Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I Ceda Jovanovic sad u emisiji na b92 izjavi da NEMA vise subvencije agraru kao nekada drzava mora da stedi:osmeh:,a ovamo pricaju da ce biti vise novca izdvojeno za subvencije po kg,znaci neko ovde debelo laze.
 
Od prvih novinara,neka to bude Brankica Stankovic iz "insajdera".

Nisu kupili poznati "tajfuni" ali su zato kupili lokalni "tajfuncici",koji juce protestnoj voznji nisu ni prisustvovali....nije sve tako lepo,kako vam je predstavljeno u tom text-u.
Sto se tice lokalnih "tajfunaca" i oni su bili u pretestnoj voznji,a sto se tice ekonomija svako ko je bio zainteresovan mogao ih je uzeti,a takodje i zemlju.
 
Mislim da je ono po ha bilo previse jednostavno i svi paori su uglavnom skontali kako da popune obrasce i dobiju subvencije,a sada ce mnogi dok skontaju kako i sta valja i ne valja ostati bez svega dok razmisljaju koliko ce dobiti popust na gorivo .Cilj je pre svega sto kasnije i manje dati para,sta cemo sa mini silosima i skladistima u kucnim varijantama koje smo smukom pravili da se spasemo lopova a oni nas opet njima guraju u ruke,pa samo mali % seljaka dobija subvencije po grlu stoke a sta cemo sa onih kojih ima i najvise sa jednom dve krave i nekoliko svinja i ovaca koji ne mogu da registruju farme i kukuruz,soja i druga st.hrana koju potrose sigurno nece ostvariti subvenciju po kg te hrane.Maheri su svetski po tome kako smisljaju prevare po tome su stvarno eksperti mora im se priznati jer takve gadosti nije lako smisliti
Mnogi su pravili ili prepravljali objekte za smestaj zrna(i sam sam to uradio)i sta ce sad da rade?Kako da dobiju subvencije?Zasto se stalno izmislja rupa na saksiji?Cela evropa ide na subvencije po ha,zasto i kod nas ne ostane tako?Svi znamo odgovor,zato sto zele da nas z.......u,pare bacaju za svakakve gluposti a jedino kada treba uloziti u jedinu uspesnu privrednu granu e onda nema para...Po mom misljenju subvencije po ha su mnogo korektnije,naravno trebali su samo uvesti(da su hteli)bolju kontrolu i izbaciti muljatore iz igre,uvesti rigorozne kazne.E sad pitanje je veliko zasto to nekome ne odgovara?I taj odgovor mnogi od nas znaju,zato sto su mnogi koji participiraju u vlasti najveci muljatori.
 
ha ha(preuzeto sa velikog neta)
Pitate me da li volim Borisa, znajte tako nešto se ne pita njega vole svi ljudi širom sveta, Hrvati, Albanci, Bosnjaci i ostale "drage" komšije, Borisa volim i ja, voli ga i moj tata, voli ga i moja mama, jer on nama drzi porodicu na okupu, ja ne mogu da idem u školu jer nemam para, moj tata je ostao bez posla, a i mama će jos malo. Tako mi ceo dan svi sedimo na okupu u kući i pričamo, pričamo i samo pričamo. A, da nije našeg predsednika mi bi bili razdvojeni, tata i mama bi radili, ja bih išao u školu, jeste da bi smo bili siti i lepo obučeni, ali ne bi bili po ceo dan zajedno. Borisa voli i seljak jer pre dolaska njegovog, seljak je morao da ustaje u zoru, da kopa njivu, da nahrani kravu, a danas seljak može da spava do podne, jer nema kravu, a njivu mu se ne isplati obradjivati. Borisa voli i policajac, jer nekada je njemu posao bio dosadan, a danas ima puno posla oko pljački od strane izgladnelog naroda, napada huligana i varvara ... Ja jednostavno ne bih mogao da zamislim život bez našeg predsednika, a ako bi neko drugi došao na njegovo mesto, ja bih možda poceo svaki dan da jedem. Kako se meni zeludac skupio, od toga bih mogao i da umrem, što znači da naš predsednik brine o zdravlju svojih građana. Da nema našeg predsednika ja nikada ne bih video kako izgleda kada se dva muškarca ljube, da nema našeg predsednika meni bi i prolazak kroz park bio dosadan, jer ne bi bilo ljudi koji spavaju po klupama, da nema našeg predsednika mi bi živeli sebično u zemlji Srbiji, iako nam tolika teritorija nije potrebna. Kada noću gladan legnem u sitne sate, dragi predsednice, ja mislim na te, moj život bez tebe bio bi bajka, ti si dragi Borise naša Nojeva barka.
 
Od subvencije za zemlju nema nista ni ovako ni onako, nesto ce se dobiti po kg na lager listu i to samo uljane kulture (soja, suncokret repica..), ono sto je sigurno i verovatno sve od subvencija za ovu godinu je bon za naftu! Provereno!
 
Od subvencije za zemlju nema nista ni ovako ni onako, nesto ce se dobiti po kg na lager listu i to samo uljane kulture (soja, suncokret repica..), ono sto je sigurno i verovatno sve od subvencija za ovu godinu je bon za naftu! Provereno!

I to ko ima para i mesta da lageruje i živaca da čeka.Hoće da nas poređaju ispred pumpe i da nam se lepo smeju kako su nas uveli u red.
 
Mogu da probaju, ali nece da im prodje, bice im mnogo gore nego prosle godine, a imaju i izbore u maju. Bolje im je da se ne z..... sa seljacima.
 
Ajde da ostavimo kombinacije za kasnije citaju i oni pa mogu da zakomplikuju . Njih je tesko prevariti,ako je to uopste prevara jer smo mi naftu vec potrosili.
 
slazem se sa kolegom omegaa,nazalost verovatno citaju ove postove i ljudi koji mogu da rese i te malverzacije,(da ne kazem propuste)tako da bolje da se to ocisti dok nije postalo kasno...
 
Ovom Uredbom o gorivu, Vlada odnosno drzava nas primorava da skladistimu gorivo iako nemamo uslove za to.Postoje odredjeni Pravilnici i teh. normativi koji propisuju skladistenje zapaljivih materuja, u ovom slucaju naftnih derivata.Po ovome potrebno je obezbediti adekvatnu stanicu za istovar,istakanje,pretakanje i tocenje goriva,rezervoare i pumpe,koja mora biti vidno obelezena i u daljena od nas. mesta,adekvatnu protivpozarnu zaštitu u slucaju izbijanja požara, kao i potrebne ateste,licence odgovarajucih Ministarstava.U tom slucaju objekat mora ispunjavati određene uslove u pogledu bezbednosti,odg. lice, zabranu upotrebe otvorenog plamena,brusenja i lemljenja.U slucaju izbijanja pozara na objektu i okolini...ode cela ulica u tri lepe sargarepe!!!Ko je kriv ako se tako nesto desi?Seljak!!!!!!!Iako je postupio po uredbi vlade mi krsimo zakone o skladistenju opasnih materija.
 
Svaka ti cast,lepo si im rekao sad mogu i da nas kaznjavaju za to ako drzimo gorivo u garazama u buradima.Ja to radim jos od devedesetih,pa cu i sad ako se mora.A mislim i da vecina ne kupuje sbvaki dan po jedan rezervoar,i ide na pumpu svaki cas.
Da uredba ne valja to stoji ali i da se kuka i to stoji.Izgleda da je najbolje bilo prosle godine kad je deseti deo poljoprivrednika dobio nesto a ostali sipak.Nemoze nama ni Bog da ugodi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh