Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mustang je napisao(la):
Hvala puno prijatelji na odgovoru :D ,ali sada sam se malo zbunio.Naime cuo sam za 14000 po hektaru da je iznos subvencije,jeli je taj iznos vezan za neki uslov i za neke racune ili to sleduje svakom poljoprivredniku koji ima uredno prijavljeno aktivno poljoprivredno gazdinstvo i izmiren pio??.A ako hoce jos i povracaj za seme,naftu i vestak onda mora ove racune da preda u upravi trezora?-je li tako? ili sam ja pobrkao loncice?? :sta:
Uslov ti je izmiren pio posle predajes gotovinske racune u trezor mislim da od prvog maja krece predaja racuna ako si za kes kupio ako je razmena za robu tj.nije za kes onda na fiskalnom racunu pise cek i treba ti pored gotovinskog racuna sto su ti dali dajes otpremnicu iz magacina odakle si podigao vestak to isto vazi i za seme a za dizel gotovinski mada sam ja mislim skidao samo fiskalni isecak i tako predao.Jel ti to prvi put radis?Ako radis prvi put gledaj da ti je svaki fiskalni ispecatiran i potpisan ove zene u trezoru odma vracaju vecito ih nervoza vata :haha:
Post je spojen: [time]1301171046[/time]
_________________________________________________
E da kad vec prozivate te ljude koji imaju 150-200 lanaca svoje zemlje znam njih nekoliko koji su stekli na posten nacin nisu kvarljivi jednostavno su imali zitni kombajn i veliki traktor u pravo vreme zamislite da vam 10-15 dana za redom svako jutro dodje preko 50 ljudi na kapiju da pita kad ces moje da radis zito.Pa sta sad treba da odem da im iskopam oci i pretim jeli barabo odakle ti :haha:
 
Ako je verovati najavama da će svaka voćna sadnica biti refundirana 100% i to pri podizanju novih zasada do 10ha...

primer: 5ha x 3500 sadnica x 4,5 evra po sadnici = 78750 evra

Da li vama to zvuči realno?
 
Peet,otkud ti to da je moja želja,to je izvlačenje mojih reči iz konteksta.
Konstatacija kako sa 10 za kratko vreme doći do 100ha-tebi je to normalno,i da onaj sa 10 i onaj sa 100 i onaj sa 1000 plaćaju svi po 40000 i to je normalno,jedino sam pogrešio što se nisam izvinuo izuzecima.Da li se vi ovde pronalazite pa ste kivni na mene i što branim ove male poljoprivrednike,koji nemaju subvencije jer im je poprikična stavka PIO,za vas nije pa je lako pričati,okrenite se malo oko sebe
 
steva 1984 je napisao(la):
E da kad vec prozivate te ljude koji imaju 150-200 lanaca svoje zemlje znam njih nekoliko koji su stekli na posten nacin nisu kvarljivi jednostavno su imali zitni kombajn i veliki traktor u pravo vreme zamislite da vam 10-15 dana za redom svako jutro dodje preko 50 ljudi na kapiju da pita kad ces moje da radis zito.Pa sta sad treba da odem da im iskopam oci i pretim jeli barabo odakle ti :haha:
Ja za takve u N.Beceju znam samo za jedne da su takvim poslom dosli do velike kolicine,mada su i posle dobijali vetar...a ovi ostali,niko tu posteno nije zaradio,ako se ne racuna stari kapital.
 
Zasto se prepirete oko PIO , to je jednako za sve i odnosi se na nosioca gazdinstva, jednu osobu, nema veze sa kolicinom zemlje u vlasnistvu, zbog toga je i poljoprivredna penzija za sve penzionere ista, bez obzira koliko je ko radio zemlje.
Po meni je to OK. a ko ima vise treba da placa veci porez, a ne PIO :cao:
 
PIo bi trebao uskladiti za velicinom imanja koji se poseduje.Vece imanje,veci PIO.Kao sa strucnom spremom.
 
futurefarming je napisao(la):
Ako je verovati najavama da će svaka voćna sadnica biti refundirana 100% i to pri podizanju novih zasada do 10ha...

primer: 5ha x 3500 sadnica x 4,5 evra po sadnici = 78750 evra

Da li vama to zvuči realno?


Meni ne
 
Nikola.KV je napisao(la):
PIo bi trebao uskladiti za velicinom imanja koji se poseduje.Vece imanje,veci PIO.Kao sa strucnom spremom.

Pa moze, ali onda bi i penzije trebale da budu vece za one koji su placali veci PIO
Post je spojen: [time]1301172247[/time]
_________________________________________________
Nikola.KV je napisao(la):
Zasto ne,to se vec desilo.Setite se bivseg premijera :udri: :udri: :udri:

On je VIP, ja mislim na obicne ljude :zli:
 
Naravno,veci PIO znaci i vece penzije.Nema istu penziju bravar i doktor,niti im se isto odbijalo,tj. uplacivalo.
Mogu oni ponovo to da urade,samo da nekim dopunskim uredbama zeznu narod,tipa:sadnice samo od tog i tog proizvodjaca,i slicno.Sve je moguce u ovoj banana drzavi.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Peet,otkud ti to da je moja želja,to je izvlačenje mojih reči iz konteksta.
Konstatacija kako sa 10 za kratko vreme doći do 100ha-tebi je to normalno,i da onaj sa 10 i onaj sa 100 i onaj sa 1000 plaćaju svi po 40000 i to je normalno,jedino sam pogrešio što se nisam izvinuo izuzecima.Da li se vi ovde pronalazite pa ste kivni na mene i što branim ove male poljoprivrednike,koji nemaju subvencije jer im je poprikična stavka PIO,za vas nije pa je lako pričati,okrenite se malo oko sebe
Zorane nisi odgovorio na pitanje Diklofenu, dali bi bio za to da, ako bi neko platio Pio 10 puta vise da onda ima i penziju 10 puta vise. (Mada ako se realno na ovo gleda neverujem da bi Pio poljoprivrede onda imao vise od 5 % od danasnjih osiguranika jer niko lud nebi dao te pare a tek od 65 god. dobivati "vecu penziju" i pitanje je jos koliko god. bi ziveo u carima penzije).
Ti opet kako od 10 na 100 ha. Pa receno ti je da ljudi to rade u zakup a nisu vlasnici. Sad opet, a kako oni mogu raditi u zakup toliko? :haha: :haha: Eto Steva 1984 je dao 1 primer. A ima ih vise postenih primera. A da se neko pronalazi sto ti kazes bar ja nisam od tih. Znam samo da ti kazem da pre 15 god sam obradio oko 30 kj. a sad oko 76 kj. i radio bi bar jos do cifre 100 kj. ali na zalost tesko mogu doci do zakupa ( a i taj zakup ne bi da platim ko budala).
I zadnje i ja bi drage volje hteo da daju svima, ama bas svima te pisljive subvencije koje nam puno znace, makar bile i takve kakve su, na sprem tebi i jos nekolicinu koji bi ste hteli da vece proizvodjace deru na svaki moguci nacin. :cao:
 
Normalno da bi imao veću penziju jer više uplaćuje,
Peet eto vidiš da nisi ti prozvan ti si napredovao realno avi meni ne odgovoriste na pitanje kako za tako kratko vreme otići sa 10 na 100.jel taj vredniji od vas
 
@steva 1984
Hvala puno stevo na informacijama :bravo: Moji su pre nekoliko godina registrovali domacinstvo ali posto su oboje penzioneri i od kako je uslov bio za subvenciju da nosilac bude cist poljoprivrednik od tada vise nisu...e sada se ja razmisljam da na sebe prebacim domacinstvo i da ja budem nosilac,tada nisu trebali ti racuni koliko se secam nego bilo je fiksno dal bese 9000 po ha ili tako nekako...Razumeo sam te ovo oko vestaka tu znaci moram da obezbedim racune od 9000 da bi dobio povracaj od 6000.E sad za naftu sam ukapirao da ako hocu ovaj povracaj od akciza da moram da spremim potpisane i pecatirane racune,ali bi te zamolio da mi odgovoris posto vidim da si upucen da li trebaju racuni i za ovih 4000 subvenvije za naftu sto se daju po ha ili oni samo trebaju ako hocu povracaj od akciza?? :sta: I na kraju zamolio bi te jos da mi pojasnis ovo oko semena jel se i tu prilazu racuni da bi ostvario subvenciju od 4000,i sto je glavno a neide mi u glavu je sta se radi ako na nekim povrsinama imam vec posadjenu npr detelinu(2-3 godina) ili sam uzeo u zakup na zeleno nekoliko hektara detelinu kako tu da prilozim racune za tu zemlju za seme kada mi nije trebalo-odnosno kako se na tim povrsinama ostvaruje puna subvencija od 14000? veliki pozdrav :ppozdrav:
 
KishRobert je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
E da kad vec prozivate te ljude koji imaju 150-200 lanaca svoje zemlje znam njih nekoliko koji su stekli na posten nacin nisu kvarljivi jednostavno su imali zitni kombajn i veliki traktor u pravo vreme zamislite da vam 10-15 dana za redom svako jutro dodje preko 50 ljudi na kapiju da pita kad ces moje da radis zito.Pa sta sad treba da odem da im iskopam oci i pretim jeli barabo odakle ti :haha:
Ja za takve u N.Beceju znam samo za jedne da su takvim poslom dosli do velike kolicine,mada su i posle dobijali vetar...a ovi ostali,niko tu posteno nije zaradio,ako se ne racuna stari kapital.
Ima i mutnih ljudi dosta koji su olako stekli zaboravio sam i te da napomenem nisu nista imali a sad su gazde muckalo se kroz komasaciju trgovinu novim traktorima...Uglavnom ti posteni su su bas u manjini jedan ili nijejedan u svom mestu + oni sa 2-3 generacijom u poljoprivredi i ti su retki obicno se pozene poudaju i svako na svoju stranu pa se kapital razvuce.Da neodemo sad mnogo u :off_topic:
Post je spojen: [time]субота, 26. март 2011. 16:47:01 CDT[/time]
_________________________________________________
Mustang je napisao(la):
@steva 1984
Hvala puno stevo na informacijama :bravo: Moji su pre nekoliko godina registrovali domacinstvo ali posto su oboje penzioneri i od kako je uslov bio za subvenciju da nosilac bude cist poljoprivrednik od tada vise nisu...e sada se ja razmisljam da na sebe prebacim domacinstvo i da ja budem nosilac,tada nisu trebali ti racuni koliko se secam nego bilo je fiksno dal bese 9000 po ha ili tako nekako...Razumeo sam te ovo oko vestaka tu znaci moram da obezbedim racune od 9000 da bi dobio povracaj od 6000.E sad za naftu sam ukapirao da ako hocu ovaj povracaj od akciza da moram da spremim potpisane i pecatirane racune,ali bi te zamolio da mi odgovoris posto vidim da si upucen da li trebaju racuni i za ovih 4000 subvenvije za naftu sto se daju po ha ili oni samo trebaju ako hocu povracaj od akciza?? :sta: I na kraju zamolio bi te jos da mi pojasnis ovo oko semena jel se i tu prilazu racuni da bi ostvario subvenciju od 4000,i sto je glavno a neide mi u glavu je sta se radi ako na nekim povrsinama imam vec posadjenu npr detelinu(2-3 godina) ili sam uzeo u zakup na zeleno nekoliko hektara detelinu kako tu da prilozim racune za tu zemlju za seme kada mi nije trebalo-odnosno kako se na tim povrsinama ostvaruje puna subvencija od 14000? veliki pozdrav :ppozdrav:
Da za vestak moras da skupis 9000 neznam zasto ali tako je za akscizu ide 60 litara po hektaru od 1.1.2011 pa nadalje moraju biti ispecatirani i potpisani dobro ako na nekom nema potpis nasvrljas cisto da se vidi i tu gde je pecat i potpis na poledjini ispises broj poljoprivrednog gazdistva i sve lepo iskopiras racune i napred i poledjinu i uz to imas obrazac za popunjavanje tj.zahtev za refrakciju akcize to sve predas i cekas novce ::namigivanje::
E sad za subvenciju skupljas vrednost novca a ne litre za akcizu ti je trebalo 60 litara po hektaru a za subvenciju vrednost 4000 dinara po hektaru to predajes zajedno sa racunima za vestacko djubrivo i seme vaze racuni od 1.10.2010 a za akcizu od nove godine.
Znaci posebno predajes racune za akcizu a posebno za subvenciju sto se tice dizela i euro dizela i svaki racun mora imati pecat i potpis nevezano dali predajes za povracaj akcize ili subvencije gledaj da ti daju sve gotovinske pa ces lako odvojiti fiskalni isecak ako ti traze samo fiskalni isecak.Seme isto skupljas da nakupis vrednost 4000 dinara po hektaru samo za vestacko djubrivo moras kao 9000 da skupis.
A sto se tice lucerke pa nemoras navesti da je ona tu zasejana stavi drugu kulturu onu koju najvise sejes stavi umesto lucerke i nemoras da pravdas seme tako i ja radim sta cu sad da im palamudim ovima u trezoru iovako neznaju gde im je glava.
Ako ti nesto treba samo pitaj ja to sve burazeru popunjavam njemu je to komplikovano on bi to najradije nekom advokatu dao da popunjava a ja to u slobodno vreme uzmem u tupim da sve tacno odradim da me nevracju 100 puta zbog gresaka
 
futurefarming je napisao(la):
Ako je verovati najavama da će svaka voćna sadnica biti refundirana 100% i to pri podizanju novih zasada do 10ha...

primer: 5ha x 3500 sadnica x 4,5 evra po sadnici = 78750 evra

Da li vama to zvuči realno?
Živković nije završio podizanje višegodišnjih zasada :haha: :haha: :haha:
Najava je da je max po ha 600000 din tako da tvoja računica za 5 ha pada u vodu.
Bez obzira na to mnogo je da pojedinac dobije i 60000 eura za 10 ha :cao:
 
Što se tiče računa za gorivo, pošto su potrebni i za refakciju i za subvenciju, potrebno je te fiskalne račune fotokopirati i onda se fotokopija zajedno sa gotovinskim računom predaje za subvenciju a originalni fiskalni za refakciju. Računi za refakciju moraju biti iz 2011. a za subvenciju su mogli i iz prethodne kalendarske godine počevši od oktobra meseca. Tako je bilo prošle godine a nadam se da će tako biti i ove.
 
To će mo znati za par dana nadam se da li će mo uopšte dobiti subvencije ili će mo dobiti ulice i puteve da blokiramo. :zli:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh