Subvencija za 2010 godinu

Veće cene su najjednostavnije rešenje, nema papira, računa za repromaterijal i svi zadovoljni.
 
todor je napisao(la):
saša u potpunosti se slažem sa tobom nek oni nama daju veću cenu žita kukuruza mleka i ne trebaju nam ni subvencije a kamoli krediti lako ću ja skupiti pare za neku novu mašinu,imam ja pramdedu 89god koji je do prošle godine sam radio 15kj

Toso, ko su to ONI:haha:
Hajde da se osvrnemo oko nas...u Evropi ni jedna država ne određuje cene i ja sam mišljenja da što se država manje meša u tršište to je bolje. Seti se skorijih mešanja države zabranom izvoza žitarica ili uvozom mleka u prahu. To su stvari koje ostavljaju loše posledice za poljoprivredu u narednih nekoliko godina. Sinoć sam bio na jednoj tribini sa poljoprivrednicima. Ljudi se plaše otvaranja granica i liberalizacije trgovine. Da, otvaranje granice nije samo otvaranje nasih granica za uvoz već, isto tako, i za izvoz naših proizvoda. Da smo mi konkurentni govori i činjenica da smo mi neto izvoznici i za 500 miliona dolara više izvozimo nego što uvozimo poljoprivrednih proizvoda, za razliku od Hrvatske koja je žestoko ušla u deficit i mnogo više uvozi nego što izvozi. Cene zavise od tržišta kao i od kvaliteta naših proizvoda. Država treba da obezbedi poljoprivrednicima uslove da proizvode što jeftinije i da budu konkurentni poljoprivrednicima iz okolnih zemalja a to se postiže upravo nabavkom nove mehanizacije, traktora, izgradnjom silosa, udruživanjem i slično. Naravno, država ipak mora nekad da interveniše na tržištu ali samo u ekstremnim uslovima. U evropskoj uniji postoji agencija za intervencije na tržištu koja recimo odkupi određene količine poljo-proizvoda kad su najjeftiniji i tako smanji pritisak velike ponude na tržištu ali isto tako prodaje te viškove kad je ponuda mala i kad cene krenu u astronomske visine, tako održavaju određene nivoe cena i ne dolazi do jako velikih oscilacija kao kod nas. O radu naših robnih rezervi ne bih ništa da govorim jer nemam puno šta pozitivno da kažem i one su u ingerenciji drugog ministarstva a ne ministarstva poljoprivrede.

Pozdrav za Tošu iz Đurđeva

PS: Žabalj beše ono seoce pored Đurđeva ? :haha:
 
oni su gospoda ministri počev od milosavljevića koji je i sredio cenu mleka sa njegovim genijalnim uvozom mleka u prahu ,ne tražimo mi puno samo da nam se ne mešaju oni što od bika misle da je krava i još pitaju koliko ova krava daje mleka nego nek nas puste da sami izvozimo i prodajemo naše proizvode ,da žabalj je između đurđeva i gospođinaca pozz od toše iz đurđeva ako sam malo preterao izvinjavam se svima :ppozdrav: :ppozdrav:
 
todor je napisao(la):
a i bili ste kod mene sa ivanom dulić kad je bio i vaš rođak sava pujić

Da, da, da retko kojeg ministra nismo prosetali kroz nas vilajet ali od te posete se najbolje secam divnih kiflica :D i tvoje babe sto je`tela odmah da me zeni :D. Kad vodis kod Trleta na kafu :ppozdrav:

Pozdrav :ppozdrav:
 
Trebalo bi nagovoriti vise ljudi iz ministarstva da se prikljuce forumu. Mozda bi realnije sagledali situaciju.
 
Toso, ko su to ONI??Naravno, država ipak mora nekad da interveniše na tržištu ali samo u ekstremnim uslovima. :sta:
 
cukaneca već sam napisao da su oni koji nemaju veze sa poljoprivredom prvi je gospodin milosavljević koji je sredio cenu mleka genijalnim uvozom mleka u prahu
 
todor je napisao(la):
cukaneca već sam napisao da su oni koji nemaju veze sa poljoprivredom prvi je gospodin milosavljević koji je sredio cenu mleka genijalnim uvozom mleka u prahu
...zabranio izvoz zitarica :udri:,desetkovao stocni fond Srbije :udri:,navodno ,,razalovan"sa mesta ministra poljoprivrede na mesto ministra trgovine ::lose:: ... Ne bih vise o podvizima doticnog jer stvarno nemam neke lepe reci o njemu ALI IPAK nam je dao SUBVENCIJE (kako volim tu rec! to je otprilike kao KRAVA koja da 30 lit mleka i na kraju muze sutne i prospe tu vedricu sa mlekom :zli:)
 
Za dotičnu personu bolje da nepišem šta mislim jer ovo čitaju i mlađi od 18 godina.....
 
Spajki je napisao(la):
todor je napisao(la):
cukaneca već sam napisao da su oni koji nemaju veze sa poljoprivredom prvi je gospodin milosavljević koji je sredio cenu mleka genijalnim uvozom mleka u prahu
...zabranio izvoz zitarica :udri:,desetkovao stocni fond Srbije :udri:,navodno ,,razalovan"sa mesta ministra poljoprivrede na mesto ministra trgovine ::lose:: ... Ne bih vise o podvizima doticnog jer stvarno nemam neke lepe reci o njemu ALI IPAK nam je dao SUBVENCIJE (kako volim tu rec! to je otprilike kao KRAVA koja da 30 lit mleka i na kraju muze sutne i prospe tu vedricu sa mlekom :zli:)
E u tom grmu lezi zec,dok nebudemo imali strucne ministre svako za svoju oblast nema nama radosti,a oni samo prelecu od ministarstva da ministarstva i za njih zime nema.Zasto nebude ministar neki profesor poljo fakulteta ili neko sa nekog instituta al da ima staza jedno 30god koji zna svoj posao to mislim za sve resore ne samo poljoprivredu,a olicenje svega je SRECKO SOJIC!!!
 
Ne mogu da verujem da ljudi i dalje govore:"Neka oni nama daju dobru cenu za nase proizvode, ne moraju subvencije" i to je napisalo mnogo forumasa, sto je potpuno zabrinjavajuce. Definitivno treba obrazovanje danasnjim poljoprivrednicima.
 
milanso a šta bi ti 14000din po hektaru acena žina žita nek bude i 5 din kukuruza isto tako a mleko da im džabe poklonimo
 
sasa j je napisao(la):
Procitao sam u predhodnoj poruci(da li treba dati subvencije svim poljoprivrednicima ili onima kojima je to jedino zanimanje)ne razumem po kom se subvencija ne bi dala coveku koji se bavi poljoprivredom a pri tom ispunjava sve uslove,ja se konkretno bavim gradjevinom adaptacijom stanova i ujedno se bavim poljoprivredom(mada ne ispunjavam uslove blizu sam ali ne tezim ka tome)to je isto kao kad bi poljoprivrednik radio uporedno i gradjevinu znaci ne bi imao prava da dobije bespovratni kredit,kredit za pocetnike sa nizom kamatnom stopom itd.
Covek ne treba biti ljubomoran cak i neprijatelju nemoj pozeleti zlo nikad ne znas kad ce ti se vratiti.Pozdrav :ppozdrav:
Druze kad vec radis gradjevinu (gde ima vise zarade ) sto nedas zemlju u zakup i samo pokupis kiriju i supvencije . Tobi ti bilo 10000zakup+14000subvencije+3tvoje dnevnice po 2000=30.000 din
po hektaru i negledas u nebo. :zli: :zli: :zli:
 
Najbolje bi bilo da nasa lepa drzava prestane da se "brine" za nas. Saranice nas njinom "brigom". Muka mi je vise od njihovih "subvencija". Najobicnija banda najvecih govana se nalazi u ministarstvu poljoprivrede, gomila buzdovana koja upoznaje poljoprivredu samo preko televizije, i veruje da proces proizvodnje mleka tece kao onaj na imlekovoj reklami. Ne bi me zacudilo da za 2010 postave uslove za mlecna grla iz gore pomenute reklame! Njima se cela agrarna politika svodi na te usrane "subvencije", koje pola ljudi ni ne dobije.
 
Nazad
Vrh