcele koje radim za 300kg zita!
 
Pa kad je tako samo cepaj...ovde se uortačili sujeta, pohlepa i netolerancija i vode kolo...
 
milanso je napisao(la):
Ne mogu da verujem da ljudi i dalje govore:"Neka oni nama daju dobru cenu za nase proizvode, ne moraju subvencije" i to je napisalo mnogo forumasa, sto je potpuno zabrinjavajuce. Definitivno treba obrazovanje danasnjim poljoprivrednicima.
Reci mi u kom smislu obrazovanje?I STA JE ZABRINJAVAJUCE ?TO STO JE CENA ZITA KO GAJBA PIVA TREBA DA TE BUDE SRAMOTA TAKO NESTO DA IZJAVIS!!!ISKRENO DA TI KAZEM GOVORIS KAO U VREME 41GOD PA NADALJE.
 
Farmer II je napisao(la):
mirmag je napisao(la):
Prvi put cujem da neko da zemlju u zakup i jos trazi subvenciju!Pa koliko onda dajes za zakupninu?
Pa tako je kod mene normalno stanje, zato što ti ljudi smatraju da su te subvencije namenjene njima (vlasnicima zemlje), jes da nemaju pojma ni traktor da upale, ali smatraju da su njihove, :haha: e onda počinje pogađanje za arendu , 1000-1500 kg kukuruza....plus kad mu radiš zemlju par godina, i dovedeš je u red, bacaš đubrivo, istrebiš od koriva i slično..onda ti uzme, radi godinu, dve, pa ti vrati...ma cirkus
I kod nas pocinje da se javlja taj problem.Cak se i zavadili ljudi i to rodjaci...strasno! ::lose:: ::lose::
 
Toso, ko su to ONI:haha:
Hajde da se osvrnemo oko nas...u Evropi ni jedna država ne određuje cene.U evropskoj uniji postoji agencija za intervencije na tržištu.


Slazem se sa vama ovo su neke od reci koje su mi zapale,mozemo mi dase osvrcemo koliko god hocemo kad ce kod nas drzava uvek ucestvovati u ceni kao sto si naveo,mislim da ta agencija kod nas nece skoro zaziveti tesko ce skupljati kajmak.
Ima dosta stvari koje ima da se kazu vezano za celu situaciju i neprofesionalan rad ove drzave.Ima ovde koliko sam primetio i ljudi na funkciji(biticemo fini).Pozdrav

Post je spojen: [time]1263855306[/time]
_________________________________________________
grunt je napisao(la):
A zasto ja kao poljoprivrednik nemogu da dobijem kredit za stan a bavim se iskljucivo poljoprivredom,mogu da al da stavim hipoteku na zemlju.Znaci ljudi koji zive od zemlje mogu dobiti kredit samo poljoprivredni a ostali koji su u radnom odnosu rade malo zemlje hoce i poljoprivredni i naravno mogu da uzmu bilo koju vrstu kredita ako im se plata uklapa u to.NEZELIM NIKOG DA VREDJAM SAMO HOCU DA KAZEM DA JE SELJAK UGROZEN A TEGLI OVU DRZAVU CEO VEK TO SVI ZNAJU ALI MORA DA SE CUVA SOCIJALNI MIR U VELIKIM GRADOVIMA E TO JE CINJENICA TO NEMOZE NIKO DA POREKNE.E vo primer samo jedan 100gk zita letos je kostalo 900din a od 100zita se dobije 80kg brasna,od 1kg brasna se dobije dve vekne hleba i cetiri kifle SAD VI MENI RECITE ZA KOGA PAOR RADI I KO TREBA DA DOBIJE SUBVENCIJE:haha:
Naravno da necemo da se vredjamo ovo je samo razmenjivanje misljenja.
Mogu ti reci da postoji vise nacina na koji mozes da dobijes kredit samo da te potsetim da je poljoprivredni kredit mnogo povoljniji od gradjevinskog.
Cuo sam da holandija nudi poljoprivrednicima kredite po 1-1.5%kamate na godisnjem nivou grejs period 2godine,treba se raspitati.Nije tacno da onaj ko je u radnom odnosu pa ima malo zemlje moze da podigne kredit tek tako treba da ima uslova (Mesecna primanja ili hipoteka od koje bezis)treba dobro razmisliti kada se ulazi u tako nesto na danasnje vreme.
Slazem se u potpunosti da ova drzava zavisi od seljaka i kompletne poljoprivrede samo sto nepridodaje puno znacaju a to je jako "bezobrazno".
Dobro razmisliti pre nego sto nesto zapoceti :ppozdrav:
 
Bolje je da se ova priča prebaci na temu: Dali treba dati subvencije svim poljoprivrednicima ili samo onima kojima je to jedina delatnost
 
Nazad
Vrh