Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo šta piše blic
Vlada uzima kredit kao da ne postoji sutra
Za dva meseca se zadužili još milijardu evra
Sa 23,8 milijardi evra duga prema inostranim kreditorima, Srbija je danas visoko zadužena zemlja. Samo u ovoj godini, za dva meseca, država se zadužila za 1,2 milijardu evra, a dalje uzimanje kredita bi je moglo odvesti u težu dužničku krizu.
Za ceo članak:www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/238696/Za-dva-meseca-se-zaduzili-jos-milijardu-evra
 
To sto se vlada zaduzuje, sigurno se ne zaduzuje zbog poljoprivrede ,a da su samo jedan delic novca ostavili koliko su izvezli poljoprivrednih proizvoda sad bi bilo i za subvencije i podsticaje,ali ovako je mnogo bolje sve njima ,mi cemo kao i do sad sve sami da proizvedemo i posejemo ,kad dodje vreme zetve evo i njih sa novim hvalama kako su pomogli i unapredili poljoprivredu.
 
i ovako ce izgledati subvencije pod milosavljevicem[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bjd70YiIRb4[/youtube]
 
vladow je napisao(la):
Dali neko zna bice li povracaja 30% za nove traktore:haha: :sreca:

O tome je cela tema da će nas upropastiti ovi iz ministarstva oni hoće za 1god da postignu da se izvuče poljoprivreda da se obnovi mehanizacija a pare da ostane njima da ima odakle da kradu.
 
немој да се бринете биће повраћаја , ал кад ставите прст у уста.у праву је кифлер што рече све ћемо сами да урадимо и онда ће они доћи да се хвале како је пољопривреда једина успешна грана привреде и што је још најгоре дођу у време жетве и кажу ,,па ко вам је рекао да сејете ту пшеницу па та не ваља,, е је.б.ти ту државу и тај закон кад нико ни за шта не одговара важно је да су човеку узели стан у чачку због 120.000 дин дуга .страшно.либија је рај....
 
Dragin,izjavljuje da sada imamo viška mleka-priprema terena za kresanje podsticaja stočarima

Oni izgleda ne vide da su već postali providni
 
Poruka

Mislim da će uredba ove godine biti iz temelja promenjena. Sve su uradili da se što teže dođe do subvencije. Ali seljak nebi bio to što jeste pa svaku rupu u zakonu nađe. Naime radi se o fiktivnom zakupu. Ovaj što ima pravo na subvenciju uzme od komšije zemlju kao u zakup pa podele subvenciju. Pre tri god registrovo 10ha a sad registruje 50ha. Sad država smišlja kako da doskoči ovoj masovnoj pojavi. Ja ne plaćam pio i čovek me nudio da mi plati i da registrujem njegovu zemlju da mu dam subvenciju. Ali nema uredbe pa se nezna šta će biti. Priča se da se zakup neće subvencionisati. Pošteno bi bilo da se subvencija da za svaku obrađenu njivu. Ako nema po 14000 ima po 5000. Svakako da treba uvesti kazne za one koji ne obrađuju njivu a uzmu pare. Ima parloga koje godinama stoje. Vraćena zemlja nema ko da je radi a subvencija ne dođe onom kome je potrebna. Mala gazdinstva nemogu da pokriju subvencijom pio i zdravstveno.
 
изгледа да су коначно схватили да ће можда и неко у ћорку што каже шојић .слажем се са земљаком да се плати само оно што је посејано и регресирана нафта по тој површини( директно на пумпи ане ја да идем да скупљам рачуне ,па носи, па преда,ј па чекај ) која је посејана а не фиктивно скупљање рачуна и блабла бла
 
Kod nas su(verovatno je tako svuda)fiktivno registrovali gazdinstva ljudi koji nikada nisu ni videli njivu,lokalni tajkuni im daju deo subvencija i plate im PIO a za uzvrat oni uzmu 100ha drzavne zemlje na licitaciji na njihovo ime,toboze prednost imaju ljudi koji zive u toj katastarskoj opstini. :zli:.Posten covek nemoze nigde da uspe u ovom nasem sistemu :udri:
 
rasa02 je napisao(la):
Kod nas su(verovatno je tako svuda)fiktivno registrovali gazdinstva ljudi koji nikada nisu ni videli njivu,lokalni tajkuni im daju deo subvencija i plate im PIO a za uzvrat oni uzmu 100ha drzavne zemlje na licitaciji na njihovo ime,toboze prednost imaju ljudi koji zive u toj katastarskoj opstini. :zli:.Posten covek nemoze nigde da uspe u ovom nasem sistemu :udri:
Tačno i to svi znaju a poljprivredna inspekcija kazni zadrugu u Baču i par tzv. poljoprivrednika i oduzmu im izlicitiranu zemlju i kao inspekcija radi, otkrili toplu vodu. Ali nije tu kriva ni inspekcija ni ovi što rade tako - ljudi se snalaze - nego je po meni kriv nakaradan zakon o poljoprivrednom zemljištu što je to dozvolio.
 
I kod nas znaju svi sta se radi ali mislim da inspekcija nesme ni da im se javi a kamoli da ih kazni :udri:
 
Poruka

Razlika između nas i evrope je u mentalitetu i vlasti i podanika. Vlast čini sve da te oglobi. Narod se dovija da prevari drzavu. Što je više zajebeš veći si mangup. Niko ne kaže to nije dobro nego kako se ja neseti. Šta država dobija ako daje subvenciju za 15% gazdinstava. Mala gazdinstva će brzo propasti. Moj deda imo dva vola tri krave tri krmače i petnaest ovaca sa 8ha i bio kulak. Danas se teže živi nego pre 50 god.
 
Dodju uzmu svu zemlju u zakup i onda sve izdaju u podzakup i nikom nista ,svi veci polj trce oko tih ljudi i dahcu kao kercici nebi li im ovi podali malo zemlje da rade i svi cute naravno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh