Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako samo nekima bodu oči ove subvencije koje je država davala zadnjih nekoliko godina a većina nije svesna da zadnje dve decenije poljoprivreda drži socijalni mir.93 god. za vreme one velike inflacije mi smo d-2 plaćali 2.50 maraka po litri a ogromna većina po gradovima je otkupila društvene stanove prosek oko 60 m2 po ceni do 200 maraka po stanu i sada se spominje muvanje neću da kažem da ga nema vezano za subvencije ali to nije ništa spraću onoga što se radilo u pomenutom periodu u raznim oblastima.Što se tiče glasanja glasaću za onog ko bude imao najbolji program za poljoprivredu i ko bude prolongirao prodaju naših oranica strancima.
 
Mislim da subvencije i podele na mali i velike nebi bile potrebne kad bi drzava otkupljivala proizvode od poljoprivrednika po nekim zagarantovanim cenama. A onda te proizvode moze da poklanja kome oce po "subveonisanim" cenama!
 
Ljudi, citam ovde presipanje iz supljeg u prazno!? Ima li nekih novosti o novoj uredbi, jel izlazi, u utorak im izlazi rok??

Da li nekoga zanimaju price iz "pouzdanih izvora" sta se prica, kako ce izgledati subvencionisanje ove godine?

Ili bolje da sacekamo jos par dana da ne lupetam(o)....
 
Postovani Beogradjanine ako vec nisi gospodin ili drug
prvo pogledaj sliku koju sam postavio i sve ce ti biti jasno

ev0src.jpg


da malo izadjete iz Beograda i provozate se po nekim selima Srbije a ne samo da idete u soping do Segedina ili Beca bilo bi Vam jasno zasto su ljudi blago receno ogorceni na sve sto ima u nazivu Beograd.Naravno da se zivelo i pre,ali za sadasnje stanje u pp nije Bgd zasluzan vec svetska cena i kukuruza i psenice,Vi pripadnici institucija u Bgd gledate samo kako da otmete od seljaka a ne da mu olaksate muku.Zasto je stanje sa malinom u Srbiji lose,pa zbog par izvoznickih firmi iz Bgd koje debelo skidaju kajmak.
Ja nisam ni uplatio zadnju ratu za proslogodisnji PIO sad i nije bitno jer stizu izbori,i odakle sad odjednom toliko para da u jednom danu svi dobiju kad je do sad stalno bilo otezanja i odugovlacenja.
To sto se muti na selu to je decija igra naspram lopovluku koje mi obicni seljaci nemozemo ni zamisliti a koji se desava u nasoj prestonici.

Jadan narod sa ovakvima,
Ovu mapu ti je sigurno Nesa copavi napravio. Ovaj natpis vazi samo za juzno od Save. Za sever ne vazi.
Upravo secete granu na kojoj sedite, a niste i svesni toga. Oni koje najvise pljujete su vam subvecije isplatili.
Ne sopingujem po Segedinu i Becu, sticete pogresan utisak. Samo se zalazem za nesto sto VAMA NE ODGOVARA.
A to je pravilna raspodela u poljoprivredi, koju vi NE PODRZAVATE.
Zasto se bojite prodaje zemlje? Sa ovakvim subvencijama vi ste zasticena vrsta.
 
mislite vi shta hocete al najpostenije bi bilo , koliko imate licno svoje zemlje za to dobijate subvencije i cao . ovo nije poshteno sad shto se radi . imam par njih u selu da kazem jacih gazdinstava , razgrabili svu drzavnu zemlju, svako radi po 500+ hektara i kad su licitacije samo njih par ucestvuje i sve se razgrabi . jel poshteno da oni svake god od drzave dobiju traktor vrednosti 70 000 e (primer) ... gazdinstvo otvore na ujaka tetku strinu itd ... ovako najbolje napreduju tajkuni, navedoh primer svake god nov traktor i ne bilo kakav ,shta mi ostali dobijemo od drzave. zato lepo koliko ko ima zemlje licno svoje dobijace subvencije za nju i prijatno dovidjenja, ovde niko nema preko 100ha svoje al niko (bar u mom kruzenju) zashto se ta drzavna zemlja nebi raspodelila lepo svima tj da svako ima pravo na licitatiju , postave odredjen limit koliko ko moze dobiti .. svi bi bili podjednaki,svi bi imali nove traktore a ovako njih 3-4 u selu ne znaju shta ce od para a ostali se se pate sa drtinama od traktora starim 30 god i mole boga da se ne pokvare
 
Jadan narod sa ovakvima,
Ovu mapu ti je sigurno Nesa copavi napravio. Ovaj natpis vazi samo za juzno od Save. Za sever ne vazi.
Upravo secete granu na kojoj sedite, a niste i svesni toga. Oni koje najvise pljujete su vam subvecije isplatili.
Ne sopingujem po Segedinu i Becu, sticete pogresan utisak. Samo se zalazem za nesto sto VAMA NE ODGOVARA.
A to je pravilna raspodela u poljoprivredi, koju vi NE PODRZAVATE.
Zasto se bojite prodaje zemlje? Sa ovakvim subvencijama vi ste zasticena vrsta.

Koliko sam video ti imas 5 hektara zemlje, i o kakvoj ti crnoj prodaji pricas!? I svi ste Vi jadni, jer svi oko vas se snalaze tako sto "prebacuju gazdinstvo na strine, zene, decu", licitiraju zemlju "velike gazde" pa vam je razgrabe... A Vi opet ponavljam jadni ne znate sta ce te kad ste posteni!
 
Može i do 80 ha :ppozdrav:

Šalu na stranu , zatvoriću temu ako nastavite ovim tempom ................
 
A sta mislis da daju 30h a ovima sto imaju manje da nedaju. Stalno dolazi neko i lupeta gluposti da bi se ljudi svadjali oko gluposti ,ma dosta vise glupiranja . Sto zavidite jedni drugima? Ovo sto se desava sa zakupom drzavne zemlje je kriminal e to treba urediti, ograniciti kupovinu na 30h po pio pa da vidis kako ce se srediti.
 
nek drazava nama poljoprivrednicima da bonove za gorivo kao sto je nekad bilo, i neka ni obezbedi jednu cenu koja bi bila dobra, a ne stalno njino gore a nase doleeeeeeeeeeeee
 
treba lepo inspekcije poslati ... Mirkoni90 shta je s mozgom ? kako svi ostali da dodju do drzavne zemlje kad njih 5-6 samo zna za licitaciju i razgrabe medjusobno KAKO ?
 
Ako ti nemas veze sa spoljasnjim svetom, to je tvoj problem, kod mene u selu, opstini, selima blizu moje opstine se tacno zna dan kada ce biti licitacija zemlje! Ceo zivot postavljaj sebi to pitanje kako, al' dodaj i "sam glup"!
 
I ja isto, ljudi zar ocekujete da vam neko nudi ili vam titra j...,uplatis par parcela pa da vidis kako ces nesto dobiti. ako ti odgovara cena. idi vidi probaj.Ali smatram da treba da se ogranici kolicina koja moze da se licitira zbog manjih koji tek treba da se razviju. a ne da neko licitira 2000h. neka svako ucestvuje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh