Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neko je komentarisao da sam bio za proteste prosle godine,ja sam uvek za proteste dok se ne donese najbolje resenje za vecinu.Kao sto sm rekao NIKAD nece svi biti zadovoljni.Taj ko je komentarisao nije video daprosla uredba do 30h za mene je bila odgovarajuca jer sam imao 19 registrovanih hektara,a opet sam bio za proteste.Isto i sada meni odgovara po kg,ali neodgovara drugima i ja sam pet za zajednicke proteste jer nemogu ljudi sami da dodju do boljih subvencija.
Sto kaze Mindjusar treba se prilagodjavati trenutku i tragati uvek za bolja resenja i vece prinose.
Opet kazem nemoj da seneko ljuti na moje stavove i misljenja jer za to sluze forumi dasemedjusobno komunicira i razmenjuju iskustva imisljenja.
 
Neko je komentarisao da sam bio za proteste prosle godine,ja sam uvek za proteste dok se ne donese najbolje resenje za vecinu.Kao sto sm rekao NIKAD nece svi biti zadovoljni.Taj ko je komentarisao nije video daprosla uredba do 30h za mene je bila odgovarajuca jer sam imao 19 registrovanih hektara,a opet sam bio za proteste.Isto i sada meni odgovara po kg,ali neodgovara drugima i ja sam pet za zajednicke proteste jer nemogu ljudi sami da dodju do boljih subvencija.
Sto kaze Mindjusar treba se prilagodjavati trenutku i tragati uvek za bolja resenja i vece prinose.
Opet kazem nemoj da seneko ljuti na moje stavove i misljenja jer za to sluze forumi dasemedjusobno komunicira i razmenjuju iskustva imisljenja.
Znaci ti nisi prijavio nekoliko Ha i tebi odgovara ovo .. do god je ovakvih koji gledaju samo svoje **greška tak oce nam i biti
Znaci ti si siguran :
1. Siguran prinos
2 Da nece biti suse
3 Da nece biti leda
4 Siguran u to da ce oni biti na vlasti i verujes njima ( iako su odvojili novac iz agrara u predizbornu kampanju i time odugovlace isplatu ) i odkupljivacima u realnu
cenu
5 Tebi seme , vestacko djubrivo nije skupo i ne treba ti regres ?

Marzu na repromaterijal ponavljam vise puta : Neka skinu na 10 % i ne treba nam subvencija .. A Ako zele neku biljnu strukturu da subvencionisu pored toga niko im ne brani

Ali to je tako prosto da odrade .. ali ko ce se onda bogatiti od njih ? NIKO znaci .. tako da se ovo mora isterati na cistac

99% nas bi bilo zadovoljni verujem da se smanji marza na repromaterijal kao i gorivo za poljoprivredu , osiguranje useva da bude pristupacnija cena ,,, i svima lepo
 
Ponekad veliko ulaganje po hektaru površine ne daje srazmerno povećanje prinosa tj. zarade.Bitna je ona zarada koja na kraju ostaje čista,a ona ne zavisi isključivo od prinosa.Sve što na tu zaradu utiče bi takođe država trebala da uredi ,a dok to ne bude(verovatno nikad) uvek će sve biti natezanje i kocka.
 
Ja sam danas prosao kroz atar. Ko bude kod nas imao 3000kg po HEKTARU taj je sretan covek Ko u zetvi zagusi kommbajn taj je lud covek zito je "jad i beda holivuda"
 
[h=1]evo malo lepih vesti рганизовани пољопривредници победили тајкуне у новом бечеју[/h] 13. март 2012. | 11:37 | извор: танјуг

нови бечеј - шездесетак новобечејских пољопривредника успело је да се организује и откупи 1.700 хектара земље пољопривредног газдинства "бд агро", уместо заинтересованих тајкуна, објавила је скупштина општине нови бечеј.
то је први пут у историји србије, да се на такав начин изврши откуп пољопривредног земљишта. акција је захтевала много времена, пара и живаца, али су пољопривредници успели да је изведу уз велику помоћ и подршку, председника општине нови бечеј миливоја вребалова. идеја је била да се на тај начин што више младих пољопривредника задржи у свом родном месту и да се приходи од земље такође сливају у општину, а не у буџете фирми тајкуна, који су показали велико интересовање за те пољопривредне поседе. општина нови бечеј представиће акцију јавности 15. марта, када ће новинари моћи да обиђу откупљене парцеле и сретну се са пољопривредницима који су учествовали у откупу, а по жељи моћи ће да посете и домаћинства неких купаца.
 
Baš lepa vest,neću da budem sumnjčav ali zar nije taj Vrebalov vlasnik jedne ZZ?
Ako nije maskirano potpuno podržavam i radujem se takvom gestu.
 
Sastanci pregovori dogovori uredbe sve je to kupovina vremena. Dace nesto malo koliko moraju do izbora + veliko obecnje za kasnije i to je to.Sad su rekli da ako se sve odradi u prvom krugu nova vlada pocinje sa radom kad mi zavrsimo setvu zita .
 
Zvao ja danas, i kazem im da je izasla uredba...dobio sam odgovor: "nista jos nemamo zvanicno". Dao sam gospodji odgovor da se sa setvom pocinje od 1.4. , tako da do tada treba da obezbedim repromaterijal, s obzirom da je u pitanju namenski kredit.
 
evo malo lepih vesti рганизовани пољопривредници победили тајкуне у новом бечеју

13. март 2012. | 11:37 | извор: танјуг

нови бечеј - шездесетак новобечејских пољопривредника успело је да се организује и откупи 1.700 хектара земље пољопривредног газдинства "бд агро", уместо заинтересованих тајкуна, објавила је скупштина општине нови бечеј.
то је први пут у историји србије, да се на такав начин изврши откуп пољопривредног земљишта. акција је захтевала много времена, пара и живаца, али су пољопривредници успели да је изведу уз велику помоћ и подршку, председника општине нови бечеј миливоја вребалова. идеја је била да се на тај начин што више младих пољопривредника задржи у свом родном месту и да се приходи од земље такође сливају у општину, а не у буџете фирми тајкуна, који су показали велико интересовање за те пољопривредне поседе. општина нови бечеј представиће акцију јавности 15. марта, када ће новинари моћи да обиђу откупљене парцеле и сретну се са пољопривредницима који су учествовали у откупу, а по жељи моћи ће да посете и домаћинства неких купаца.
Od prvih novinara,neka to bude Brankica Stankovic iz "insajdera".

Nisu kupili poznati "tajfuni" ali su zato kupili lokalni "tajfuncici",koji juce protestnoj voznji nisu ni prisustvovali....nije sve tako lepo,kako vam je predstavljeno u tom text-u.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh