Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zoran0230 je napisao(la):
priliv raspoloživih sredstava može da bude i u sledećem veku-oni su time skinuli odgovornost sa sebe što znači da će stočari dobiti istu sumu kao i prošle godine (ko je dobio a ima ih i koji nisu)

eh sad, nemojte tako kolega , sledeci vek je daleko, a novi ministar tek dos`o, onako taze...mozda sad na siroko bude svima ::namigivanje::
 
dipl.seljanka je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
priliv raspoloživih sredstava može da bude i u sledećem veku-oni su time skinuli odgovornost sa sebe što znači da će stočari dobiti istu sumu kao i prošle godine (ko je dobio a ima ih i koji nisu)

eh sad, nemojte tako kolega , sledeci vek je daleko, a novi ministar tek dos`o, onako taze...mozda sad na siroko bude svima ::namigivanje::
lepo je poceo ministarski mandat! ::lose::
 
Kako je sam rekao nas NEW(old) Ministar nema veze sto je on Pravnik bitno je kakav je ko menadzer :)
Razumite coveka treba uredbe da donese za 4 ministarstva..pardon jedno :)))

U ovom slucaju Cetvoroglavi arapin :) :haha:
 
koliko sam ja cuo, da ce biti 30 % na prikljucne masine, na traktore nece biti a za repromaterijal kao i prosle godine... ovo nije nista definitivno, nego samo prica.
 
A ko zna pouzdanu informaciju?
Izgleda da ni oni sami u ministarstvu za mnogo toga nisu sigurni.
 
Nema smisla da se zakljuci tema do stupanja uredbe na snazi. Tema je otvorena i radi toga da se izjavi i to sto se cuje u narodu, e sad realno je da niko ne zna sta ce biti do izlaska sa uredbom.
Evo posto i ja sam cuo juce od jednog direktora zadruge jednu stvar u vezi subvencija da napisem nesto o tome, mada stoji to da nista nije sigurno. On tvrdi da ce ove god. biti 1700 din za ha s tim da pravo na subvencije imaju samo oni koji su osiguranici Pio i vlasnici zemljista.
Ako bude tako mnogi od nas ove godine cemo debelo naj....ti. ::lose:: ::lose::
 
Pozdrav svima, predstavljam se kasnije, samo da vam prezentujem šta nam Ministarstvo sprema...
Ovo je skenirana strana iz časopisa Srpski Seljak, broj 2, mart/april ove godine... Obratite pažnju na Ratarstvo!

vr4ktj.jpg


Zumirano...

10igox1.jpg


Dakle, da li ovo znači da je minimum za subvencije 30 ha, jer 420.000 podeljeno sa 30 jeste 14.000?
Ako je tako...
 
Peet je napisao(la):
Nema smisla da se zakljuci tema do stupanja uredbe na snazi. Tema je otvorena i radi toga da se izjavi i to sto se cuje u narodu, e sad realno je da niko ne zna sta ce biti do izlaska sa uredbom.
Evo posto i ja sam cuo juce od jednog direktora zadruge jednu stvar u vezi subvencija da napisem nesto o tome, mada stoji to da nista nije sigurno. On tvrdi da ce ove god. biti 1700 din za ha s tim da pravo na subvencije imaju samo oni koji su osiguranici Pio i vlasnici zemljista.
Ako bude tako mnogi od nas ove godine cemo debelo naj....ti. ::lose:: ::lose::
hoces reci samo na svoju zemlju bez zemlje u zakupu
 
Godzilla je napisao(la):
Pozdrav svima, predstavljam se kasnije, samo da vam prezentujem šta nam Ministarstvo sprema...
Ovo je skenirana strana iz časopisa Srpski Seljak, broj 2, mart/april ove godine... Obratite pažnju na Ratarstvo!

vr4ktj.jpg


Zumirano...

10igox1.jpg


Dakle, da li ovo znači da je minimum za subvencije 30 ha, jer 420.000 podeljeno sa 30 jeste 14.000?
Ako je tako...

Pa ako bude tako još će da bude i dobro.A i više sve sami časopisi ovi ono a uedbe nigde ,Šta oni misle znatimije.
 
Otprilike je isto kao u informatoru (nacrtu plana za bespovratna sredstva) što se tiče stočarstva i voćarstva.Ovo za 100% povraćaj za sadnice je :D mora da je čika Zaha urgirao sa svojim "spasonosnim planom za oživljenje sela".
RATARSTVO-najbbrojnija grupa i najnedefinisanija.
Ovo se može tumačiti na više načina! Najizglednije je da se veće površine neće subvencionisati napraviće jednu kategoriju > 30ha 420000 nije bitno imaš li 30 ili 80 ha ::lose::
Šta će biti sa malim gazdinstvima :sta:
 
Nije mi jasno da li moras imati vise od 30ha ili ce to biti max za subvencije tj.da li ce subvencionisati samo od 1-30ha
 
Ljudi ajde da dočekamo uredbu pa da onda rešavamo probleme i nejasnoće.Ovo izašao neki časopis,list to su samo gologu...e, i samo se ljudi tj.članovi zbune i eto nam novih desetak strana nebitnih komentara.Znase da se ništa još nezna. :cao:
 
Uredbe će krenuti po isteku roka za registraciju gazdinstava, 31. marta.
Većina uredbi je bila spremna i napisana, i bez obzira na kadrovske promene u Ministarstvu, rečeno mi je da svakako ne bi krenule pre isteka roka za registraciju.

Koristim priliku da Vas pozovem da nas redovno pratite na ovom forumu u rubrici Agro-Dan, a mi ćemo se potruditi da uvek dobijete informaciju više.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh