Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima kod nas jedan privatni pumpadžija koji je uzeo u zakup jednu NIS-ovu pumpu.Danas od njega čujem da ima šanse da se od sutra i kod njega uzima subvencionisana nafta iako nije na spisku ministarstva.Sutra bi on trebao ujutru dobiti dopis pa ćemo znati.
 
Ljudi nesto razmisljam bonove koje ja dobijam za naftu jer mogu da ih dam-prodam drugom licu da ih on iskoristi ili iskljucivo moram ja,pitam zbog?Ako prodam bon za 60 din ja dodajem jos 50 din i kupujem lozak i onda sam dobar 15 din po litru,malo li je?:osmeh:
 
Platiću ja višak bonova svakom 40 din/l

Pokojni Zolika Mariaš,svojevremeno,deo pre žetve 300eura,nismo kupili,u žetvi kad je dogorelo 450eura,sve u svemu pitam ga ja u čemu je fazon,kaže hoćeš da vršeš,reko hoću,pa kaže jebiga i ja hoću da vršem :haha:
 
Poslednja izmena:
Ima li neko da pokloni bonove?
Kada su trebali racuni za repromaterijal svi se me jurili. A sada me svi izbegavaju.
 
Ima li neko da pokloni bonove?
Kada su trebali racuni za repromaterijal svi se me jurili. A sada me svi izbegavaju.
da si meni davao racune dzabe sigurno te ne bi zaboravio ovako zao mi je nepoznajemo se , kako nisam znao za tebe proslih godina,al' daj mi podatke ko si kad dodje nova vlada vratice nam subvenicje po Ha :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ljudi nemojte se zezati sa kupovinom goriva preko dozvoljene kolicine na bonove na svoje ime.Iako to radite uradite to da nista ne bude sumnjivo,da ne pisemo vise o tome ovako javno ok?
 
Baš tako.Nije vreme a ni mesto za pisanje o tim stvarima.Ako neko ima nešto s anekim neka to odradi na p.p.
Palika bez psovanja!Neću vas više opominjati po tom pitanju.
 
Kod nas se nije moglo prici polj, apotekama od ovih sto ti traze racune da popune bonus.
Sada ih nigde nema.
 
Najbolje ovako da su doneli uredbu da bude i po kilogramu i subvencije (dve opcije) pa neka se poljoprivrednici odluce kome sta vise odgovara ja mislim da je tako najrealnije.::novac::
 
@Mijat zadovoljavajuce je relativna stvar,ali na tih 12ha realno imas max 20 dana efektivnog posla i od toga imas zaradu kako si i sam rekao 6 000e,malo li je ?
 
Sta je sve potrebno od dokumentacije za zahtev za bonove,i gde to nosim?

Ništa!
Odeš sa spiskom tvoje setvene strukture kod svog asistenta savetodavca i on sabere površine (po kulturama) i odmah ti kaže koliko ti sleduje bonova. I to je sve! Sisak ti odmah vrati, i još dobiješ od njega i potvrdu da si predao zahtev za bonove na kome piše i koliko bonova treba da dobiješ i kad si predao zahtev. Asistent savetodavca onda odradi daljnju proceduru u trezoru i posle ti donese tvoje bonove (ili ti javi pa ti odeš kod njega po bonove).
 
E pa problem je taj sto ja jos nisam upoznao svog savetodavca,nema ga ziv,tako da moram sve sam da zavrsim,ne znam sta treba da popunim da bih to odneo u trezor,al oticu cu sutra da vidim sta i kako?
 
Mozda ces moci i da predas u Mesnoj Zajednici, imaju tamo formulare, popunis, potpises, moj otac je sve zavrsio u MZ, sada samo ceka da stignu bonovi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh