Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Subvencije u svetu postoje da bi se pomogli mali a kod nas su u funkciji da se mali unište a veliki postani još veći.
 
Bravo za vas male ali nevidim sto vam smetaju ljudi koji ostvaruju prava na subvencije pa sutra mogu da dobiju subvencije koji gaje kaktuse pa treba da pljujemo po tim ljudima
 
Zamislite razmisljanja, kada se pokvari traktor malom poljoprivredniku, on ce bankrotirati. Pa to je stvarno nebuloza.
Citao sam ja kako su mnogi ''veliki'' pocinjali sa ovog foruma. I oni su nekada bili mali. Zasto se oduzima pravo malim, kojih ima daleko vise
da postanu veliki. DA NECE SLUCAJNO OMANJITI NEKOM SUBVENCIJU? Ljudi pisu gluposti. Zar ovi dip, ing, poljoprivrede koje ti isti ugoscavaju
ne odrze lekciju iz glavnog predmeta koji se zove kako biti COVEK.
Draga gospodo kod nas je obicaj da se DEDOVINA ne prodaje i ne daje pod zakup. Ima ljudi koji su prisiljeni, ne daj Boze neke nedace.
Kod nas MALI poljoprivrednik NE DIZE svoj glas i NE BLOKIRA puteve. On svojih 1, 5, 10 ha obradjuje i ne ceka da mu ministarstvo odobri D2 po regresiranoj ceni.
Svaka čast,svaka je na mestu.Pola njih nema u svom vlasništvu ni zemlje u saksiji a ovamo izigravaju velike paore.
 
skoro svi na ovom forumu smo mali ali su neki umislili da su velike gazde:off_topic:

Potpuno se slazem s tobom u prvom delu recenice da smo svi mali na ovom forumu. A za drugi deo gresis da je neko umislio da je veliki gazda. Nego oni bas mali do 5 ha, oni tretiraju velikanima i maltene tajkunima sve koje rade kolko tolko da bi mogli na neki nacin ziveti od poljoprivrede. Tako da potpunu krivicu (u vezi svih ovih duela u ovoj temi) prebacujem bas na te sitne medju kojima ima od onih sto ne placaju Pio jer im je neisplativo na jednu ruku a na drugu neki put se zalete pa se hvale kako vise zradjuju od njihovih 5 ha nego ovi sto rade 50 ha u ratarstvu. :ppozdrav:
 
Strasno kako ocenjujes ljude pausalno kao nemaju zemlje ni u saksiji ja poznajem dosta ljudi sa ovog foruma koji ozbiljni ljudi i domacini a ti tako ocenjujes strasno no coment samo nastavite ja se iskljucujem sa ove teme grozim se.
 
Pa Grujo ako ti nemislis da gusi ja ti tvrdim da gusi jer oni koji ne obijaju subvencije ,nemogu da plata cenu arende kao ovi sto dobojaju subvencije .nisam zato da veliki ne dobijaju ,ali nije uredu da mali bas nista ne dobijaju.

Pa ko tebi Stevo brani da dobiješ subvencije, a što se tiče gušenja ajd da navedem i jedan malo drugačiji primer u mom selu ima ljudi koji imaju po pet plata u kući i rade desetak hektara zemlje da li te možda i ti ljudi guše?:sta:
 
Subvencija poljoprivredne proizvodnje,jel radis zemlju ?? Ako radis dobijes subvenciju bez obzira na PIO,kolicinu plata i ciju zemlju radis e tako bi trebalo da bude.
 
Velika vecina ovde je registrovala domacinstva na tetke, strine, ujake, babe,
a ovde prosipa godinama pamet kao se posteno radi. Video sam ja velike prosog proleca ispred jedne polj, apoteke, koji prose
racune od vestackog djubriva i ostalog reprometerijala. To je bruka i sramota.
GDE SU RACUNI, KADA SE OBRADJUJE ZEMLJA?
Treba biti covek i svakog pogledati u lice.
Citam na ovom forumu kako neki poljoprivrednici duvaju cene na licitacijama do 50 000 din/ kj, a drugi ih osudjuju.
Pa to su omogucile subvencije i busanje u prsa ljudi koji naplacuju na sve sto moze i sve sto nemoze.
Kada bih drzava poslala komisiju na teren da uporedi stanje na papiru sa stanjem na terenu, ne bih ni 10% od ovih subvencionisanin
ostali na drzavnom platnom spisku.
 
Grujo to su jako mali primeri da imaju po toliko plata ,pa jos dobijaju subvencije ,a ja sam vec jadnom pisao sto ne dobijam subvencije .
 
Draga gospodo kod nas je obicaj da se DEDOVINA ne prodaje i ne daje pod zakup. Ima ljudi koji su prisiljeni, ne daj Boze neke nedace.
Kod nas MALI poljoprivrednik NE DIZE svoj glas i NE BLOKIRA puteve. On svojih 1, 5, 10 ha obradjuje i ne ceka da mu ministarstvo odobri D2 po regresiranoj ceni.
Jes vala sve neki pošten svet,a pljuje ove što dobijaju subvenciju.
Hvala vlasti za regres od 14000 din,glasaću protiv njih ,hoću da subvencija bude duplo veća!!
 
Subvencija poljoprivredne proizvodnje,jel radis zemlju ?? Ako radis dobijes subvenciju bez obzira na PIO,kolicinu plata i ciju zemlju radis e tako bi trebalo da bude.
Ko ce da dokaze da ti radis tu zemlju?To govoris jer ti znas da ti radis tu zemlju,ali neznaju oni u ministarstvu,kada su pocele da se "dele" subvencije bile su na osnovu zassejanih povrsina pod psenicom 2004 cetvrte,to je neko iskoristio i svu povrsinu prijavio pod psenicom i zgrnuo silne pare,sledece god,subvencije su deljene na svu zemlju bez uslova PIO i koliko je samo prijavljenih gazdinstava bilo i ko se bavi poljop.i ko ne.Secam se da su razni doktori,politicari,kupovali po srbiji budzasto zemlju samo zbog tih subvencija,drzava je i tome stala na put i uvela da subv.dobiju samo poljoprivrednici...Slazem se sa svima da bi svi trebali da dobiju ali taj PIO je neki dokaz da ti je poljoprivreda jedini izvor prihoda...
 
Grujo to su jako mali primeri da imaju po toliko plata ,pa jos dobijaju subvencije ,a ja sam vec jadnom pisao sto ne dobijam subvencije .

Pa jesu mali ali ima dosta onih sa dve tri plate plus zemlja, a neki koji rade 5ha. bi isto hteli neki plus posao u firmi pa ne mogu da ga dobiju!!!

Ja sam ti Stevo za parolu mog pokojnog kolege Tita(i ja sam završio za mašinbravara kao i on) FABRIKE RADNICIMA ZEMLJA SELJACIMA!!! a ne jednim dup...m na dve stolice!!! :ppozdrav:::spreman na sve::
 
Poslednja izmena:
Pojedincima da povecaju za 5x bilo bih malo. :osmeh:
Sve sami uzorni poljoprivrednici. Citam u temi ''Cena zemlje'' (ili tako nesto), pa se tu onda kaze sedece '' Kada kupujete zemlju, nemojte
da u sudu pravite kupo-prodajni ugovor''. To kazu neki uzorni poljoprivrednici sa foruma. :osmeh: Pa se kaze dalje, '' Prikazite da vam vas prodavac, poklanja zemlju.
Time cete ovu drzavu zaobici, da dobro ste procitali, ZAOBICI i necete platiti taksu. To rekose neki ljudi i ostadose ne postidjeni.
Sramote jedne, ta drzava vam isplacuje subvencije.
Opet neki kazu, sipam '' plavi'' ili ''zuti'' (loz ulje) u polj, masine i svo vreme to potenciraju, a ovamo na drugoj strani iscekuju koliko ce biti povracaja
po litru goriva.
JADNA LI SI SRBIJO!

Molio bih moderatore da se niukom slucaju ovi postovi ne brisu, da vidi narod kako se posteni ljudi dovijaju da prezive. :osmeh:

Sto rece Lane Gutovic '' mozda ce nekom da koristi''
 
Vidi ovako "ko radi zemlju,a ne radi" (mislim da se razumemo oko tog termina) njemu je zanemarljiva stavka da plati nekoj babi ili tetki PIO i na nju prevede zemlju pa ostvaruje pravo na subvencije.
Tako da tim lopovima i budzama i dalje idu subvencije i dok se to ne resi nikom od nas nece biti bolje.
 
I zbog toga sto si naveo ispasta cela poloprivreda,i mali i veliki poljoprivrednik....ali u svakom zakonu postoji rupa,pa tako i u ovom,i brzo ce smisliti nesto novo kako bi jos vise stegli obruc...
 
I opet ce da stroje od manjih i mnogi ce izgubiti pravo na subvencije(znamo i kako),umesto da malo prekontrolisu te silne zene(najcesce drugo gazdinstvo ide na njih) koje imaju gazdinstva.
 
A ja sam bio naveo da se subvencionise kolicina predate robe sa,10 posto ,pa se mnogima ni to nije svidjalo .a pomeni je to naj realnije.
 
zasto?zato sto se neko snasao tako i uzima pare od drzave?I ja moram da otvorim jos jedno gazdinstvo kako bih ostvario pravo na svu zemlju,smanjio porez...Nama su problem razni Miskovici,Matijevici,Kostici....
 
Kako da se subvencionise, kada neko prima subvenciju, a ne ore njivu. :osmeh:
Nemoze baba da postigne da poore zemlju. To nije fer (mislim za nekog).

@Dragan
Daju subvencije do 100 ha. A tebi preteklo, pa bih jos malo.
Uhvati strinu, pa eto para.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh