Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam u neku ruku i rešio pravim od jednog gazdinstva tri...Ćale-vlasništvo sve,Keva-vlasništvo-sve,Ja-vlasništvo-sve+državni zakup.Valjda ćeovako već biti dobro,šta mislite? :cao:
 
Neka platim tri puta PIO,jedan već i ovako plaćam još 2x43000 din.=86000 din.,a Ćale+Keva zajedno 40 ha=560000 din. pa ti vidi,hoćeš platiti ili nećeš. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1301266030[/time]
_________________________________________________
Inače i da dodam ovo.Zakon od nove godine PIO obveznik je svako ko poseduje više od 0,5 hektara zemlje,tako da mi je svejedno. :ppozdrav:
 
Toga nema na sajtu ministarstva za rad i socijalnu politiku.Tamo lepo i decizno piše sve o PIO preko pojoprivrede.
 
ljakse je napisao(la):
Neka platim tri puta PIO,jedan već i ovako plaćam još 2x43000 din.=86000 din.,a Ćale+Keva zajedno 40 ha=560000 din. pa ti vidi,hoćeš platiti ili nećeš. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1301244430[/time]
_________________________________________________
Inače i da dodam ovo.Zakon od nove godine PIO obveznik je svako ko poseduje više od 0,5 hektara zemlje,tako da mi je svejedno. :ppozdrav:

To za plaćanje PIa nije samo od nove godine već od zadnjih desetak godina.SSvako ko ima zemlju na sebe a nije osiguran po drugom osnovu zadužuju ga preko zemlje.
 
Poruka

Vrlo isplativa kultura za 0.5ha je indijska konoplja. Sigurno se može platiti Pio i da ostane para i to dosta. Ima samo jedan mali problem zabranjeno je gajenje ove biljke. Zabranjena je i soja gmo pa ljudi seju.
 
Nikola.KV je napisao(la):
PIo bi trebao uskladiti za velicinom imanja koji se poseduje.Vece imanje,veci PIO.Kao sa strucnom spremom.
Осигураници пољопривредници су:
лица за коjа се, према закону, сматра да се баве пољопривредом (пољопривредници, чланови домаћинства пољопривредника и чланови мешовитог домаћинства), ако нису осигураници запослени, осигураници самосталних делатности, корисници пензиjа и на школовању;
домаћинством, у смислу става 1. овог члана, сматра се заjедница живота, привређивања и трошења прихода остварених радом њених чланова, без обзира на сродство;
обавезно jе осигуран носилац пољопривредног домаћинства, односно наjмање jедан члан домаћинства, док се остали чланови домаћинства могу осигурати, под условима прописаним Законом о пензиjском и инвалидском осигурању.

За горе наведене категориjе осигураника своjство осигураника стиче се даном почетка и престаjе даном престанка запослења, обављања самосталне или пољопривредне делатности, односно обављања уговорених послова. Оно се не може стећи пре навршених 15 година живота и утврђуjе се на основу приjаве на осигурање и одjаве са осигурања.

Лица коjа нису обавезно осигурана могу се укључити у обавезно осигурање и обезбедити права из овог осигурања са навршених 15 година живота. Своjство осигураника по основу укључења у обавезно осигурање стиче се даном подношења захтева, а изузетно, на захтев, наjраниjе 30 дана пре подношења захтева. Своjство осигураника престаjе даном за коjи се лице у захтеву определи.

Лице коjе испуњава услове за стицање права на старосну пензиjу и корисник старосне пензиjе не могу стећи своjство осигураника по овом основу. Корисник инвалидске пензиjе може стећи своjство осигураника по овом основу само ако му jе стаж осигурања потребан за испуњење услова за стицање права на старосну пензиjу.

Приликом подношења захтева за укључење у обавезно осигурање ово лице се опредељуjе за основицу на коjу ће плаћати допринос за пензиjско и инвалидско осигурање. Лице укључено у обавезно осигурање може у току траjања тог осигурања мењати основицу на коjу плаћа допринос. Ниjе прописано ограничење колико пута се може поднети захтев за измену основице.
http://www.pio.rs/sr/img/Statistika/Osnovice osiguranja.pdf
Osnovicu svako bira prema tome kolika želi da mu bude penzija ako plaća 42818.- što je minimum za 2010 penzija mu je takođe minimalna tj. 9000.-
http://www.pio.rs/sr/img/Statistika/Iznos%20penzija%20i%20naknada%20od%20januara%202011.(za%20poljoprivrednike).pdf
 
malo ::novac:: za mazanje ociju za ovo sto su napravili ipak idu izbori to sam i ja cuo ali posle topga su se cule jos neke izjave ljudi na vlasti da je povecanje moguce jer je poljoprivreda jedna koja donosi ::novac::
 
moze tooo da bude i manje para nego koliko budemo racunali....desavalo se vec tako nesto i ranijih godina.... ::lose::
 
Pa već je manje ako gledamo evro prošle i ove godine i sve ostalo čemu je cena otišla gore ,nafta ,đubrivo ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh