Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To sa 30 hektara je nacedeno kao primer
 
Mislim da su to informacije tj. informator ili sta vec,od proslog ministarstva(kako i pise gore) Ne verujem da ce novo ministarstvo raditi po programu starog,cemu onda svrha njegovog osnivanja ako radi kao prethodno... :sta:
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pa ako bude tako još će da bude i dobro.A i više sve sami časopisi ovi ono a uedbe nigde ,Šta oni misle znatimije.
Da, veoma dobro :sta:, ko ebe nas sto nemamo 30+ hektara.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pa ako bude tako još će da bude i dobro.A i više sve sami časopisi ovi ono a uedbe nigde ,Šta oni misle znatimije.
Vrlo ružno i neumesno.
Nove uredbe očekuju ljudi i sa manjom površinom od 30ha.
Nove uredbe očekuju ljudi i sa manjom površinom od 3ha.
Namerno sam ponovio da bi ste se malo spustili na zemlju...
 
@Zoran Kostovic,
Potpuno si u pravu, trebalo bih SVI koji obradjuju zemlju (manje od 100ha) da dobiju subvenciju.
A ne samo gledaju sto vise podele da bi sto manje dali subvencije. :udri: Na kraju ce samo 10% poljoprivrednika da dobije, al ajde da sacekamo uredbe pa videcemo......... :sta:
 
diklofen je napisao(la):
A zašto manje od 100ha?
Zar i to nije diskriminacija pojedinaca?
Nije,jer nije isto raditi 100ha i 30 ha! ::namigivanje::
Nisu svi na vreme krenuli u grabez za zemlju i nisu svi dobili vetar u ledja.
A i mozda im baaba vise ostavio neg' nama!
 
Ko spominje u mom tekstu 30ha.
Ja hoću da kažem da subvenciju ne treba biti limitirana sa hektarima u bilo kom obliku.Kao što je treba dobiti onaj ko radi 0,5ha treba je dobiti i onaj ko radi 500+ hektara.
 
diklofen je napisao(la):
Ko spominje u mom tekstu 30ha.
Ja hoću da kažem da subvenciju ne treba biti limitirana sa hektarima u bilo kom obliku.Kao što je treba dobiti onaj ko radi 0,5ha treba je dobiti i onaj ko radi 500+ hektara.
Tacno.
 
Onaj ko radi preko 100ha njemu ne trebaju subvencije jer se smatra da je ekonomski dovoljno veliki. Kako onaj ko je kupio neko poljoprivredno preduzece za bedne parice i na ko zna koliko godina otplate, od subvencija plati ratu i jos mu ostane. A to i nije cilj subvencija, ona nam dodje nesto kao socijalna pomoc.
 
E techo je-- ga pa kad hoćemo da budemo ravnopravni i sa 0,5 pa pusti politiku jel onaj sa 500 ekonomski stabilan!!
To sa 30+ ha ne mora da znači da oni što imaju manje neće da dobiju, više mi miriše da oni sa više neće dobiti :cao:
No sve u svemu uplatite PIO prvu ratu za 2011 i čekajte uredbu,da promenimo nešto ne možemo.
 
Ja mislim da treba da se podele ravnopravnije subvencije, da nema diskriminacije a da se oni najveci izbegnu. Njima i onako netrebaju, oni su ih uzeli od drzave unapred. :ppozdrav:
šandor je napisao(la):
Kako ne možemo da promenimo :sta: Kako Hrvati mogu :sta: :zli: :zli: :zli:
E da imamo mi tu slogu......
 
Šta je vama ljudi,to je primer i isto će biti-ko plati PIO dobiće subvencije a ostali puše
 
Nagadjanja, glasine, nagadjanja... pa evo i ja da dam svoj doprinos. Juce, krecuci se u nekim krugovima cuh da ce se aktivirati 'stari dug' PIO i biti jedan od uslova :sta:
 
Taj dug se mora vratiti a mnogi forumaši su to zanemarili a ja sam ožvalavio pričajući o tome ali mislim da to neće biti ove godine-ako to urade jebali su čvorka ali taj dug ostaje kao sekira nad glavom i aktiviraće je kad se najmanje nadaš
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh