Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dodjite kod nas pa da vidim dal bi uzeli nesto!jedan covek uzme sve parcele u nasoj KO i jos natera svuda cenu od 70-85 hiljada,nije hteo nikakav dogovor ni sa kim samo da sve bude njegovo!!dal plati,dal neplati jbm li ga...
 
uvesti limit do 20ha za subvencije je resenje
ljudi ovo sto dobijamo apsolutno nije subvecija,vec regres,povracaj na ove podivljale cene-pa ljudi ja ne znam na kom jeziku to da pisem,ali zar vam nije jasno...da idemo ovako:pre neku godinu cena nafte 3 puta manja nego sada,cena djubriva bila 2 puta manja,cena semena koja je?koje su stope ramene?svi inputi su se popeli bar na duplo...a koja je cena proizvoda-ne uzimajuci za obzir nista drugo sem danasnje cene,pa opet nije kao sto je bilo sa onim starim poretkom...i sta je sustina dati za 10,20 ili 30 hektara?srpski seljak ce se vecito snaci nekako i pokusati da sto vise izvuce i svega,otud i silna prebacena gazdinstva na zene,decu,rodjake,komsije(sto naravno ne podrzavam)i primanje sredstava sa takvih gazdinstava iako pravi vlasnik svega jos negde radi i ima mesecno primanje.shvatam male proizvojace,shvatam i vece,ali tipa ko radi 100 ha,njemu ako dobija za 20 ha,koja je poenta?pa da bi platio pio i sve sto prati 10 ha ispada da radis u nekom blagom plusu,ko ima manje ni ne isplati se.naravno znam da kod odredjenog broja ljudi materijalista postoji ono lako je njemu,on ima npr 50ha,pa cim me sretne na ulici pita jesi dobio subvencije,au glavi vec ima TACNU cifru koju treba da mi isplate-pa jos kaze kad dobijes xxxxx RSD,iako ne zna(ili ne zeli da zna)koliko je muke,rada i nervoze otislo na to i da su te pare vec rasporedjene za stvari koje nastoje u radovima,kreditima i da ne zalazim u detalje,a ne na letovanja,zimovanja itd.ovde svako izlaze svoj interes...i to shvatam,jer svako je sebi najpreci,ali isto tako svako ko kaze da je DOBRO da bude limit na 10-20 ha je veoma suzenog pogleda na sve...vec sam jednom to izneo i opet cu-toliko i toliko RSD po kg predate robe-po meni naj metoda-ko ulaze u poljoprivredu proce sasvim dobro,a ko je radi zbog tipa subvecija i preko neke stvari,izbegavajuci ulaganje i sve sto se izbegnuti moze,osetice nemar taj i mislim da ni ne zasluzuje da je radi.a i svi mi smo poceli sa malim povrsinama,pa ko je godinama hteo,taj je posed povecavao koliko toliko,kako su prilike dolazile.ijos nesto,kad sam se raspisao kao nikada do sad-pise se neko ima traktor 30 god,a neko nov...to ne znaci nista!90% novih je kredit,i to uzima ko zeli da se posveti apsolutno poljoprivredi,a nisu retki slucajevi da neko jednostavno nece da kupuje,nego krpi kako zna i ume postojece steceno odavno,i baveci se zemljom ulaze u nesto drugo(ili samo u bolji,luksuzniji zivot) ne zeleci da ulozi tu i jedan suvisni dinar...i ti slucajevi su ne tako izolovanni...ovo se rasirilo,ali citajuci sve i svasta,nisam mogao vise.ko bude imao strpljenja za citanje-shvatice nadam se.
 
dodjite kod nas pa da vidim dal bi uzeli nesto!jedan covek uzme sve parcele u nasoj KO i jos natera svuda cenu od 70-85 hiljada,nije hteo nikakav dogovor ni sa kim samo da sve bude njegovo!!dal plati,dal neplati jbm li ga...[/QUOTE



nema sanse da plati, to je taktika da rastera sve potencijalne zakupce, ide okolo po kafanama i q...se da daje tolke pare, samo da bi ubio konkurenciju u startu, pa da ga posle za naredne licitacije niko ne tera....nikad on to nece da plati, usao u zakup na 3-5 godina i onda ce da ga tuze sto ne placa zakup, ali mu ne uzimaju zemlju nego i dalje radi do kraja isteka zakupa :haha: kad istekne zakup, licitira preko novog gazdinstva svoje surnjave i tako u krug .....procitana stvar
 
Poslednja izmena:
dodjite kod nas pa da vidim dal bi uzeli nesto!jedan covek uzme sve parcele u nasoj KO i jos natera svuda cenu od 70-85 hiljada,nije hteo nikakav dogovor ni sa kim samo da sve bude njegovo!!dal plati,dal neplati jbm li ga...
Kod vas je jedan a kod nas dvojica tako da nema prolaza za nikog trećeg.
 
mislite vi shta hocete al najpostenije bi bilo , koliko imate licno svoje zemlje za to dobijate subvencije i cao . ovo nije poshteno sad shto se radi . imam par njih u selu da kazem jacih gazdinstava , razgrabili svu drzavnu zemlju, svako radi po 500+ hektara i kad su licitacije samo njih par ucestvuje i sve se razgrabi . jel poshteno da oni svake god od drzave dobiju traktor vrednosti 70 000 e (primer) ... gazdinstvo otvore na ujaka tetku strinu itd ... ovako najbolje napreduju tajkuni, navedoh primer svake god nov traktor i ne bilo kakav ,shta mi ostali dobijemo od drzave. zato lepo koliko ko ima zemlje licno svoje dobijace subvencije za nju i prijatno dovidjenja, ovde niko nema preko 100ha svoje al niko (bar u mom kruzenju) zashto se ta drzavna zemlja nebi raspodelila lepo svima tj da svako ima pravo na licitatiju , postave odredjen limit koliko ko moze dobiti .. svi bi bili podjednaki,svi bi imali nove traktore a ovako njih 3-4 u selu ne znaju shta ce od para a ostali se se pate sa drtinama od traktora starim 30 god i mole boga da se ne pokvare
Sve je tako kako je napisano.Retko ko ima 100ha svoje zemlje i ako je ima neka se subvencioniše,jer je tu veliki kapital uložen i verovatno generacijski stican
 
dodjite kod nas pa da vidim dal bi uzeli nesto!jedan covek uzme sve parcele u nasoj KO i jos natera svuda cenu od 70-85 hiljada,nije hteo nikakav dogovor ni sa kim samo da sve bude njegovo!!dal plati,dal neplati jbm li ga...

Pa vi se lepo skupite svi iz sela i terajte licitaciju pa na kraju podelite sve te hektare i pare pa sigurno vas izaci oko 5 hektara po gazdinstvu i to platite i 100000 hektar da bi ga isterali iz sela... To se tako radi al da vi budete slozni...
 
Koliko sam video ti imas 5 hektara zemlje, i o kakvoj ti crnoj prodaji pricas!? I svi ste Vi jadni, jer svi oko vas se snalaze tako sto "prebacuju gazdinstvo na strine, zene, decu", licitiraju zemlju "velike gazde" pa vam je razgrabe... A Vi opet ponavljam jadni ne znate sta ce te kad ste posteni!

E moj druze takvima kao sto si ti lakse je svugde drugde uterati nego u glavu. Obradjujem vise zemlje, ali sam navodio pimer 5, 10, 20 ha,,,,
Mada je to totalno nebitno u ovoj prici.
Naravno da smo posteni, i kao takvi mozemo svakog pogledati u oci.

Sto tebi smetaju ljudi sa manjim posedima?
Okrene se ocas posla, pa kaze

'' Ko je bio gore, sidje malo dole''. :osmeh:
 
Subvencije do 30 Ha ... najrealnije .. ko ima vise od 30 Ha ili ne dobija subvenciju 30ha pa na vise ili ce registrovati jos jedno polj gazdinstvo za resto 30 Ha + ~ , platice PIO , napunice PIO fond , samim tim broj zaposleni ce biti veci ... Mali reda ne bi skodilo ovom napacenom narodu , porez na arendu ionako ce se placati , samim tim cena arenda ce pasti , pa ce biti i dostupna nama MALIM (10-20Ha ) svoje zemlje da je platimo u realnoj ceni ...
Koliko sam zakljucio citajuci danasnje i jucerasnje postove presipa se iz supljeg u prazno " Moj je dinar veci od tvog "
 
Ako bude porez na arendu , cena arende ce pasti, ali samo fiktivno(otprilike za taj iznos poreza i to je to), ostace sve isto.
 
Porez na zakup postoji,samo treba da preispitaju ugovore o ustupanju zemljišta na korišćenje bez nadoknade
Samo porez na zakup između dva fizička lica plaća zakupodavac,a u slučaju da je zakupac pravno lice (npr polj.gazd. u sist.PDV) taj porez plaća zakupac( ZAKON O POREZU NA DOHODAK GRAĐANA,član 99,tačka 4),tako da nije isto od koga dobije zakupodavac npr 200eura
A to sam već više puta izneo,jedna adresa=jedno gazdinstvo,sad kad su povezani trezor i poreska kreće rešetanje,tako mi rekla drugarica iz trezora
 
Porez na zakup postoji,samo treba da preispitaju ugovore o ustupanju zemljišta na korišćenje bez nadoknade
Samo porez na zakup između dva fizička lica plaća zakupodavac,a u slučaju da je zakupac pravno lice (npr polj.gazd. u sist.PDV) taj porez plaća zakupac( ZAKON O POREZU NA DOHODAK GRAĐANA,član 99,tačka 4),tako da nije isto od koga dobije zakupodavac npr 200eura
A to sam već više puta izneo,jedna adresa=jedno gazdinstvo,sad kad su povezani trezor i poreska kreće rešetanje,tako mi rekla drugarica iz trezora

To jedna adresa 2 gazdinstva sto da ne, recimo ja zivim u zgradi a komsija pored mene isto ima polj gazdinstvo kako to ? ;-)
30 Ha subvencije ostali novac rasporediti da ovi mladi imaju volju za radom ... dati im podsticaj a ne samo VELIKIM jer njihovi dzepovi su suplji , boze moj treba im refundirati i treci novi traktor ili ih nagraditi kad preuzme 10Ha od svog prvog komsije , jer taj isti kako neko gore rece nece imati novca da kupi nove gume za IMT558.. a toga je sve vise , i tome se mora stati na put !!
 
Neznam,ali nekako nemogu nikog poznanika ni prijatelja da se setim da ima poljoprivredno gazdinstvo u stanu,osim u igricama

To sam dao kao primer , neka imaju i po 4 gazdinstva ako imaju 120 Ha .. ali ce biti i 4 PIO ;-) ako zele regres..
To sto ti neznas , moras se vise kretati van sela ;-) ... Zar po tebi nije logicno da neko je prijavljen recimo u NS , ima stan, kucu u gradu i na selu kucu ?? Boze svasta cu cuti :sta:

Ajd da ne idemo u :off_topic: ... da cujemo u kom pravcu bi bilo realno da se preusmerava novac iz polj.budzeta za 2012 .. koliko - do koliko sta gde i kad ??
Znam da samo to mozemo polemisati , ne zavisi nista od nas ... ali verujte cita se ovaj forum i odgore
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh