Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U vezi uredbe za regresiranje repromaterijala, kako bi moglo da se promeni da za djubrivo treba 6000 din/ha a ne 9000 kao do sada?
 
Pa daju, ali sve se to uračunato u cenu traktora.... Ništa tu nije beskamatno, to samo tako izgleda, ali ti dileri koji kao daju bez kamate traktor,a sa bankama su sklopili dil i njima ide deo para da bi krajnja cena izgledala kao bez kamate....

Tako da, mani ih.... Sve je tu proračunato
 
Nisu sklopili oni dil, nego kamatu ti placa ministarsvo poljo. pa sta bi ti i na 5 god bez kamate i da ti vrate 50% od vrednosti traktora jos kad bi dali i sve cetri rezervne gume sa sve sa felnama bilo bi :D
 
Nisi u pravu, oni su klopili dil.

Do sada si dizao kredu i plaćao 12% kamate,

Pa su onda napravili da min. polj. subvencioniše 40% kredita pa te krajnja kamata izađe oko 5%, (banka i dalje uzima onih 12%)

Pa su se sad dileri dosetili pa oni na onih 40% što subvencioniše min. podigli cenu (odnosno smanjili malo rabat) i uračunali u kamatu za preostalih 60% i tako da krajnjem kupcu ispadne 0%, (banka je i dalje uzela svojih 12%)

I koje lud sad da ti da bez kamate bilo šta??

Uostalom pogledaj malo ispod tabele koliko te košta održavanje i ostalo (neka sića) šta piše sitnim slovima, piše da kamatna stopa nije fiksna i da zavisi od euribora i ostalih papazjanija. Čekaj koja kamatna stopa kada je 0%

To mogu nekome drugom da šire fore ali meni :nono:
 
Svi mi zelimo sto jeftinije da bude i ja bi zeleo traktor od oko 120 ks nov ali ja samo kazem da nemozemo da pricamo da nedaju nista, ova god je povoljnije kupovati ovo, sledeca je ono pa tako dalje sve u krug jel oni znaju da mi dok imamo neki novac troskarimo ga u neku gvozdurinu (sad su vise plasticni) :haha:
 
KishRobert je napisao(la):
pa vranjevcan. :D

sad,kum mu je dobio povracaj,pa bi i on.

au i ti si mi daleko od Vranjeva samo si prešao preko puta..... Zato šššššš isti si.....

Robika ovde sad ne pišemo o povraćaju za traktor nego smo malo off i otišli smo do toga da su ResTrade i Agropanonka i ostali napravili "0% kamate"

Koje su za mene mazanje očiju.
 
Banka uvek dobija ,a koce da plati tu se javlja problem .Mada ni drzava ne gubi mnogo posto je na taj traktor ili masinu placen porez i carina ako je iz uvoza i tako dalje .Ali mozda nece biti traktora ali ce biti prikljucnih masina uz suz subvencije
 
Ti prijatelju ili ne razumeš ili nećeš da razumeš.
Mene ne interesuje ko je uzeo koliko procenata (banka,diler...)
ja hoću jeftiniji traktor.
 
Pa ja za johandeere nemam para a belorusa nebih ni kupio
Post je spojen: [time]1296584221[/time]
_________________________________________________
A za jeftino to ok svakome bi godilo . samo nema vise ali bice
 
talianu je napisao(la):
Ti prijatelju ili ne razumeš ili nećeš da razumeš.
Mene ne interesuje ko je uzeo koliko procenata (banka,diler...)
ja hoću jeftiniji traktor.


Razumem ja, i mene to ne bi zanimalo da ja dobijem jeftinije traktor...

Ali ga ne dobijem, u tome je stvar. Samo izgleda na oko da je jeftiniji,

Neke stvari nije lako razumeti, sve u svemu stavljam tačku na ovo.

:ppozdrav:
 
Boki-Vl je napisao(la):
Pa zar Belarus traktori ne prodaju se na 5 god bez kamate pa Yto pa Zetor u poljoprivredniku sam video reklamu (pre Nove Godine) da i Almex daje na 5 god bez kamate itd...

Ajde mi pokaži gde Almex daje bez kamate? Daje ako ti uveća bruto cenu 10% ajde bre manteme te priče bezkamatno.Znate kako pisalo na tarabi p.... jedan uzo da j... pa skrjo k... e tako i tu. :nono:
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Boki-Vl je napisao(la):
Pa zar Belarus traktori ne prodaju se na 5 god bez kamate pa Yto pa Zetor u poljoprivredniku sam video reklamu (pre Nove Godine) da i Almex daje na 5 god bez kamate itd...

Ajde mi pokaži gde Almex daje bez kamate? Daje ako ti uveća bruto cenu 10% ajde bre manteme te priče bezkamatno.Znate kako pisalo na tarabi p.... jedan uzo da j... pa skrjo k... e tako i tu. :nono:

Ne mogu zrenjaninac da im dokažem, ali sam batalio....

Bilo kako bilo, svako veruje u ono što hoće i što mu je lakše :ppozdrav:
 
Gledajući to "0%" što su napisal svi znamo da je to trgovačka caka.
Ko je pre par godina kupovao traktor preko banke taj se dobro naplaćivao kamate.
Sad je to opet nešto manje.
Ja lično nisam hteo da uzmem tu njihovu velikodušnost 0%,sačekaću uredbu pa da vidim.
 
@ZRENJNINAC
Ja samo kazem sta je pisalo u poljoprivredniku ja mislim da je u novembarskom izdanju pisalo Almex u saradnji sa ProCreditom, a to sta, gde i kako si se ti dogovorijo sa Milanom ili skim vec da li preko banke ili preko njegove banke to mene ne zanima, ja sam 2004 god kupio kombaj kod njega i rekao sam sad i nikad vise s njima :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh