Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па боље је овако и за све откупљиваче, али ово је већ излизана тема. Свима је јасно колико је сати. Ова држава за све могуће **greška има пара само за пољопривреду мора да се штеди. Све комшије које знам а корисници су били субвенција , сви су проширили или модернизовали производњу захваљујући баш субвенцијама, нико од њих није ишао на планину, море , Малдиве или слично, а сад - сада ћемо имати можда довољно пара да посејемо, ах да можемо да узмемо и кредит који ће да нам држава субвенционише (камату) А због сличних камата Карићу су наплатили порез на екстрапрофит некада. А сада су те камате сасвим прихватљиве, чак нас подстичу и да користимо те кредите.
Нека хвала! Довиђења.
 
Da sam vlast ukinuo bi subvencije skroz!!! Glupo bre, samo se raspravljamo! Neka nam daju ugovorenu proizvodnju svih ratadskih kultura, voca, povrca duvana... sigurnu cenu i subvencije ko sisa stace nam :ppozdrav:
 
1. Za regresirano gorivo imali su svi pravo .
2. Bilo do pre 3-4 god i bez uslova za PIO po Ha , i bilo novaca .
3. Novac od PIO iznosio je 5.5 milijardi , a jel ulazio u agrarni budzet ? NIJE
4. Svi znamo da odkupna cena ce biti smanjena za taj 1 ili 3 dinara ( uljarice ), i da je takva uredba doneta ustrb MK i Viktorije i slicni
5. Svi ispod 10 ha znamo da nemogu drzati robu na lageru i cekati vecu cenu da prodaju ili ce im stoka pojesti
6 Jos neshvatam kome je 1+3 = 14 !!!
Mnogo argumenata jos mogu navesti ...

Ili da nacrtam kome je potrebno :
Krenes u prodavnicu sa odredjenom kolicinom novca i dok setas do radnje sve poskupi 50 % . Ti naravno to ne znas , obavis kupovinu , dodjes na kasu a prodavac ti se nasmesi i kaze e za vas vazi popust 15 % .:haha:
I naravno ima ko je HAPPY ! :haha:
 
Poslednja izmena:
kako god,vidim da su neki prihvatili sarene laze sadasnje vlasti, po kg a ako nas zahvati susa kao u argentini ? sto rece momo saric 50 kg po h imacemo 50 din po hektaru.
 
pa slusajte ga molim vas on covek nije normalan kako nas ponizava kao da smo dno dna
Odvratniju osobu ja u životu nisam video, on misli da su poljoprivrednici maloumni i da može sa njima da manipuliše, ali neće dugo, mene politika neiteresuje ali po meni on će da uništi demokracku stranku ! Neznam dali će i jedan poljoprivrednik makar bio i pristalica demokratcke stranke imati hrabrosti da glasa za stranku u kojoj je Petrović ministrar poljoprivrede.
 
Tvorac sadašnjeg penzijjskog sistema, krajem 19.og veka, Bizmark (Oto von Bismarck) je rekao da je sistem bezprekoran kada 7zaposlenih zarađuju penziju 1penzioneru (kad je zaživeo sistem) i da će biti funkcionalan dok dođe na 3radnika 1penzioner,a mi smo sada na jednog zaposlenog 2.5penzionera + 2 socijalna slučaja,a sistem je izmišljen da radi kao protočni bojler,koliko naspeš-toliko iscuri,svi mi znamo da mi od te penzije nećemo dobiti ništa,ali ga ja plaćam,da bi naše kolege penzioneri ipak dobili tu crkavicu,i mislim i dalje da nije pametno što je taj uslov ukinut

Naravno treba plaćati i nešto sigurno sebi za stare dane-nedaj Bože nezgodu...pa i,daleko bilo,smrt
 
Poslednja izmena:
Danas bio Tadic u Paracinu pitam ga dali ce biti mozda robna razmena psenica ili kukuruz za traktore i ostale masine a on meni to je strasno dobra ideja jao majko pa to je bilo kod Slobe pre 15 godine nije nista novo covek nije upucen zatim kaze jedan seljak da radi 40h (a ne radi toliko 100%) Tadic odusevljen kako on to postize sam sa jos 5 clana porodice a ja i deda od 80godine sami radimo 35h ali nebitno mogli bi jos duplo toliko da radimo da imamo bez problema a ovaj majmun odusevljen pojavom predsednika hvala kako se solidno od toga zivi i nista se ne trpi vec jednom reciju uziva i zbog takvih genija drzava veruje da je u pravu i da poljoprivrednici podrzavaju ovu politiku!!!
 
" Циљ државе је да повећа пољопривредну производњу јер се том привредном граном бави 800.000 породица у Србији док је за половину, аграр примарна делатност“(citat) Ako je ovo tačan podatak pogledajte koja je to snaga ,nek je samo prosek troje po domaćinstvu sa pravom glasa to je trećina od ukupnog broja glasača a pošto je izlaznost oko 60% skoro pola samo nema ko da nas ujedini pa da mu damo glas imao bi apsolutnu većinu u parlamentu pa nek onda proba da ne radi u interesu sela i seljaka.:osmeh:
 
cekaj cekaj da ne bude sve kao po loju svi nas podrzavaju svi su za nas vidis, a glasovi odose drugom . A posle odose u zaborav.Jos ce nam predsednik biti Ivan Ivanovic?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh