Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gazdinstvo od 5ha će se samo ugušiti,jer od toga se nikako nemože živeti,pukne guma od traktora i etoti bankrot,jer nema za novu npr
 
Milane o tome je bilo reči ranije i nema potrebe da komentarišemo o tome kad god se neko nov pojavi na forumu.:ppozdrav:
 
Ljudi nemoj da se svadjamo ja sam samo hteo da kaze da su ovi nacelu ministarstva poljoprivrede sa advokatom i mladjanim Milosem Milovanovicem (koji ima iskustva u poljoprivredi kao i Dusan Petrovic) e tako nam i jeste struka i nauka:haha:
nemaju oni pojma kao i vecina da poljoprivreda i subvencije nemogu da se planiraju za jednu godinu nego za 5 godina najmanje ali fora je sto njima sve to nije ni bitno mnogo jel da je bitno drugacije bi sve bilo zar ne:cool:

jel to toliko tesko odreci se jednog dela akcize na gorivo i pomoci poljoprivredu ,akcize (dela)na uvoz poljoprivredne mehanizacije a kazu da najveci suficit ostvaruje poljoprivreda a oni subvecionisu naprimer u vocarstvu sertifkovanu sadnicu sa oko250 dinara(UVOZNU) a nasu domacu bez sertifikata sa 50 dinara jel tom subvencijom pomazemo razvoj kalemrstva i vocarstva kod njih ili kod nas
Krenuli smo ka evropi treba tako i da se ponasaju nismo mi izmislili subvencije nego evropa i dokle god budemo tezili ulasku u evropu i dokle god bude subvecija u evropi bice i kod nas ,e sada pianje je u kom procentu i koliko.
i ljudi dajte da se druzimo:ppozdrav:
 
Jel to mene neko prozvao ničim izazvan ili mi se učinilo
MilaneĐuriću-imaš temu Hobisti.

Odakle vama da sam ja hobista?
Ako ne pisem u strucnijim temama od ove ne znaci to da sam mali proizvodjac i amater.
Ja stajem na stranu onih ljudi koji se bore da prezive na malim povrsinama. A koliko vidim takvi mali ne smeju ovde da se jave,
jer su odmah OBELEZENI, kao da su nedaj Boze nekom nesto zgresili.
Sta vi predlazete za takve proizvodjace. Dali da ih potrpamo u gasne komore ili da im omogucimo da zive?
Svi su jednaki pod kapom nebeskom.
 
Ja sam to shvatio ovako svako ko radi 10 ili ispod 10ha,nije interesantan ili nije konkurentan(za drzavu)! a zasto bi i bio kad zivi od te zemjle i hrani porodicu!ja licno radim vise ali ne bitno samo mi je krivo kad vidim tako nesto.Ili da daju u arendu i da idu na kazan i da dobijaju socijalu!A gde su oni koji imaju zemlje ko zna koliko i plata ko zna koliko clanovi upravnih odbora i ko zna cega sve?Pa ko se od tih (malih poljoprivrednika)obogatio pitam ja vas?i kupio novu mehanizaciju ili sta vec.Sramota sta se sve pise velika sramota!!!
 
skoro svi na ovom forumu smo mali ali su neki umislili da su velike gazde:off_topic:
 
Nisam registrovan kao vecina u Srbiji.
I ne zalazem sa na ovakvu podelu. Mislim da je ovo nerealno.
Sta da rade ljudi koji obradjuju 5 ha, a treba da uplate penziono i zdravstveno osiguranje? Prosecna ppovrsina u Srbiji je 2,5 ha po domacinstvu.
I oni su ljudi, kao i ostali. Ovde se radi na tome da se mali poljoprivrednici uguse.

Šta misliš Milane da li bi neko mogao živeti od plate a da ima radno vreme sat vremena dnevno, tako i ti sa 5ha. radi nešto naplativije (povrtarstvo,plastenike......itd.) ili kupi više zemlje dal u zakup ili na večito pa se registruj, a neznam što se ne registruješ i sa tih 5ha. 5 x 14000,00= 70000,00 a penziono ti je 42000,00 i opet si u plusu a dobićeš nekad i penziju.

Znači ako država daje subvencije time guši male poljoprivrednike? :sta: a ti bi sigurno bolje napredovao ako ostali nebi dobili subvencije? :sta:
 
Odakle vama da sam ja hobista?
Ako ne pisem u strucnijim temama od ove ne znaci to da sam mali proizvodjac i amater.
Ja stajem na stranu onih ljudi koji se bore da prezive na malim povrsinama. A koliko vidim takvi mali ne smeju ovde da se jave,
jer su odmah OBELEZENI, kao da su nedaj Boze nekom nesto zgresili.
Sta vi predlazete za takve proizvodjace. Dali da ih potrpamo u gasne komore ili da im omogucimo da zive?
Svi su jednaki pod kapom nebeskom.
Zato što si obeležen pređi u temu hobisti gde će te razumeti.OVi ovde su trenutno na sedmom nebu i ne vide te jer nisi interesantan kako za njiuh tako i za ovu državu.Do juče su pljuvali vlast a sad će ići da im ližu tabane.
 
Ovde ljudi ili ne razumeju ili se prave.
Mislim da bih neke pojedince iz svojih sela proterale komsije da znaju kakvi su ljudi.
Nemate prava da vi prosudjujete o ljudima sta i kako treba da rade. Kazem vam to iz razloga jer od juce niste usta zatvarali o subvencijama.
Kada ce isplatiti, dali ce isplatiti,,,
Do pre neku godinu ste bili ravnopravni u NE dobijanju subvencija isto kao i ostatak poljoprivrednika, i cutali ste.
Cak niste ni znali sta znaci rec subvencija.
Ne bih ja bolje napredovao kada ostali ne bih dobili subvencije. Drzava treba da obezbedi svima podjednako davanje, a ne da u startu stiklira ljude
ako imaju mali posed ili primaju penziju, rade u firmi.
GOVORIM U IME VELIKE VECINE, A TO STO VAS POGADJA, TO JE VAS PROBLEM. :osmeh:
 
Pa Grujo ako ti nemislis da gusi ja ti tvrdim da gusi jer oni koji ne obijaju subvencije ,nemogu da plata cenu arende kao ovi sto dobojaju subvencije .nisam zato da veliki ne dobijaju ,ali nije uredu da mali bas nista ne dobijaju.
 
Pravila igre su postavljena ko ne prati ispada iz igre svidjalo se to nama ili ne tako je kako je bolje se prilagoditi nego cekati bolje dane koje ko zna kad ce doci
 
Pravila igre su postavljena ko ne prati ispada iz igre svidjalo se to nama ili ne tako je kako je bolje se prilagoditi nego cekati bolje dane koje ko zna kad ce doci

U pravu si druže,momentalno je mečka pred našim vratima.Ulazimo u baraž a i premestiće se mečka malo višlje od nas
 
@Djoker sto je onda bilo blokirano pola Vojvodine kad su postavljena pravila od strane drzave ?? Nesto vam se nije svidelo kad pravila nisu isla u vasu korist ....
 
Nisu ispostovali obecanja i mi smo se pobunili ako se tebi nesvidja pobuni se da ne cekas da se mi izborimo za vasa prava.
 
Zamislite razmisljanja, kada se pokvari traktor malom poljoprivredniku, on ce bankrotirati. Pa to je stvarno nebuloza.
Citao sam ja kako su mnogi ''veliki'' pocinjali sa ovog foruma. I oni su nekada bili mali. Zasto se oduzima pravo malim, kojih ima daleko vise
da postanu veliki. DA NECE SLUCAJNO OMANJITI NEKOM SUBVENCIJU? Ljudi pisu gluposti. Zar ovi dip, ing, poljoprivrede koje ti isti ugoscavaju
ne odrze lekciju iz glavnog predmeta koji se zove kako biti COVEK.
Draga gospodo kod nas je obicaj da se DEDOVINA ne prodaje i ne daje pod zakup. Ima ljudi koji su prisiljeni, ne daj Boze neke nedace.
Kod nas MALI poljoprivrednik NE DIZE svoj glas i NE BLOKIRA puteve. On svojih 1, 5, 10 ha obradjuje i ne ceka da mu ministarstvo odobri D2 po regresiranoj ceni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh