Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onom ko ima 100 i mnogo više hektara isto trebaju subvencije kako bi bio ravnopravan sa ostalima.Takve ljude ne treba mešati sa onima koji su kupili poljokombinate za 1evro.
 
Kako se došlo do 100 Ha kad je do skoro maksim bio 10 Ha-to su vrlo sposobni i retki ljudi,ja takve ni ne poznajem
 
Ti opet počinješ sa starom pričom ,a ja ti opet kažem da si nepromišljen.Pa na forumu imaš puno ljudi koji rade 100+ hektara.Zar hoćeš reći da su do toga došli na nepošten način?
 
Podržavam Diklofenov stav i ako nemam ni pola od 100 ha :cao:
a (mislim) da nema ni on , zato ne treba biti sujetan na one koji imaju!
Do kad je maksim zemlje bio zakon? do 1979 god ili ? pa zar niko nije mogao za 30 god da stigne do 100 ha poštenim radom?
 
dejan 77 je napisao(la):
svako zeli ono sto mu treba

Bas tako,ja smatram da bas te vece(100+ ha) treba podsticati,ne vidim samo zasto bi to nekom smetalo,kad se ne muce samo mali a i nemaju nista od toga ko ce dobiti a ko ne,ako svi svakako dobijaju na ovaj ili onaj nacin.
 
@diklofen,
Pazi u jednom postu kazes,, imaju 100 i mnogo vise ha", a u drugom oni koji rade 100 i vise ha.
Al da ne izvlacim iz konteksta razumeo si sta zelim da kazem. Kako razdvojiti te dve stvari.
@talianu
Nisam sujetan, ali kako su uspeli za 30 godina da udesetostruce imovinu. Seti se sankcija pa inflacije najvise je pogodjena poljoprivreda od 1990 do 1995 smo otisli 10 godina nazad, pa sad racunica nije 30 nego15 godina od maksima. Mozda su imali dva roda? Necu da kazem, ko se bavio povrtarstvom, cvecarstvom neki unosnijim kulturama ok. Al ratarstvom :sta:
 
Dragana sad će na tebe drvlje i kamenje .....
Shvataš da se ovde vodi politika da velike treba uništiti a malima treba dati više nego što im pripada !
Onaj što radi više je lopov ,tajkun ili politički miljenik a onaj što radi malo je pošten srpski seljak!

Techo nisam bukvalno mislio ,ne mogu ni svi od dinar da prave dva.
ali dokle da se držimo onoga šta nam je Tito ostavio(maksim).
A ti što su udesetostručili fond zemlje preko noći spadaju u posebnu kategoriju.
 
Pa ako je neko nesto stvorio za nekih 15~20godina,a ima takvih i na ovom forumu,a to nesto se generacijama stvara,to jednostavno ne mirise na dobro.
Taj neko je dobio vetar od nekog u ledjima,a naprimer ja taj vetar nisam dobio i dovoljno da je danas jaci 10x od mene.
I sad ide prica velike treba naciniti jos vecima,male gurnuti pod led!
Mi mali ne zasluzujemo da zivimo ili sta?
 
Shvatam ja to,svakom je svoja muka najveca,ali svi znamo da svi dobijaju subvencije pa sto bi se to onda skrivalo.Ja nisam rekla da malim poljoprivrednicima ne treba dati,niti sam cula da neki veliki poljoprivrednik to kaze,nego da se svima da,cak bi najbolje bilo po kg iznesene robe,tada bi jos plus svi gledali da imaju veci prinos tj. ne bi toliko stedeli na sredstvima koja poboljsavanju proizvodnju.
 
Pa možda sam ja napisao i ovako i onako ali zna se da mislim na zemlju koju ljudi rade.Lično znam čoveka koji ima oko 100kj svoje zemlje a radi skoro 10 puta više u zakup.Nikad od njega ili većih gazda nisam čuo da ne treba malima dati subvencije.Ne branim ja velike gazde već samo hoću da ako nešto treba da bude pravedno neka stvarno tako i bude.On neka dobije 14 miliona za 1000 hektara,a neka i svi dobiju za onoliko koliko obrađuju.Velikima je dobit srazmerno veća ulaganju i ne vidim šta tu nije uredu.
 
Da,naravno ni ja nisam mislila na one koji su kupovali kombinate,vec na ljude koji rade i koji su svojim radom sve stekli.Naravno da je poslednjih godina samo cilj opstati a ako se neko povecava to je super za ovo vreme :) Valjda nas cekaju lepsa vremena :)
 
kako razdvojiti ovakve ljude od onih koji su ,,dobili" poljokombinate, preredjivacku industriju i trgovinske lance.
Da li i oni trebaju da dobiju subvencije?
Nemam ja nista protiv vecih poljoprivrednika ali sam itekako protiv veeeeeeeeelikih :udri:
 
@K.R
Gde si ti pročitao da male treba pod led?
I sebe smatram u te "male"!
Post je spojen: [time]1301087583[/time]
_________________________________________________
techa je napisao(la):
kako razdvojiti ovakve ljude od onih koji su ,,dobili" poljokombinate, preredjivacku industriju i trgovinske lance.
Da li i oni trebaju da dobiju subvencije?
Nemam ja nista protiv vecih poljoprivrednika ali sam itekako protiv veeeeeeeeelikih :udri:
Je-- ga kad smo dovodili ove na vlast nismo razmišljali o posledicama,sami smo krivi zato i ne vidim razlog da im se ne da!Protivnik sam toga ali su neke činjenice na njihovoj strani.
 
Pa jasno se vidi u svim aspektima razlika između jednog Miškovića,Vulina,Matijevića.....i pravih domaćina sa velikim površinama .To samo država(stranke) neće da vidi jer im kampanje ne plaćaju te"male" gazde nego navedeni tajkuni.
 
diklofen je napisao(la):
Pa jasno se vidi u svim aspektima razlika između jednog Miškovića,Vulina,Matijevića.....i pravih domaćina sa velikim površinama .To samo država(stranke) neće da vidi jer im kampanje ne plaćaju te"male" gazde nego navedeni tajkuni.
E svaka ti cast, sad se potpuno razumemo :ppozdrav:
Padinac je napisao(la):
Ma šta vam je ljudi nosili gajbe i jeli burek pa uštedeli, pa preteklo.


Neko je brao i visnje jel............. :haha:
 
Draganaa je napisao(la):
Shvatam ja to,svakom je svoja muka najveca,ali svi znamo da svi dobijaju subvencije pa sto bi se to onda skrivalo.Ja nisam rekla da malim poljoprivrednicima ne treba dati,niti sam cula da neki veliki poljoprivrednik to kaze,nego da se svima da,cak bi najbolje bilo po kg iznesene robe,tada bi jos plus svi gledali da imaju veci prinos tj. ne bi toliko stedeli na sredstvima koja poboljsavanju proizvodnju.
mislim da nerazmisljas dobro,po tvome bi subvencije dobijali i oni koi nisu pio osiguranici pa i gore navedeni tajkuni. Razmisli malo bolje :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh