Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dosad je bilo 100 hektara zita x 14000 =1400000 dinara .1000 hektara zita isto. Sada 100 h zita 500000 dinara znaci tri puta manje .1000 hektara zita =5000000 znaci tri puta vise. To je cela filozofija i ako to prodje crno nam se pise
 
na cemu je ovaj idiot!??taj nema pojma vise sta prica!prvo nema po ha nego po kili sad evo vam po ha pa taj je nacisto skrenuo!al ajd sto je on skrenuo al sto on nas malo pravi ludima!nemam reci...a kao drugo i najbitnije AVANS-Аванс је сума новца (најчешће) или друга заменљива ствар, коју једна страна предаје другој у тренутку закључења уговора као делимично испуњење обавезе из уговора унапред, пре доспелости те уговорне обавезе.

У пракси аванс најчешће даје наручилац посленику код уговора о делу да би овај покрио трошкове око извршења посла (најчешће набавка материјала).

Аванс није средство обезбеђења извршења обавезе. Он је антиципирано испуњење (наравно делимично) уговорене обавезе. Уколико страна која је дала аванс не испуни своју обавезу у целини аванс јој не пропада она има право да га тражи назад. Такође, он се увек урачунава као део испуњења. Аванс стимулише извршење обавезе.I kako moze da ti nesto daje a da te nepita dali ti na to uopste pristajes!?pa sta smo mi ovce za klanje i dovodi nas pred svrsen cin!?ko kaze da mi hocemo da tim njegovim preradjivacima predamo nas usev!?ako ranimo stoku na koji nacin ce nam odbiti taj avans?jel to sto nam daje humanitarna pomoc? pa mi nista ne potpisujemo za taj avans jer nas niko i nije pitao!
TREBA TRAZITI NJEGOVU OSTAVKU POD HITNO I ZABRANITI MU DA REC POLJOPRIVREDA NESME VISE SPOMENUTI DOK JE ZIV!Ovo je vredjanje jedne korumpirane bagre nad postenim i radnim ljudima !
 
ako mi je sad dao po Ha prijavljene kulture,STO ME JE USLOVLJAVAO za naftu da PASNJAK I OSTALO ZEMLJISTE NE MOZE DA DOBIJE BONOVE ?????????? da mu pas ma..... onu razroku i buljavu
Ma ovaj je gori i od one budaletine Milosavljevica.......covek da ne poveruje na sta su sve spremni
 
Malo pristojnosti prema starijima si trebao nauciti ovde na forumu ako nisi vec kod kuce i postovati sve clanove s obzirom da si jedan od admina. Pod....vanja ostavi za tvoje drugare i tvoj seoski šor .
:off_topic:
On te stvari nikad nece da nauci jer je to trebao vec odavno da uradi a sad je kasno. Nije mi jasno zasto ostali moderatori ne reaguju na njegove provokacije?:off_topic:
 
Buljavi nam baca kosku sa ovim akontacijama, kolege ne nasedajte na rudu u velikom su corsokaku.

Sve je to zbog "VRLO KOMPLIKOVANIH OKOLNOSTI". Očigledno je da su prdnuli u čabar, pa sad da se još malo podupre predizborna kampanja. To oni plaćaju da se glasa za njih. Kako inače objasniti to da ti neko uplaćuje neki avans a da nemaš nikakav dogovor, a kamoli ugovor o tome šta je predmet avansa i pod kojim uslovima.

Opasna ih frka hvata. A evo baš sad se setili i da apse one što su pre 4 godine palili američku ambasadu, na čemu im američka ambasada srdačno zahvaljuje. A dosta love u ministarstvo poljoprivrede stiže upravo preko američkih STAR i USAID prijekata. Pa, možda su im Ameri još malo odrešili kesu da im poguraju kampanju.

A što se novaca tiče, niste valjda ludi da ne podignete. Uostalom, jeste li nešto potpisali, jeste li se na nešto obavezali? Pa posle glasajte za koga hoćete. A kako im bude padao rejting pred izbore, možda bude i još neka crkavica:haha: Jeste da je malo nemoralno i nenormalno, ali u odnosu na njihov moral i pamet to nije ništa.
 
Ako nam isplate ovu sicu sto su najavili, uz bonove za naftu koje smo vec dobili, sve to zajedno nas dovodi na nesto manje od trecine proslogodisnje sume od 14000 din/ha.

Na kraju ce biti isto kao i prosle godine, buran protest, pa dogovor o jos jednoj ispalati od 1000-2000din, a ostatak kasnije, krajem godine ili tako nesto.
 
Agroman,dobro ti kažeš.Mi lepo podignemo novac a posle ćemo se videti.
Samo,ne boj se smislili su oni caku i za to.Tek će da šušne ako se u međuvremenu ne iznesu uslovi; zašto je dat avans i šta obavezuje poljoprivrednike,Kada mogu banke da rade šta hoće a vlada može još više.
 
Dakle ovi su gori od Miloševića deset puta,

prvo: Ova akontacija znači da para u budzetu ima i te kako jer ako će isplatiti akontacije za 300000 gazdinstava po 1500 din za žitarice to znači da bi za 80000 gazdinstava koliko plaća PIO bilo nepunih 6000 din.

drugo: Dosad su nam ispirali mozag kako samo onaj ko je nezaposlen i obrađuje zemlju i OBAVEZNO plaća PIO može dobiti subvencije a sada i direktori i doktori i ostali koji imaju zemlje mogu dobiti subvencije.

treće: Cela ova frka i jeste što se više ne daje po Ha nego po Kg a sada oni ladno daju akontacije po Ha ,što znači da će oni koji nelegalno obrađuju velike površine opet da dobiju pare i profitiraju,pa ko je ovde lud.

Mislim da njima treba totalna blokada 25.04 pa da vide skim imaju posla.
 
Dakle ovi su gori od Miloševića deset puta,


treće: Cela ova frka i jeste što se više ne daje po Ha nego po Kg a sada oni ladno daju akontacije po Ha ,što znači da će oni koji nelegalno obrađuju velike površine opet da dobiju pare i profitiraju,pa ko je ovde lud.

Šta ti ovo znači ako nije tajna.
 
sta treba od papira? poklonu se u zube negleda a kasnije cemo podici i ostatak para posle protesta kada se nakraju dogovorimo da ide 14 hiljada po hektaru. Sta oni misle da mogu da nas kupe sa 1500 dinara, nemaju oni para koliko nama treba.
Bas me zanima posle ove genijalne uredbe ministarstva poloprivrede ko ce sejati zito? Ko ce raditi silazu? a sejati detelinu(lucerku)? Kao sto rece Ministar pomocicemo stocarima e bas ste im pomogli?
 
Još uvek ne znam detalje. Što se tiče zahteva, verovatno treba samo LK, kartica PG i setvena struktura (P3) koja je bila aktuelna 09.04. A šta će se i da li će se potpisivati pre prebacivanja novca na račun stvarno još uvek ne znam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh