Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gospoda koja kuka na "velike"- imali ste sansu da napredujete! Pre 20 godina su svi krenuli s jednakim uslovima, od 10 ha, niko nije imao vise. Neki imaju opravdane razloge, a neki su se kasno setili da se gazde... Prosao voz gospodo!! :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Taj što čita pola zaboravi a pola baci u vodu,tako da mu u glavi ne ostaje ništa.Pa još kad vidi kako se džapamo ,lepo trlja ruke jer tu on nema posla.
 
Gospoda koja kuka na "velike"- imali ste sansu da napredujete! Pre 20 godina su svi krenuli s jednakim uslovima, od 10 ha, niko nije imao vise. Neki imaju opravdane razloge, a neki su se kasno setili da se gazde... Prosao voz gospodo!! :ppozdrav:

Koliko si ti imao pre 20 god ? ... 5-6 god jel tako ? da nisi krenuo onda da stices ? Upravo podmeces nogu mladim ljudima koji su tvojih godina .. ne bi to radio da ti otac ili deda nisu ostavili sve to ..
Strasno koliko je zajedljiv ovaj narod u Vojvodini u sustini
 
Pre 20 godina baš nije bilo najbolje za početak.Za 6m/c suncokreta sam kupio farmerice i još sam morao da dodam.Za 2kg žive vage tovljenika litar dizela.Onda nam ne bi pomogle ni subvencijine subvencije.
 
Gospoda koja kuka na "velike"- imali ste sansu da napredujete! Pre 20 godina su svi krenuli s jednakim uslovima, od 10 ha, niko nije imao vise. Neki imaju opravdane razloge, a neki su se kasno setili da se gazde... Prosao voz gospodo!! :ppozdrav:

druze ja sam krenuo pre dve godine a ne pre 20!nije u redu da dva-tri coveka rade ceo atar i da ostali gledaju kud sunce 'oda,mora i moje dete jesti hleba!
 
Apsolutno,i pooštriti sistem za račune,jer se mogu kupiti na svakom ćošku,a najbolje profitiraju ti što izdaju zemlju u zakup,plate PIO,kupe račune i dobiju i regres,DEPORTOVAO bi ih u SIBIR na dobrotvorni rad!!!!

A mi što radimo,ulažemo i gledamo u nebo,nama šipak

---------- Poruka napisana u 12:56 ---------- Prethodna poruka je at 12:52 ----------

Gospoda koja kuka na "velike"- imali ste sansu da napredujete! Pre 20 godina su svi krenuli s jednakim uslovima, od 10 ha, niko nije imao vise. Neki imaju opravdane razloge, a neki su se kasno setili da se gazde... Prosao voz gospodo!! :ppozdrav:
Kolega,mnogi neznaju(pogotovo ovi iz zgrada što vode gazdinstvo,a i koji tad još nisu ni rodili,a sad savetuju) o čemu pričate,a reč je kad je ukinut "katastarski maximum",dotad su svi imsli 10ha
 
Apsolutno,i pooštriti sistem za račune,jer se mogu kupiti na svakom ćošku,a najbolje profitiraju ti što izdaju zemlju u zakup,plate PIO,kupe račune i dobiju i regres,DEPORTOVAO bi ih u SIBIR na dobrotvorni rad!!!!
Nisu oni ljudi krivi sto uspeju i da izdaju zemlju i da dignu subvencije,jel to sad nije njihova sposobnost ??
Da zakupci ne srljaju za tom zemljom,onda bi zakupodavci uvukli rogove.
 
Sto su oni lopovi ??
Sigurno je bilo ako hoces arendu sa subvencijama onda je npr 450e/ha,a ako hoces bez onda je npr 350e/ha. I ja bih uvek birao da platim zakup bez subvencija jer je manje riskantno.
 
Bilo je ako ti ne možeš da mi daš pola subvencije može Jova,Pera ,Mika
Nema tu licitacije ima-nema zakupodavca interesuje novac!!
 
Opet se gleda u tudje dvoriste a ne u svoje ... Opet vidim osudjujete smrtnika koji deli subvencije za 5-10 Ha koje je dao u arendu , i prezivljava sa 25 000 din mesecno .. To nece nista promenuti u poljoprivredi. Nesto konkretno treba promenuti ..

@mindjusar , idim prozivas neke koji vode iz grada gazdinstvo , pa verovatno zive u gradu .. kad je sezona rade kao i svi na njivama i to duze nego ti sto si radio
Sramota je da prozivas mladog coveka Mladena87 zasto se opredelio za poljoprivredu ... stvarno gledas usko i nemam reci ...
 
Poslednja izmena:
Malaksalo navedite mi ti i oni što ti se "zahvaljuju" zašto da nema subvencije po hekrtaru za zakup privatnih ili državnih oranica?Jeli kukuruz koji ja kosim sa tih njiva pokvaren ili lošijeg kvaliteta od onih što isto tako radim na mojim njivama?Jel taj kukuruz ne doprinosi punjenju budžeta i pravljenju suficita ove države isto i kao onaj sa mojih njiva?
To bi bila jako loša politika ako se tako uradi.Ima ko je zadužen za kontrolu pa nek zaradi svoju platu,a ne da ja gubim subvenciju zbog nečije lenjosti pa je lakše ukinuti.
 
Evo zasto bi meni licno odgovaralo:
Stabilizovale bi se cene arende,mnogi bi izasli iz poljoprivrede kako su i usli(a zna se) i stvorili bi zdravo trziste tj bilo bi vise zemlje u ponudi za manje novaca nego sad.

A to sto pitas hoce tvoj kukuruz biti losiji ili slicno se i ja pitam za zemlju onog ko ne placa PIO a bavi se poljoprivredom.
 
Ako bi se davala subvencija samo na površine u vlasništvu, znači li to da bi po vama svako ko poseduje poljoprivredno zemljište trebao biti subvencionisan od strane države, bez obzira da li je poljoprivredni proizvođač i obrađuje isto ili ni ne zna gde mu je parcela (npr. nije bio u selu 10ak godina, dao u zakup, a vlasnik je) ?
 
Ovo je tacno da bi mnogi novopeceni igraci izasli iz poljoprivrede, jer za drzavnu zemlju se ne bi davale subvencije(posto je drzava vlasnik, pa kako da daje samom sebi), cenim da bi bilo zemlje za dosta ostalih. A sto se tice zakupa od fizickih lica, to bi uticalo na njih da pocnu sa sredjivanjem papira, ako misle da dobiju subvencije, pa bi se malo sredio cirkus u tom sektoru.
 
Tako da bi mozda moglo doci i do povecanja subvencija kad se taj budzet koji je predvidjen za svu zemlju svede samo na onu u vlasnistvu. :cool:
 
Zašto bi se snizile cene arende?Pa kod mene u ataru su cene zakupa i samih kupovina skočile dosta pre subvencija.To što je cena skočila od kad se daju subvencije je zanemarljivo mala u odnosu na pre.Cena zemlje je skočila i skače kako su ljudi ostajali bez stalnih poslova i nemajući drugi vid zarade okrenuli se poljoprivredi.Cene svega neka diktira ponuda i tražnja ,a ne država i biće u redu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh