Subvencija za 2010 godinu

Zašto postavljate pitanje kolika ce biti ssubvencija pa ministar je vec rekao da ce biti 14000.
 
cukaneca je napisao(la):
Upis u centralni registar proizvođača hrane počinje krajem meseca
Autor poljopartner
Monday, 11 January 2010
BEOGRAD, 11. januara (Tanjug) - Upis u Centralni registar proizvodjača i onih koji se bave prometom hrane u Srbiji trebalo bi da počne do kraja januara ove godine, izjavio je danas direktor Generalnog inspektorata Ministarstva poljoprivrede Dušan Pajkić.
Pajkić je objasnio da će vodjenje tog registra početi kada bude donesen Pravilnik o vodjenju tog registra, izražavajući očekivanje da će taj akt biti usvojen u najkraćem roku, odnosno do kraja ovog meseca. On je na konferenciji za novinare podsetio na zakonsku obavezu svih onih koji se bave proizvodnjom i prometovanjem hrane da se upišu u centralni registar do 11. juna 2011. godine. Pajkić je upozorio da oni koji to ne budu učinili 11. juna 2011. godine, više neće moći da se bave tom delatnošću, odnosno, smatraće se da to obavljaju ilegalno, napominjući da obavezu upisa u Centrani registar imaju oni koji se bave proizvodnjom hrane za tržište i njenim prometom, ali ne i oni koji se bave uzgajanjem poljoprivrednih kultura za sopstvene potrebe. On je izrazio očekivanje da će u prvom tromesečju 2010. godine biti formiran i Savet za bezbednost hrane, koji će biti sastavljen od niza eminentnih stručnjaka, objašnjavajući da će oni davati preporuke, pre svega vezane za izradu novih propisa, njihovo usaglašavanje sa EU propisima, ali i predlagati sprovodjenje odredjenih mera i monitoringa. Pajkić je istakao da je reč o stručno-savetodavnom telu koje će Ministarstvu poljoprivrede i Generalnom inspektoratu služiti za podizanje bezbednosti hrane u zemlji na još viši nivo. Rad Inspektorata u 2010. baziraće se na tri principa - savetodavnoj, preventivnoj i kontrolnoj funkciji inspekcijskih službi, kazao je Pajkić i najavio i razvijanje informacinog sistema u toj oblasti, što će omogućiti lakši protok informacija, kao i brži rad inspektora. Pajkić je naveo da će, kao mera racionalizacije, broj inspektora u 2010. najverovatnije biti smanjen za oko 20 do 30, podscehajući da ih trenutno u Srbiji ima 310, ukazujući da to neće uticati na kvalitet njihovog rada, već će samo biti povećan broj kontrola po inspektoru, odnosno njihova efikasnost. Sumirajući rezultate rada inspekcijskih službi u prošloj godini, Pajkić je naglasio da je u 2009. izvršeno ukupno 167.425 kontrola i podneto 6.409 prekršajnih prijava, 613 prijava za privredni prestup i 209 krivičnih prijava. Takodje, u prošloj godini van prometa je stavljeno oko 250 tona poljoprivrednih proizvoda i 250.000 litara vina, rakije, piva, alkoholnih i bezalkoholnih pića i mineralnih voda, ukazao je Pajkić. Pajkić je podsetio i da je, od usvajanja Zakona o bezbednosti hrane u junu 2009. godine, za šest meseci uradjeno i 60.000 analiza pri uvozu, od čega je svega 65 uzoraka, odnosno manje od jedan odsto, bilo neispravno. opet nova radna mesta za birokratiju. da im dam ideju mogli bi da formiraju centralni registar jeb... sto da ne.mozete pretpostaviti sta je sledece: odredice svakom sta i koliko moze da proizvede i po kojoj ceni. kako vam sada zvuci onaj grafit: BRAVAR JE BIO BOLJI. ne verujem da na forumu ima ljudi koji pamte drugi veliki rat, ali su verovatno slusali i citali o tome kao i ja. prinudni otkupi i ostalo, mene ovo strasno podseca na to
Drugar pa jel ovo 41god samo na fin nacin,koliko ja vidim hoce da polako potisnu malig proizvodjaca i na kraju uniste ja imam 28god,pa kad cu bogati da stvorim nesto sa 50,registrovan sam od pocetka,svi spominju kako je u evropskoj uniji pa jel ti znas di smo mi od evrope pa ovde plata 18 000din ljudi prezivljavaju.Naj vise me nervira na tv-u kad kazu takva je cena neceg u okruzenju alo pa imamo najskuplje gorivo u svetu pa i sve ostalo, ma sta to uopste vredi samo se nerviram!!!!!!E da i ovo moram da kazem oko tako kaze gosn Pajkic pa zasto onda nema nezavisne laboratorije za kontrolu mleka,meni jedan mesec mleko prva klasa a drugi kazu mleko van klase,pa ljudi ja uvek imam iste krave nemenjam ih kao carape
 
gore nego 41. tada su uzimali proizvode. prosle godine im lepo dovezes, predas psenicu i cekas da se neko smiluje i plati.
 
obrasci za obnovu (upis) polj-gazdinstva može se preuzeti sa sajta ministarstva
 
Ništa ja tamo nisam pronašao , kolega. ima samo neka nova uredba koju neznam da dešifrujem, ako neko zna, pomagajte.
 
Ok našao sam ali valjda ce poslati obrasce i na kucnu adresu kao i ranije? Treba mi samo obnova i hocu da vidim dalje uslove za upis novog zemljišta uzetog u zakup. Kao bice nešto jednostavnija procedura.
 
Da li neko zna da li ce subvencije za 2010. godinu davati i za zemlju uzetu u zakup od pravnog lica (zadruge)? Prosle godine su davali samo za ugovore sklopljene sa ministarstvom poljoprivrede(mislim od pravnih lica).
 
Teofanov: Uredba o subvencijama početkom februara
15. januar 2010. | 14:55 | Izvor: RTV

NOVI SAD -

Uredbe Ministarstva za poljoprivredu kojima će se utvrditi nivo subvencija u agraru biće objavljene početkom februara, izjavio je za Radio Novi Sad pomoćnik ministra za poljoprivredu Slobodan Teofanov.

On je pozvao poljoprivrednike da od 1. februara registruju svoja gazdinstva i naglasio da prema uredbama neće sva davanja za poljoprivredu biti uslovljena plaćanjem penzionog i zdravstvenog osiguranja.

Pripremio novinar Radio Novog Sada Đorđe Simović.
 
šandor je napisao(la):
Teofanov: Uredba o subvencijama početkom februara
15. januar 2010. | 14:55 | Izvor: RTV

NOVI SAD -

Uredbe Ministarstva za poljoprivredu kojima će se utvrditi nivo subvencija u agraru biće objavljene početkom februara, izjavio je za Radio Novi Sad pomoćnik ministra za poljoprivredu Slobodan Teofanov.

On je pozvao poljoprivrednike da od 1. februara registruju svoja gazdinstva i naglasio da prema uredbama neće sva davanja za poljoprivredu biti uslovljena plaćanjem penzionog i zdravstvenog osiguranja.

Pripremio novinar Radio Novog Sada Đorđe Simović.
Znači da će neka davanja biti uslovljena=hobi paori će opet dobiti **greška!
 
I prošle godine su povraćaj akcize za gorivo dobijali svi, verovatno će sve biti isto.
 
Koji su to hobi paori? Ja nijednog nisam upoznao, ili neznam da ga "prepoznam". Oni koji ne plaćaju penziono i zdravstveno verovatno nemaju novca za to i subvencije su im jedini spas. Ako se oni vide kao hobi paori onda je takva većina poljoprivrednika.
 
baca je napisao(la):
Koji su to hobi paori? Ja nijednog nisam upoznao, ili neznam da ga "prepoznam". Oni koji ne plaćaju penziono i zdravstveno verovatno nemaju novca za to i subvencije su im jedini spas. Ako se oni vide kao hobi paori onda je takva većina poljoprivrednika.
pa vrlo lako ćeš ih prepoznati.To su svi oni koji neće biti u redovima za pare.
 
Ja mislim da subvencije treba da dobijaju samo paori koji se iskljucuvo bave poljoprivredom,i kome je to jedini izvor prihoda a ne koji su radili negde u firmama pa sad su u penziji rade zemlju i hice subvencije,ili su jos uvek u radnim odnosu i rade zemlju.A toga ima ohooo...tu penzijica i platica pa jos subvencije ko bog a seljak nek ceka zetvu!!!
 
Nazad
Vrh