Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja nisam uzeo učešće u zadnjim protestima.Razlozi su lične prirode.Ukoliko protesta bude,a čini se da su neminovni, iće dva moja traktora.
 
ne necu,to moraju da rade ovi koji su uzeli najvise drzavne zemlje i koji su najbogatiji a ja idem za njima.Po hektarima ko ima najmanje na zacelju a ko najvise da bude prvi.
 
znaci onda ne potpisujemo nista za taj pisljivi avans?ako se potpise zahtev automatski ce se smatrati da pristajemo na te njegove kvazi uredbe.posle ce dzaba biti sve jer ce biti pa potpisali ste i prihvatili
to je bar neko moje misljenje, mozda gresim ....
 
Milosevic je bio mala maca za ove bandite tj naseg ministra poljoprivrede dusana petrovica poznatijeg kao 10% ali deset posto hteo je da da nama a sebi tj njima da ostane 90 % ,toliko uigrana ekipa ,nema kraja njihoj zlobi i pakosti i prevrtljivosti ali doci ce i njima nicija nije do zore gorela ,dosta vise advokati da vode poljoprivredu i priuceni milols milovanovic koji nema radnog staza sve sto su rekli slagali su znaju ljudi kada su dobili kan i jos nije ni pocela realizacija kredita za prolecnu setvu koja je odavno zavrsena
 
ne necu,to moraju da rade ovi koji su uzeli najvise drzavne zemlje i koji su najbogatiji a ja idem za njima.Po hektarima ko ima najmanje na zacelju a ko najvise da bude prvi.

Ti veliki retko koji je postao velik na posten paorski nacin od dede do unuka, u glavnom je to nesto savremeno brzinski za 3-4 god velik paor......svi ti su u nekoj ljubavno emotivnoj vezi sa rezimom i partijom i oni tesko da ce krenu na svoju ljubav.
ako mi sami mali i srednji ne krenemo ko ovi iz ODzAKA stocari ( veliki pozdrav ) i uzmemo sta je nase nema nama leba
 
Sto vise razmisljam o svemu ovome, vidim da oni hoce da bude protesta, pa ce to da okrenu na svoju vodenicu u predizborne svrhe. Mozda ce njihovi marketing spin majstori da usmere paznju javosti i gnev na zemljoradnike, takune koji kao imaju novac i traze hleba preko pogace,a narod se pati u krizi, pa ce se kao naci neko srednje resenje, kao predsednik ce prelomiti kompromisno za sve, a njima glasovi i poeni za izbore.
Pazite ako ne bude tako.
 
ma sve su smislili,samo Ivica moze da pokupi sve poene jer je vd predsednika slavica djukic dejanovic, a i on je primio zahteve pustio poljoprivrednike u BG.
 
Ti veliki retko koji je postao velik na posten paorski nacin od dede do unuka, u glavnom je to nesto savremeno brzinski za 3-4 god velik paor......svi ti su u nekoj ljubavno emotivnoj vezi sa rezimom i partijom i oni tesko da ce krenu na svoju ljubav.
ako mi sami mali i srednji ne krenemo ko ovi iz ODzAKA stocari ( veliki pozdrav ) i uzmemo sta je nase nema nama leba
Kako tako glupo pricas DA UZMEMO STA JE NASE.pa gde pise da je to nase.
 
Sto mislis da nije ,da nisu nemci u losijoj situaciji od nas ili Francuzi ili braca Hrvati.ako oni mogu da dobiju u normalnoj zemlji sa uredjenim trzistem i kontrolom otkupnih stanica,gde nesme ni gram da zfali ili litar ili masna jedinica ili da aparat pokazuje 3% vise vlage. Ili da nedaj boze cekas isplatu 3-4meseca.U zemlj gde je sve to moguce treba subvencije da budu 1000 e,dok se sve to ne uredi,a oni nas mazu sa 1500 din, a nezele da rese probleme sa kojim se susrecemo.Da zivim u normalnim uslovima verovatno mi subvencije nebi ni trebale jer bi nesto i zaradjivao , a i sama drzava daje subvencije da bi hrana bila jeftinija.Svi od nas ocekuju da se pojavljujemo sa traktorima koji su na paru ili petrolej,ljudi da bi rentabilno radili trebaju nam i novije masine kako da radim sa traktorom od 100 godina kad on stalno trazi majstora vise je kod njega nego na njivi,a i trosi i goriva i ulja curi itd, neka pogledaju koliko te masine imaju radnih sati , neka oni sednu u rusa,imt-a,ursusa starog 30 godina neka naprave 15 sati u jednom danu pa da ga pitam kako je?
 
Poslednja izmena:
A da li mislis da ce svi da se sloze sa tobom? Ja mislim da oni idu na one male poljoprivrednike koji nisu u PIO sistemu i koji ce se sad obradovati da ce dobiti koji dinar ( prava milostinja ) i da ce njih biti jako puno. Sa ovim ce ostalima da zamazu oci i reci ce po statistici njih toliko i toliko je vec podnelo zahtev za avans i to ce biti dokaz da je ovaj " sistem subvencionisanja " bolji- hahaha
 
ljudi da se nelazemo,cena ratarskih kultura je dobra i lepo se zivi,i zivece se i bez tih 14000.Ljudi koji se bave drugim poslovima vezanim za poljoprivredu mnogo teze zive,ali sta da se radi vreme se okrenulo,malo i nama da bude lepo.Ako vec nema para treba da nam tako kazu,i kraj a ne smeju jer bi to za izbore bilo lose.Bolje da trazimo jeftinije djubrivo,gorivo pravedne cene,i redovno placanje......
 
ljudi da se nelazemo,cena ratarskih kultura je dobra i lepo se zivi,i zivece se i bez tih 14000.Ljudi koji se bave drugim poslovima vezanim za poljoprivredu mnogo teze zive,ali sta da se radi vreme se okrenulo,malo i nama da bude lepo.Ako vec nema para treba da nam tako kazu,i kraj a ne smeju jer bi to za izbore bilo lose.Bolje da trazimo jeftinije djubrivo,gorivo pravedne cene,i redovno placanje......
Jel ovo jos jedan Vuk Brankovic na sajtu?
 
Mali poljoprivrednik ce staviti 1 vagon u cardak kukuruza i kako da naplati 10 000 dinara ? , sto je mizerija . Lepo im ide da zavade poljoprivrednike .. Zar i tom manjem ne treba vratiti regres na repromaterijal ? Zbog zavidni ljudi nam je tako kako je ...
 
Sta se pravite ludi,prostudirao sam ovaj forum vrlo dobro
Videces tek posle 20-og koliko ce bude krtica ovde :haha:

Da ponovim opet ... od nove vlade ( ministarstva polj ) treba traziti vaucer ( ili bonove ) kako za dizel , tako za deklarisano seme i vestacko djubrivo .. Vuk sit i sve ovce na broju , prosto odradjeno nema spekulacija itd !
 
bole njih uvo za sve, oni su isplanirali da pokradu izbore kao za vreme 90-ih, cim se oni ne obaziru na revolt poljoprivrednika i sigurni su u pobedu, po meni je to varijanta...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh