Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako radi 100ha onda neka plati PIO 10 puta više nego onaj sa 10 a ne dobiće 1400000 a daće 40000 a onaj sa 10 isto.To je vaša pravda i tačno je što Kiš kaže.
Kada bi se pokrenulo poreklo szečene zemlje videli bi ko je za kratak period uspeo
da napreduje 100% a ko 1000%
Ako je neko pre 20 godina imao 20 a sada 30,taj nikog nije zajebo a onaj što je imap 20 a sad 150 to je veliko znak pitanja
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ako radi 100ha onda neka plati PIO 10 puta više nego onaj sa 10 a ne dobiće 1400000 a daće 40000 a onaj sa 10 isto.To je vaša pravda i tačno je što Kiš kaže.
Kada bi se pokrenulo poreklo szečene zemlje videli bi ko je za kratak period uspeo
da napreduje 100% a ko 1000%
Ako je neko pre 20 godina imao 20 a sada 30,taj nikog nije zaj...o a onaj što je imap 20 a sad 150 to je veliko znak pitanja
slazem se sa tobom,pio treba da se placa po kolicinu zemlje ,nemoze neko sa 100 ha i sa 1 ha da plati 50000din gde je tu realnost? pa i crkvi se izdvajalo(para) onoliko koliko zemlje imas (tako je bilo)
 
Zorane neće on dati samo 40000 dinara i dobiti 14 miliona.Kupiće on đubre,seme,naftu u 10 puta većem iznosu od onoga sa 10ha.
Druga vrlo bitna stvar je da ljudi uzimaju mnogo državne zemlje u zakup i na taj način dolaze do površina.To brzo i veliko ukrupnjavanje poseda se upravo i dešava od kad je država počela da izdaje zemlju.
A to što Dolovac kaže je lupanje otvorenog prozora.PIO ne treba nikom da bude uslov za dobijanje subvencija.
 
Ja bi zamolio kolege forumase da mi kazu kakva je situacija sa povracajem na ime nafte,vestackog djubriva,semena... ?? :sta: Naime,ja znam da uredba jos uvek nije izasla ali mozete mi reci ako znate kakva je situacija bila prosle godine oko tog povracaja i je l' ga je bilo uopste?.(Listao sam temu subvencija i nisam vise mogao-zabole me glava pa se izvinjavam ako je to vec negde pitano i postoji odgovor) Veliki pozdrav za sve :ppozdrav:
 
Imas za naftu 4000 dinara po hektaru,za seme 4000 dinara mislim ili je 5000 bilo vec sam zaboravio a za vestacko djubrivo 5000 ili 6000 dinara sve ukupno uglavnom od te 3 dtavke je 14000 dinara po hektaru i jos ima refrakcija akcize na dizel i eurodizel gorivo 60 litara po hektaru pa ti drzava od tih 60 litara povrati novac u vrednosti akcize mislim da je oko 30 dinara akciza
 
Nafta 4000 din
seme 4000 din
veštak 6000 stim da ti trebaju računi za 9000 din
Refakcija= akciza oko 30 dinara imaš pravo na 60 l po hektaru.
 
Da sad sam se setio 6000 je vestacko djubrivo ali treba da predas 9000 po hektaru kroz fiskalne racune
 
Hvala puno prijatelji na odgovoru :D ,ali sada sam se malo zbunio.Naime cuo sam za 14000 po hektaru da je iznos subvencije,jeli je taj iznos vezan za neki uslov i za neke racune ili to sleduje svakom poljoprivredniku koji ima uredno prijavljeno aktivno poljoprivredno gazdinstvo i izmiren pio??.A ako hoce jos i povracaj za seme,naftu i vestak onda mora ove racune da preda u upravi trezora?-je li tako? ili sam ja pobrkao loncice?? :sta:
 
diklofen je napisao(la):
Zorane neće on dati samo 40000 dinara i dobiti 14 miliona.Kupiće on đubre,seme,naftu u 10 puta većem iznosu od onoga sa 10ha.
Druga vrlo bitna stvar je da ljudi uzimaju mnogo državne zemlje u zakup i na taj način dolaze do površina.To brzo i veliko ukrupnjavanje poseda se upravo i dešava od kad je država počela da izdaje zemlju.
A to što Dolovac kaže je lupanje otvorenog prozora.PIO ne treba nikom da bude uslov za dobijanje subvencija.


Nego koliko će dati za PIO sem tih 40000 akada bi dao 400000 onda je to druga pesma-onda su oni ravnopravni
 
A koliko semena ,đubriva i nafte kupi onaj sa 10ha za razliku od onog sa 100ha?
I da bude kao što ti kažeš,ti bi se opet bunio što taj sa 100ha ima penziju veću 10 puta od svog kolege sa 10ha . :haha:
 
@ diklofen da ne treba mozda da mu pomogne onaj sa 10h da kupi seme vestak naftu? pa valjda svako kupuje srazmerno svojoj povrsini? a pio se ne placa srazmerno i to je onda u redu? neka ima vecu penziju nije problem vise je i radio ali da jednako placamo pio e nece moci!
 
A da neki od Vas ostave stalan posao i počnu sami sebi da uplaćuju PIO?Na taj način bi videli blagodeti života isključivo od poljoprivrede i subvencija,a ujedno bi oslobodili svoja mesta mnogima sa biroa rada.
 
A što bih ja ostavio posao,nemoj meni pričati šta je poljoprivreda nego se ti zaposli pa da vidiš blagodeti rada na 2 mesta-trč gore ljubi,trč dole j... a kada dođe zima (sem stočara) nema više sve 4 u vis do proleća :ppozdrav:
 
Pa zato ja to i preporučujem.Da se ne bi opterećivali na dva polja lepo ostavite stalan posao i uzmite subvencije od države.Pošto se izgleda cela poljoprivredna delatnost svodi na subvencije eto šanse za ništa ne raditi ,a lepe pare dobiti. :haha:
 
Pa mnogi bi da zarade plate ali za to nisu dobili šansu,a ti šansu da "dobiješ" subvenciju uvek imaš. ::svaka cast::
 
diklofen je napisao(la):
A da neki od Vas ostave stalan posao i počnu sami sebi da uplaćuju PIO?Na taj način bi videli blagodeti života isključivo od poljoprivrede i subvencija,a ujedno bi oslobodili svoja mesta mnogima sa biroa rada.
koji stalan posao? ja nisam nigde zaposlen kao ni ostali clanovi moje prodice. radimo oko 40ha zemlje i hoces da kazes da treba isto da placam pio kao i onaj koji radi 400ha? na koji nacin je dosao do te povrsine to me ne zanima(mada za mnoge znamo) ali da isto placamo-nije realno!
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ako radi 100ha onda neka plati PIO 10 puta više nego onaj sa 10 a ne dobiće 1400000 a daće 40000 a onaj sa 10 isto.To je vaša pravda i tačno je što Kiš kaže.
Kada bi se pokrenulo poreklo szečene zemlje videli bi ko je za kratak period uspeo
da napreduje 100% a ko 1000%
Ako je neko pre 20 godina imao 20 a sada 30,taj nikog nije zaj...o a onaj što je imap 20 a sad 150 to je veliko znak pitanja
Kad ces ti Zorane vec jednom da shvatis da trebas napraviti razliku izmedju tajkuna koje rade na hiljade ha i postenih paora koji rade 100 kj., 150 ili 200 kj.??
Druga stvar sto se tice Pio osiguranja to je tvoje negativno misljenje i tvoja neostvarena zelja da svi puknu koji placaju Pio zato sto je vec toliko puta bilo price o tvom slucaju i imao si razne i razne savete da se i ti prikljucis i Pio osiguranju i subvenciji ali izgleda da ti to namerno neces ko sto mi si cini da u jednom postu si naveo da neces ni suprugu prijaviti u Pio i otvoriti joj gazdinstvo.
Tako da vise nemoj terati inat i ljubomoru da ne upotrebim neku drugu rec, prema Pio osiguranicima.
Treca stvar znam na stotine koji nisu vlasnici zemlje ali rade ljudi u zakup 150 do 250 kj. dakle nije u pitanju vlasnistvo zemlje vec volja za veci rad zemlje. Daleko bilo da i ovi sto sam ih ja naveo ne bi zeleli da su vlasnici te zemlje ali jednostavno nisu mogli kupiti toliko toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh