Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Au ala plitko razmisljate......
Odakle da nam se da kad NEMAAAAA....
Ja sam to ukapirao a vi shvatite kako hocete mene.
A moze i ovako jel hocete da bude 14000 al za novu godinu kad evro bude 170din?
A jel moze 140 evra po ha a da kukuruz bude 12,13 din?
 
Kakva cena u okruzenju takva i kod nas, na to nemozemo uticati ... Ali inpute mogu da regresiraju zbog veceg prinosa !

Da nisi ubacen patrolo , da vices da nema ? , Ima vise nego prosle godine ... Siguran sam da ima bar do 30 Ha svima da isplate po 14000 .. a ostalo po KG
 
A moze i ovako jel hocete da bude 14000 al za novu godinu kad evro bude 170din?

pa i to je vise nego sada:off_topic:
 
Kakva cena u okruzenju takva i kod nas, na to nemozemo uticati ... Ali inpute mogu da regresiraju zbog veceg prinosa !

Da nisi ubacen patrolo , da vices da nema ? , Ima vise nego prosle godine ... Siguran sam da ima bar do 30 Ha svima da isplate po 14000 .. a ostalo po KG
dekym ja bacam oko 500 kg djubriva po ha sad je npk oko 50,urea 46,7,bolje da nam daju to jeftinije ya 15 din i to je samo na djubrivu oko 7500 manje.Pa gorivo da bude jeftinije i za mehanizaciju da daju bez pdva.Da trazimo pravilnu raspodelu drzavne zemlje.To da trazimo ako ne daju lovu.Ako para nema to mogu jer im za to pare ne trebaju..Al dyaba i to kad bolje razmislim oni djubrivo smuvaju sa viktorijom-sa fertilom pa nam dodje na isto
 
e moj stanislave slab si ti igrac,nego jel smes kad se toliko k..cis,da probijes blokadu prvi traktorom i pravac u bg da im ti objasnis,ili ti se pije pivkane i godi ti da se ne kupas i ti USAPUNJAS.Izgleda da tebi godi usapunjavanje
 
Milosevic je bio mala maca za ove bandite tj naseg ministra poljoprivrede dusana petrovica poznatijeg kao 10% ali deset posto hteo je da da nama a sebi tj njima da ostane 90 % ,toliko uigrana ekipa ,nema kraja njihoj zlobi i pakosti i prevrtljivosti ali doci ce i njima nicija nije do zore gorela ,dosta vise advokati da vode poljoprivredu i priuceni milols milovanovic koji nema radnog staza sve sto su rekli slagali su znaju ljudi kada su dobili kan i jos nije ni pocela realizacija kredita za prolecnu setvu koja je odavno zavrsena
Samo da na ovo dodam da sam i ja hteo da uzmem kan za prihranu psenice i potpisao ugovor o razmeni s tim da sam ponudio u zamenu proslogodisnji rod kukuruza ali nazalost nije bilo obezbedjeno otkupno mesto i doslo je do " nekog zastoja " u mom slucaju jer svi koji su ponudili ovogodisnji rod psenice dobili su kan a ja koji nije hteo da ostane duzan i ponudio kukuruz nisam imao gde da isporucim kukuruz.Navodno gde bi isporucio kukuruz tamo bi i digao vestak ali kad sam pitao ovog naseg " savetodavca " nije nista znao da mi kaze ali je rekao da ne radim nista na svoju ruku.Tako da od vestaka nije bilo nista i ja sam morao da uzmem an za kes inace moja psenica ne bi bila prihranjena. Sad mogu da se pohvalim da imam potpisan ugovor koji nije realizovan. Tako nam pomazu
 
A da li mislis da ce svi da se sloze sa tobom? Ja mislim da oni idu na one male poljoprivrednike koji nisu u PIO sistemu i koji ce se sad obradovati da ce dobiti koji dinar ( prava milostinja ) i da ce njih biti jako puno. Sa ovim ce ostalima da zamazu oci i reci ce po statistici njih toliko i toliko je vec podnelo zahtev za avans i to ce biti dokaz da je ovaj " sistem subvencionisanja " bolji- hahaha

Grešiš komšo,teže će se taj mali prodati nego ovi veliki.Ja prvi neću podneti zahtev.Mali su više pogođeni jer uglavnom imaju i stoku pa kukuruz i ostalo koriste u ishrani stoke a prodaju tek ako nešto pretekne a to ti je 1,2 vagona.
 
mome kumu je stigao kan mesec dana posle planiranog bacanja

---------- Poruka napisana u 21:26 ---------- Prethodna poruka je at 21:21 ----------

para ima samo sto oni njih oce da preusmere na drugu stranu malo kampanja malo bilbordi malo penzije
 
taj sto se bude prijavio za crvenu ipo sjbo se ko dzoger. govorim za moj kraj.
treba odvaga da si negde lagerovao robu, a 90% ljudi bere.
javnog ili bilo kakvog ozbiljnog skladista u okolini od 25 km nema a i tamo ko da ga vozi i koliko sve to da kosta, prosek stanovnistva rodjeni pocetkom proslog veka i taj ce sa novim IMT560 1985god sa rotacijom da vuce kukuruz u kovacicu.

ko je tu lud ko pros.........???
 
Gospodine Cafez kako je to regulisano tu kod vas u Indiji?Pitam jer vidim da ste odande pa da čujemo kako je u tom kraju sveta?!
 
Citam šta pišete ovih dana. Malo vas realno razmišlja. Ponašate se kao tele zalučeno od krave. Daj samo meni ostale ko jebe nek crknu kad su mali. Šta bi bilo realno i pravedno? Malima i stočarima po hektaru. Velikim ratarima po toni predate robe. Osećam da će autonomaši Vojvodine naći povoda u subvencionisanju poljoprivrede da traže otcepljenje. Beograd će verovatno naći neko zaobilazno rešenje preko pokrajinskog buđzeta da se namire zahtevi gazda u Vojvodini. Pa će opet 80% para u pokrajinu.
 
Zdravo narode.Evo kod nas pala DOBRA kisa. Ja taman zavrsio setvu jucer.Imam jedno pitanje pa mozda neko zna da mi odgovori: sto se tice ovih najavljenih subvencija po kg sta ako nevreme unisti rod? Ja unazad tri godine osiguravam prinose od grada jer sam jedne godine prosao ko bos po trnju- grad mi je u 80% unistio psenicu na jednoj parceli.Od tada mislim bolje da o tome razmisljam unapre za ne daj Boze, ali cak iako mi bude osigurano i dobijem odstetu od osiguravajucih kompanija ja necu imati sta da predam i onda kako cu dobiti tih famoznih 1 din po kg npr za psenicu?Ko to onda treba da isplati? Ili onda ne sleduje jer kako se kaze nevolja nevolju privlaci...
 
Zdravo narode.Evo kod nas pala DOBRA kisa. Ja taman zavrsio setvu jucer.Imam jedno pitanje pa mozda neko zna da mi odgovori: sto se tice ovih najavljenih subvencija po kg sta ako nevreme unisti rod? Ja unazad tri godine osiguravam prinose od grada jer sam jedne godine prosao ko bos po trnju- grad mi je u 80% unistio psenicu na jednoj parceli.Od tada mislim bolje da o tome razmisljam unapre za ne daj Boze, ali cak iako mi bude osigurano i dobijem odstetu od osiguravajucih kompanija ja necu imati sta da predam i onda kako cu dobiti tih famoznih 1 din po kg npr za psenicu?Ko to onda treba da isplati? Ili onda ne sleduje jer kako se kaze nevolja nevolju privlaci...

Onda vratiš avans ako ga podigneš-samo se još ne zna koliko i kako bi vraćao.Sve su za sada samo nagađanja.
 
I tako je sve krenulo, od 2 ujutro:

33mo2ep.jpg


...skupilo se tu neko društvo:

33pbl6u.jpg


...onda da prekratimo vreme:

23u5s48.jpg


... i dok smo mi prekraćivali vreme ono počelo da sviće:

w9wx2a.jpg


...kad odjedared ujutro kolona:

5ulhyd.jpg


I na kraju konačno ja nasuh goriva... Nažalost, neki će bez njega i ostati, jer je stiglo samo 7000 litara...
 
I mene živo interesuju neke stvari vezane za ove akontacije.
Recimo ja dignem pare za prijavljenih 10ha krmnog bilja.Krmno bilje skinem i prodam privatno nekom stočaru kao recimo Kukulele.Čovek nema da mi izda račun.Kako će se to pravdati?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh