Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10fqtj8.jpg
166ge3c.jpg
2q03p13.jpg
evo skenirao sam :D
 
Na prskalice za zaštitu industrijskog bilja i žitarica povraćaj je 30% od osnovne cene ako sam dobro pročitao. :ppozdrav:
 
Nisi jer se tabela nastavlja na sledeću stranu što znači da se sve računa od cene bez PDV-a.
 
Cuo sam da se ove godine subvencionise i pcelarstvo, odnosno pcelari pocetnici za nabavku pcelinjih drustava i opreme. Raspitivao sam se naokolo ali nisam dosao do konkretnih odgovora. Zna li neko od vas da me uputi za informacije u vezi recenog. :cool:
 
Stevcha evo ti ceo konkurs pa čitaj on je na sajtu www.fondpolj.vojvodina.gov.rs
Za tebe važi pošto si iz Vojvodine, pazi važi samo do 01.marta.

Република Србија ПОКРАЈИНСКИ ФОНД ЗА
Аутономна Покрајина Војводина РАЗВОЈ ПОЉОПРИВРЕДЕ
НОВИ САД
На основу члана 6. и 15. Статута Покрајинског фонда за развој пољопривреде и Програма рада и финансијског плана Фонда за 2011. годину, Савет Фонда

Расписује
КОНКУРС
за доделу кредита за набавку пчелињих ројева, кошница и опреме за пчеларство у 2011. години

Покрајински фонд за развој пољопривреде објављује доделу кредита намењених за куповину нових кошница и опреме за пчеларство.
Средства ће се додељивати пољопривредним газдинствима – физичким и правним лицима са подручја АП Војводине, уписаним у Регистар пољопривредних газдинстава.
Кредити ће бити одобравани са каматном стопом од 2,0 % на годишњем нивоу, уз примену валутне клаузуле, и то на следећи начин:
- за набавку пчелињих ројева, минималан износ кредита од 1.000 евра а максималан износ до 5.000 евра, одобраваће се кредити са грејс периодом од 24 месеци (за време грејс периода обрачунаваће се интеркаларна камата) и роком отплате од 18 месеци, отплата се врши у шестомесечним ануитетима;
- за набавку нових кошница у стандарду, минималан износ кредита од 1.000 евра а максималан износ до 5.000 евра, одобраваће се кредити са грејс периодом од 24 месеци (за време грејс периода обрачунаваће се интеркаларна камата) и роком отплате од 18 месеци, отплата се врши у шестомесечним ануитетима;
- за набавку нове опреме за пчеларство, минималан износ кредита од 1.000 евра а максималан износ до 5.000 евра, одобраваће се кредити са грејс периодом од 24 месеци (за време грејс периода обрачунаваће се интеркаларна камата) и роком отплате од 18 месеци, отплата се врши у шестомесечним ануитетима
- за набавку камиона са приколицом регистрованом за пчеларење, минималан износ кредита од 1.000 евра а максималан износ до 5.000 евра, одобраваће се кредити са грејс периодом од 24 месеци (за време грејс периода обрачунаваће се интеркаларна камата) и роком отплате од 18 месеци, отплата се врши у шестомесечним ануитетима. Корисник кредита је у обавези да након одобрења кредита достави Фонду атест возила од стране овлашћене установе, у року од 90 дана, од дана пуштења кредита у течај.
Кредит ће бити реализован тако што ће Фонд уплатити износ одобреног кредита добављачу пчелињих ројева, кошница и опреме коју буде одабрао учесник конкурса.
Приоритет у додели кредита имаће учесници конкурса са предрачунима произвођача опреме за пчеларство.
Пријаве се могу преузети у Покрајинском фонду за развој пољопривреде у Новом Саду, локалним општинским канцеларијама Фонда за развој АП Војводине, као и на сајту: www.fondpolj.vojvodina.gov.rs
Поред попуњене пријаве, учесници конкурса дужни су да поднесу и следећу документацију:
- оригинални предрачун са спецификацијом опреме исказан у динарском износу (Напомена:Фонд неће прихватати измене предрачуна у току трајања конкурса);
- оригинал власничког листа за некретнине не старији од 15 дана, на који се може ставити хипотека у корист Фонда, у један и по пута већој вредности од одобрене вредности кредита, (напомена;подносилац пријаве не мора бити и власник некретнине која ће се ставити под хипотеку) или у случају банкарске гаранције писмо о намерама издавања гаранције;
- извод из регистра пољопривредних газдинстава- подаци о пољопривредном газдинству;
- оригинално уверење о плаћеном порезу (за подносиоца пријаве, за власника некретнине и за сваког сувласника на некретини)
- фотокопија личне карте (за подносиоца пријаве, за власника некретнине и за сваког сувласника на некретини)
- процена вредности непокретности издата од стране овлашћеног проценитеља са фотографијaмa, уколико је предмет хипотеке грађевински објекат.

Конкурс је отворен од 06. фебруара 2011 до 01. марта 2011. године. Непотпуне и неблаговремене пријаве се неће узети у разматрање.
Пријаву са траженом документацијом доставити искључиво поштом на адресу:
Покрајински фонд за развој пољопривреде
21000 Нови Сад
Булевар Михајла Пупина 6
са назнаком " За конкурс"
Све додатне информације могу се добити на телефон: 021/557-451
Текст конкурса и пријаву можете преузети на сајту Покрајинског фонда за развој пољопривреде:
www.fondpolj.vojvodina.gov.rs
 
Pre neki dan na TV pricaju kako malo gazdinstava izpunjava uslove za subvencije,a oni umesto da olaksaju,samo nam otezavaju :zli: :zli:
 
Plan nije los ali nije i konacan,samo nam ispipavaju puls.Po meni ovde fali subvencija za traktore i kombajne pa makar sa 15% bilo bi dovoljno.Dajte neke predloge mozda nesto i uvrste u konacan plan.
 
markokurjega je napisao(la):
draganNb je napisao(la):
Ne vidim nigde,da li vazi 40 % povracaja za mladje od 40 god?

Toga ove godine neće biti po ovome a i uplaćuje se 3/4 PIO za tekuću godinu da bi ostvario one važnije subvencije. ::lose::
I za to treba sačekati pa videti.Sve je nedorečeno.Recimo ja sam u decembru uplatio 45000 da bih izmirio 2010 i sad po tom ispada da ne moram da platim više ništa.

Tiha voda breg roni.
 
Pročitaj malo bolje ti si platio za 2010 a ostaje ti da platiš skoro cela 2011 samo bez poslednjeg kvartala.I ja bih voleo da se to ne pojavi u uredbi ali takve stvari oni ne menjaju.Prvi kvartal je je već protekao ,drugi je u toku i treći plaćaš avansno tako piše i u rešenju za PIO koji sam ja dobio ove godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh