Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi samo plaćamo PIO a dal ćemo dobiti penziju.
Bez novih radnih mesta propada penzioni fond.
Za jednog penzionera danas radi nešto više od jednog radnika. To u Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) stvara sve veću rupu.
Prema podacima PIO fonda broj penzionera je u odnosu na 2009. porastao za 22.913, a od početka krize za nepunih 50.000. Iz državnog budžeta tako je lani za penzije isplaćeno tačno pola milijarde dinara više.
Kad je u pitanju budžet, Vladu bi, međutim, ove godine mnogo više mogao mučiti neodrživ odnos broja penzionera i nezaposlenih sa jedne strane i broja onih koji rade sa druge. Izjednačava se broj ljudi u penziji ili na berzi rada sa brojem radnika. Statistika pokazuje da 1,8 miliona radnika izdržava više od 1,6 miliona penzionera.
Evropa je, dakle, zabrinuta, jer na jednog penzionera idu i tri zaposlena, a u Srbiji na jednog penzionera ide 1,1 radnik!
Državnu kasu već muči to što se sve više penzija finansira iz budžeta. Svake godine, samo na penzionere, ode oko 4 milijarde evra, od čega u proseku čak polovina iz budžetske kase. Poređenja radi, za ovu godinu država je planirala ukupne rashode od 844 milijardu dinara od čega će samo za penzije 230 milijardi. Tek trideset milijardi je planirano za kapitalne investicije, a 156 milijardi za plate u javnom sektoru. izvor blic.
 
Sadašnji PIO koji mi uplaćujemo služi samo da se popune rupe...

Milošević i bagra je pokrala ceo PIO tokom '90-tih godina.
 
Ne treba PIO za 2011., vec da doprinos za 2010. bude uplacen do avgusta meseca, a za one koji prvi put uplacuju do kraja aprila.
 
Ovo lalino zvuči logično.Ali kako god da je ja ću ići u utorak do Poreske.U rešenju koje sam dobio za PIO piše:
1.1.2010. do 31.12.2010. iznosi 42818dinara.Za 2011 doprinos nije utvrđen.
Po tom rešenju i upoređenju cifara Lala je u pravu.
2zfits6.jpg
 
diklofen je napisao(la):
Ovo lalino zvuči logično.Ali kako god da je ja ću ići u utorak do Poreske.U rešenju koje sam dobio za PIO piše:
1.1.2010. do 31.12.2010. iznosi 42818dinara.Za 2011 doprinos nije utvrđen.
Po tom rešenju i upoređenju cifara Lala je u pravu.
2zfits6.jpg
Bas tako.
 
Ja sam uplatio akontativno prvi kvartal 2011 PIO i zdravstveno 16700din.U upravi za prihode su mi rekli da ne znaju koliko iznose davanja za ovu godinu i da uplatim po proslogodisnjoj tarifi.Isticala mi je zdravstvena knjizica i to mi je bio uslov za produzetak iste...naravno mogao sam samo zdravstveno uplatiti,ali...
 
Grešite ljudi i ja bih hteo da je tako ali što bi rekao Radoban III čuće se.Ko još daje rok do 8-mog meseca 2011 da se plati prerthodna godina. :nono:
 
I meni sumonjivo,dosta su nedorečeni.
Nigde ne piše kao prošle godine izmirene obaveze za 20**,
a ovo što piše (za 14000 din) " Za korisnike koji se prijavljuju u prvom roku" Verovatno će davati da se računi predaju iz dva puta maj i avg/sept.
Nigde ne piše da poljoprivrednici koji se prvi put prijavljuju na PIO.
Ja celo jutro razbijam glavu ,mislim da je najbolje da sačekamo zvaničnu uredbu ovo je samo plan za podsticaje :cao:
 
pa uvek je bilo da na primer za ovu godinu da do kraja aprila izmiris 2010 i onda imas uslove za subvenciju a ko pocinje od ove godine mislim samo prvi kvrtal tako je do sada bilo
 
Kako samo davite!
17 strana pisete o "mogucim" subvencijama,ovaj je cuo ono,ovaj je cuo ovo.
Ljudi stanite,prikocite....
Cekajte uredbu da izadje,nekom ko zaista treba pomoc od vasih nagadjanja nece nista uspeti da nadje!
 
Prema dosadašnjim saznanjima PIO za 2010 mora biti izmiren za sumbvencije po ha a kako je gore navedeno povraćej za kupljenu priključnu mehanizaciju i opremu moraće biti izmirena i III rata PIO za 2011. Sve će nam biti jasnije ovih dana kada uredba i zvanično bude objavljena. :ppozdrav:
 
Sta je meni glupo,
PIO za poljoprivrednike mora da se uplacuje do penzije!
Sta ako covek kaze "idem da radim u fabriku"
ili idem u inostranstvo?
Ili pak ono najrealnije kod nas nemam para!?
Ako neko nije platio koju godinu mora prvo sve da namiri da bi imao prava na subvencije!
Sta ako neko samo 5 godina uplacuje i posle vise ne, dali ce dobijati penziju za tih pet godina!?
 
Malo me plasi to sto te vezu da placas do penzije!
Sta ako nekom igrom slucaja nemoze da bude tako!?
Ko mene moze da natera da budem nesto!?
 
Ako se zaposliš PIO se plaća preko firme gde radiš.
Ako dobiješ (ili daš) otkaz PIO fond te automatski vraća na poljoprivredno osiguranje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh