Subvencija za 2010 godinu

Bilo bi idealno kada bi nama naplatili jos vecu porez ako radimo svoju zemlju.Pa od toga da vam jos povecaju subvenciju.Nama sitnima netreba, mozda i da nam se oduzme zemlja i to je resenje
 
Ja bih ovim velikima oduzeo zemlje pa podelio manjima kao što je to radio Robin hud! :ideja:
 
Zar mislite da penzioneri rade zemlju zato dabi se obogatili:haha:

NE!
Već zato što od same penzije ne mogu živeti, a ono što odgaje sada je diskriminisano i manje se vrednuje nego kod "čistih" paora.
 
@ okrim
ma nije, gresis, oni od 8000 penzije mogu komotno da zive.Samo sto su pohlepni.Oce svaki dan svezeg hleba
 
Okrim je napisao(la):
Zar mislite da penzioneri rade zemlju zato dabi se obogatili:haha:

NE!
Već zato što od same penzije ne mogu živeti, a ono što odgaje sada je diskriminisano i manje se vrednuje nego kod "čistih" paora.
Pa da se odreknemo subvencija u njihovu korist ? Oni ne placaju socijalno ni penziono 72000 dinara a jos dobijaju po min 8000 svakog meseca toje 168000din minimalno vise od nas sto se mucimo i dovijamo da prezivimo i privredjujemo, ako nas ne zaj..e susa obore cene poskupe naftu.
A penzionercici :zli: bitno da nuliraju jer subvencije dobijaju preko (12000 din) :zli: :zli: :zli:
 
Ma nije samo o hlebu reč. Mnogi koji nemaju u svojoj okolini takve slučajeve ne žele sagledati stvari pravim oćima i ne vide sebe u doglednoj situaciji. Ne rukovode se onom izrekom "Što ne želiš sebi, ne želi drugome!"
 
otvorili granice za EU je...a ih EU mladi ce otici a penzioneri ce nam ostati. Mladih koji trebaju da placaju penziono SVE MANjE a PENZIONERA SVE VISE :zli: :zli: :zli: pa kad nam sad roknu vece penziono. Sto ne uzmu i penzionere Tamo ...... negde ........... daleko, dalje od nas . Izvinite sto sam zapenio
 
Ma da, mozda da ih sve streljamo ili da streljamo sve koji nisu "profi" poljoprivrednici
 
Ma nije samo o hlebu reč. Mnogi koji nemaju u svojoj okolini takve slučajeve ne žele sagledati stvari pravim oćima i ne vide sebe u doglednoj situaciji. Ne rukovode se onom izrekom "Što ne želiš sebi, ne želi drugome!"

@ rale 83

Niko nije rekao da bi nekom trebalo uskratiti subvencije! Reč je samo o tome da subvencije pripadnu i onom koji ne uplaćuje PIO poljoprivrednika umanjenog za taj iznos. Niko ne bi bio oštećen i svi bi imali iste uslove za proizvodnju. Zašto da nečije jutro pšenice bude umanjeno za 1000 kila prinosa? Toliko se svakom radniku, penzioneru ili nezaposlenom koji je ne svojom krivicom ostao bez posla i dobija socijalnu pomoć sa biroa zakida ovom diskriminatorskom Uredbom.
 
Izvinite nemojte ljude koji zemlju daju u arendu zvati HOBI POLjOPRIVREDNICIMA ti ljudi daju zemlju u arendu i uzimaju i subvencije koje pripadaju onom koji OBRADjUJE zemlju, svaka cast izuzecima kojih je malo . Nek nam daju vece cene a ne subvencije. Nisam razumeo ono premije po prinosima ? po H ilu po kg proizvodjene robe
 
@ mims

Nije lepo vređati ljude koji nisu kako ti kažeš "profi". U današnje vreme je sve manje prodavnica, a ne ljudi koji konzumiraju alkohol pred njima. Jako je mali broj poljoprivrednika koji ostvaruju stvarno pravo na subvencije, a ogroman je broj nezaposlenih i onih koji rade za stvarno mizernu platu i nisu prisutni na ovom forumu.
Ipak je ovo tema o subvencijama i nevidim razlog zašto ne sagledati realno stanje stvari, već iznositi paušalne opaske koje se ne mogu generalno primeniti.
Ja sam naveo očigledan primer da se pravi asimilacija među ljudima koji se bave poljoprivredom.
 
Obrisaću post, mislio sam da ga pišem u temi Dali treba dati subvencije svim poljoprivrednicima ili samo onima kojima je to jedino zanimanje, a nisam mislio nikog da vređam samo me nerviraju oni koji misle da je svi dobro samo njima nije.

Inače i ja spadam u ove hobi.
 
Da se ja pitam subvencije bi ukinuo kao sto sam procitao u nekoj od poruka neka daju dobre cene a ne da potsticu mlade,sami ce se mladi potstaci kad nadju racunicu.
Sto se tice penzionera vidim da su oni mnogima trn u oku imam samo da dodam da baba iz komsiluka koja ima 73 i sigurno je duplo ako ne troduplo brza od sina i unuka hocu da kazem da ima mnogo mladih ljudi koji samo pametuju a nece nista da rade,docekacemo dan kada ce mo i mi dobijati neku penziju u stare dane oni su ceo svoj radni vek placali da bi dosli do te penzije koliko god ona bila,a sad sto je njemu mala penzija a ima slobodnog vremena zeli da zaradi i naravno sposoban,mislim da se tome ne treba buniti.
Procitao sam u predhodnoj poruci(da li treba dati subvencije svim poljoprivrednicima ili onima kojima je to jedino zanimanje)ne razumem po kom se subvencija ne bi dala coveku koji se bavi poljoprivredom a pri tom ispunjava sve uslove,ja se konkretno bavim gradjevinom adaptacijom stanova i ujedno se bavim poljoprivredom(mada ne ispunjavam uslove blizu sam ali ne tezim ka tome)to je isto kao kad bi poljoprivrednik radio uporedno i gradjevinu znaci ne bi imao prava da dobije bespovratni kredit,kredit za pocetnike sa nizom kamatnom stopom itd.
Covek ne treba biti ljubomoran cak i neprijatelju nemoj pozeleti zlo nikad ne znas kad ce ti se vratiti.Pozdrav :ppozdrav:
 
@sasa j

Upravo si biranim rečima sažeo nekoliko postova i slažem se sa tobom.
 
A zasto ja kao poljoprivrednik nemogu da dobijem kredit za stan a bavim se iskljucivo poljoprivredom,mogu da al da stavim hipoteku na zemlju.Znaci ljudi koji zive od zemlje mogu dobiti kredit samo poljoprivredni a ostali koji su u radnom odnosu rade malo zemlje hoce i poljoprivredni i naravno mogu da uzmu bilo koju vrstu kredita ako im se plata uklapa u to.NEZELIM NIKOG DA VREDJAM SAMO HOCU DA KAZEM DA JE SELJAK UGROZEN A TEGLI OVU DRZAVU CEO VEK TO SVI ZNAJU ALI MORA DA SE CUVA SOCIJALNI MIR U VELIKIM GRADOVIMA E TO JE CINJENICA TO NEMOZE NIKO DA POREKNE.E vo primer samo jedan 100gk zita letos je kostalo 900din a od 100zita se dobije 80kg brasna,od 1kg brasna se dobije dve vekne hleba i cetiri kifle SAD VI MENI RECITE ZA KOGA PAOR RADI I KO TREBA DA DOBIJE SUBVENCIJE:haha:
 
saša u potpunosti se slažem sa tobom nek oni nama daju veću cenu žita kukuruza mleka i ne trebaju nam ni subvencije a kamoli krediti lako ću ja skupiti pare za neku novu mašinu,imam ja pramdedu 89god koji je do prošle godine sam radio 15kj
 
todor je napisao(la):
saša u potpunosti se slažem sa tobom nek oni nama daju veću cenu žita kukuruza mleka i ne trebaju nam ni subvencije a kamoli krediti lako ću ja skupiti pare za neku novu mašinu,imam ja pramdedu 89god koji je do prošle godine sam radio 15kj
Sa ovim se potpuno slažem!
 
Nazad
Vrh