Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije na odmet diskutovati i čuti razne poglede i mišljenja.Ponekad sam sebi ne mogu da verujem šta sve ljudi pišu(misle).
Valjda će uredbe skoro izaći i rešiti sve nedoumice za ovu godinu.
 
Kako smo složni ,teško ćemo blokirati ulice i puteve !
Ali ako nam nešto smeste trebalo bi odmah da reagujemo i krajne je vreme da bar probamo nešto da uradimo a ne da ćutimo kao do sada kad su nam smestili mali budžet, kad su nam ukinuli ministarstvo .... :zli: :zli: :zli:
 
Pa naravno da nisu glupi kada god neka neizvesnost bude donesu u zadnji cas ili kasno bas sam gledao ministra na sajmu automobila i ispod njegovog imena pise ministar trgovine :sta:
 
Samo da vas obavestim da je moguce da se ostvare subvencije preko 100 ha....

Dzaba i vetrova koji duvaju u ledja, dzaba dedovine, vracene zemlje, i sta sve da jos ne nabrajam, ako ti ne znas da od 1 dinara da napravis dva, dzaba ti svega! Znam gomilu ljudi koji rade 10, 15 lanaca zemlje... koji ne rade nista, nece da kupuju zemlju ili u zakup i da rade, i samo govore Odakle ti? Izvinjavam se ako sam nekoga pogodio ovim u zivac, ali to je realnost!
 
To je suština koja neke na forumu pogađa!
Znam ja mnoge koji cele godine spavaju do 10-11 i viču drugima odakle ti a roditelji im ostavili pozamašnu imovinu.
Žive na selu a obori prazni pa zar da domaćin nije u stanju za sebe da drži par prasića nego kupuje na zimu tovljenika?Sramota.
 
Slažem se da ima i toga kao i u svakom poslu,ali i ima onih kojima su roditelji ostavili kapital i odmah postali eksperti za poljoprivredu,nema šta ne znaju ali ima jedna poslovica za poljoprivrednike; ceo život učiš i umreš glup
 
talianu je napisao(la):
futurefarming je napisao(la):
Ako je verovati najavama da će svaka voćna sadnica biti refundirana 100% i to pri podizanju novih zasada do 10ha...

primer: 5ha x 3500 sadnica x 4,5 evra po sadnici = 78750 evra

Da li vama to zvuči realno?
Živković nije završio podizanje višegodišnjih zasada :haha: :haha: :haha:
Najava je da je max po ha 600000 din tako da tvoja računica za 5 ha pada u vodu.
Bez obzira na to mnogo je da pojedinac dobije i 60000 eura za 10 ha :cao:

Odlično što ovo pominješ, ako je tih 600000 opredeljeno kao maksimum za sve grane poljoprivrede, tj. najveći iznos koje jedno gazdinstvo može da dobije na ime subvencija, onda sledeći primer sve govori;

verovatno svi koji žele da podignu zasad borovnice su pročitali uredbu za 2010. godinu a nova uredba treba, navodno, da bude na liniji stare; 600000 din. je, po trenutnom kursu, oko 5775 evra a ta stara uredba propisuje da na jednom hektaru mora biti između 2000-3500 sadnica da bi se uopšte mogao dobiti povraćaj za sadnice; 5775 / 2000 = 2.88 evra, što je skoro dvostruko niže od tržišne vrednosti sadnice. Dakle, ili će borovničari da kupuju sertifikovane sadnice ali osušene ili će ih saditi u razmaku u kom se sade sekvoje. Toliko o "refundiranju 100% vrednosti sadnice" i 800 din. kao maksimumu za svaku.

Zaključak... kakav zbun, kakva havarija, jedva čekam novu uredbu...
 
Pa to što kažu 100 % je uvek pod navodnicima,ja lično bi bio i zadovoljan da mi pokriju 50% uloženih sredstava.
Mislim da je 600000 din po hektaru sasvim dovoljno za pomoć svakom od nas :cao:
Previše mi je to da jedan pojedinac može ostvariti to za 10 ha mislim da neće biti ništa od tih "velikih" povraćaja.
 
To su gluposti 600000 din po gazdinstvu ako sam dobro razumeo, nemože da dobije isto onaj što radi 30h i onaj što radi 60h i više, jer se subvencije daju za repromaterijal bar dosat je tako bilo a netreba isto semena đjubriva i nafte onom što radi 30h i onom što radi 60h ili 90h. :sta:
 
kako neshvatate ljudi da nam njihova administracija ,subvencije ,akcize samo zadaju domaci zadatak i stvaraju obavezu da mislimo na te gluposti dok oni uvode zabranu izvoza ,nove registacije ,mindjuse,i na kraju dodju tajkuni pokupuju zadruge i mi na njih ljuti.A zasto zato sto se onda osecamo ugrozeno jer ti tajkuni imaju bolju mehanizaciju pa nam dzabe onda oni belorusi sa kojima smo prkosili komsiluku i pravili se vazni.Dolaze vece gazde pa treba vise raditi da bi bili u TOP 10 u selu ,da se kupi ::traktor:: jd .I tako prodju godine......
 
pobrkani loncici,,,,nikakve veze nemaju subvencije sa ovim o cemu prica future ...future ti se jos uvek zanosis i nadas i nadasve izgleda mastas,,subvencije su jedno , a podsticajna sredstva koja ti nikada neces dobiti (ja bih licno voleo da ih dobijes i to bas onako kako ti zamisljas)su ona sredstva kojima se podstice podizanje novih zasada a uslovi su sledeci:1)do 1h ne moras da placas pio 2)sve preko 1h moras da placas pio mada se mi borimo da se taj pio ukine,,e onda moras da dobijes sertifikovane sadnice pa da godinu dana ranije najavis sta ces da sadis ,pa da imas fiskalni racun pa da su pravilno posadjene (izlazi na teren poljo insp i broji sadnice i meri rastojanje),,i pored toga jos jedno desetak stavki kad ispunis onda se nadas da ces dobiti a obicno dobijes sto i mlada prvu bracnu noc,,poenta cele price je: use i u svoje kljuse! jer na te pare ne treba racunati jer nikada ne znas sta ce novo izmisliti samo da bi te odbili tako da ako dobijes to je cist car...
 
Ovo je trebalo da ide u drugu temu ali povela se priča o bivšem premijeru pa je završilo ovde. Nažalost, i meni se čini da od te priče nema ništa jer i zakoni i podzakonski akti (uredbe) su samo mrtvo slovo na papiru.
 
Provac je u pravu što se tiče podsticaja za voćarstvo.
ja sam imao jako loše iskustvo,nisam dobio iako je sve bilo ok samo što nisam mogao posaditi na 1 metar od komšija pa mi nisu uvažili sklop.Da sam znao posadio bih i taj red pa makar ga posle izvadio.
U ratarstvu podneseš račune i i ako je ok dobiješ pare a u voćarstvu 300 peripetija. Naročito je proplem sadnja za proleće si zakasnio a za jesen ko zna do kad odrede rok za sadnju (npr 31.:cool: ::lose:: .
Po meni najveći problem što ne verujem da će ti ni jedan rasadničar dati sadnice pa da mu daš pare po dobijanju subvencije.( nešto malo hoće ali to koliko tebi treba neće niko).
Razmišljaš o malim zasadim za početak( do 1 ha) :cao:
 
kod mene bilo sve u redu osim sto nisam znao unapred tj nisam pitao ni jednog vidovnjaka kakve ce biti nove uredbe pa nisam bio poljop osiguranik,, a ja kada sam sadio to nije ni trebalo , tako da nikada ne znas sta ce doneti nova uredba na uredbu pa uredba na uredbu pa opet uredba na uredbu i na kraju dobije samo ex premijer gdin zivkovic a mi ga lepo po...li..znaci sadi onoliko koliko imas para a sve sto ti oni daju to ti je LOTO
 
Jel se zna već ko će dobiti subvencije?Tu mislim na zakup privatno,zakup državno,vlasništvo itd. :cao:Može i rekla kazala,nebitno,jer sutra startujem sa obnovom samo neznam kako... :kisa:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh