Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kifler je napisao(la):
Sto se tice stocarstva to su samo zablude da bi se ratari i ostali koji se bave poljoprivredom nasli pogodjeni kako nisu dobili subvencije zbog stocara i njihovih premija po grlu i litri mleke. A ustvari tesko nama i nasim kravama mi smo toliko pukli da nam ne pomaze ni ceo budzet. Subvencije po grlu nismo dobili ni za 2010 a kad ce tek za 2011 ko zna. :zli:

ista situacija i kod nas, sad obecavaju 25000 po umaticenom grlu, a nisu ni platili onih upola manje za proslu godinu, mislim ovo je samo zezanje seljaka...... ::lose::, a mi miran narod sve ovo ....trpimo......
 
treba lepo i mi ispred Nemanjine da se nacrtamo.... ili ne mora tamo... malo puteve da im blokiramo.... :zli:
 
mcbaycow je napisao(la):
treba lepo i mi ispred Nemanjine da se nacrtamo.... ili ne mora tamo... malo puteve da im blokiramo.... :zli:
uf uf uf jedva se suzdrzavam da ne komentarisem,opet ce biti kako sam protiv vranjevcana!
 
Meni jos nisu isplatili povracaj za osiguranje useva za 2010.god,ima li jos koga od kolega ko ima slican problem?
 
"Državni sekretar Ministarstva poljoprivrede Milan Petrović rekao je na otvaranju osmog Svetosavskog sabora mladih poljoprivrednika Srbije u Beogradu da će regres za ratarsku proizvodnju ostati 14.000 po hektaru i potvrdio da će premija za mleko biti povećana sa 1,5 na pet dinara po litru." ::lose::
 
A premije za umatičene krave?

Zaboravio samo da kaže da ni za prošlu godinu nisu isplaćene. ::lose::
 
kifler je napisao(la):
Jos uvek nisam dobio premiju za proslu godinu za 15 grla
Kad bolje razmislis i sta ce ti. Samo ces novce potrositi :haha:
Bolje da to dobije neki cokoladni kao socijalnu pomoc. Co'ek ce to pamtno investirati u pivo, vino, rakiju...
 
Ja sam zvao ministarstvo u vezi subvencija za mehanizaciju i rekli su mi da za traktore nema 99.9% (o čemu se ovde već pisalo) ako se nešto ne promeni u međuvremenu, a da će za priključne mašine biti 99.9% ako se nešto u međuvremenu nepromeni ,ali da po donošenju uredbe ona mora ići na odobrenje u vladu gde oni odlučuju za koje priključne mašine će biti odobravano inače povrat se odnosi na veleprodajnu cenu znači cenu bez PDV.I ništa nije uračunato u cenu ti plaćaš punu cenu a kasnije ako ti odobre dobijaš povrat.
 
markokurjega je napisao(la):
Ja sam zvao ministarstvo u vezi subvencija za mehanizaciju i rekli su mi da za traktore nema 99.9% (o čemu se ovde već pisalo) ako se nešto ne promeni u međuvremenu, a da će za priključne mašine biti 99.9% ako se nešto u međuvremenu nepromeni ,ali da po donošenju uredbe ona mora ići na odobrenje u vladu gde oni odlučuju za koje priključne mašine će biti odobravano inače povrat se odnosi na veleprodajnu cenu znači cenu bez PDV.I ništa nije uračunato u cenu ti plaćaš punu cenu a kasnije ako ti odobre dobijaš povrat.


Tako je, to je sve tako kako si rekao, ali postoji i dodatnih 20% koje subvencioniše ministarstvo finansija valjda. I odnosi se na svu mehanizaciju čak i na traktore proizvedene u Srbiji, i to je već uračunato u cenu, tj. oni subvencionišu domaće proizvođače.


Recimo hoćes da uzmeš tu neku sejalicu koja je koštala 600.000din+ pdv, a sada će koštati oko 480.000din.+pdv i ako izađe konkurs ovaj gore pomenuti, ti konkurišeš i dobiješ još 30-40% povraćaja i sejalicu platiš 288.000+86.400pdv=374.400din ili ako si u pdv-u onda i to refundiraju...

p.s. nadam se da nisam negde pogrešio.... :cao:
 
Војвођанским паорима на зајам 159 милиона
Пет, 02/04/2011 - 21:13
чланак | економија | пољопривреда
Покрајински фонд за развој пољопривреде одобриће регистрованим војвођанским пољопривредним домаћинствима 159 милиона динара кредита,

а конкурси за нове кредитне линије биће отворени од сутра до 1. марта. Реч је о седам кредитних линија – за набавку нових система и опреме за наводњавање, за нове пластенике, стакленике и опрему у њима, за подизање вишегодишњих засада воћа, пчелињих ројева, нових кошница и опреме у пчеларству, за подизање вишегодишњих засада винове лозе и опреме у виноградарству, за набавку нове пољопривредне механизације, као и за набавку основног стада у овчарству и козарству.
Директор Фонда Јожеф Сабо и саветник Стојан Маринковић казали су да су предвиђене и нове кредитне линије – између осталог, за тов јунади и изградњу силоса.
Иначе, кредити за куповину нових система и опреме за наводњавање биће одобравани с каматном стопом од 1,4 посто на годишњем нивоу, уз примену валутне клаузуле, и то: за набавку опреме за наводњавање чија вредност износи до 5.000 евра одобраваће се кредити с грејс-периодом од девет месеци и роком отплате од 24 месеца; за набавку опреме за наводњавање чија је вредност од 5.001 до 15.000 евра одобраваће се кредити с грејс-периодом од 12 месеци и роком отплате од 30 месеци.
Кредити за набавку нових пластеника и стакленика и опреме у њима биће одобравани с каматном стопом од два посто на годишњем нивоу. Максималан износ кредита је 15.000 евра, рок отплате 36 месеци. Кредити за подизање вишегодишњих засада винове лозе и опреме у виноградарству, као и кредити за подизање вишегодишњих засада воћа, такође ће имати стопу од два посто. Највиши износ одобреног кредита је 10.000 евра, грејс-период 36 месеци, рок отплате кредита 24 месеца. И кредити за набавку нових кошница и опреме за пчеларство ће бити одобравани с каматном стопом од два посто на годишњем нивоу. За набавку пчелињих ројева, нових кошница, нове опреме и камиона регистрованог за пчеларство максималан износ кредита је 20.000 евра, до 5.000 евра за сваку ставку појединачно.
Иста каматна стопа је и за кредите за набавку нове пољопривредне механизације (погонске, прикључне) у воћарству и виноградарству. За погонске машине грејс-период је шест месеци, уз учешће од 15 одсто. За прикључне машине грејс-период је такође шест месеци, а рок отплате кредита је 48 месеци. С. Г.

Ситним газдинствима велика помоћ
Фонд за развој пољопривреде наставиће да помаже ситна пољопривредна газдинства, која у Војводини имају чак 85 одсто површина, речено је јуче. Иначе, у протеклих десет година рада те покрајинске институције одобрено је близу 1.500 кредита, по најповољнијим условима у нашој земљи, у укупном износу од око осам милиона евра
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh