Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ajde mi pokaži gde Almex daje bez kamate? Daje ako ti uveća bruto cenu 10% ajde bre manteme te priče bezkamatno.Znate kako pisalo na tarabi p.... jedan uzo da j... pa skrjo k... e tako i tu. :nono:
jesi ti ispitao radnovice,kako su oni kupili claasa?
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
nećeš imati šta da gledaš u uredbi sve pare odoše u stočarstvo i prosvetare :haha: ::lose:: ::lose::

Da nećemo imati šta da gledamo u uredbi to si upravu. Ali da ode sve u stočarstvo i u prosvetare to nisi upravu, to im je samo izgovor....
U stočarstvo daju samo 2milijarde više što smo dobili rebalansom budžeta.
A za prosvetare daju iz drugih izvora, a ne uzimanjem od poljoprivrede
A to što neće da daju za traktore, kombajne i ostalo to je nešto drugo i ta sredstva NE IDU iz budžeta, nego od EU. (po 100ti put pišem). Ta sredstva su dobijena, a gde će biti utrošena ni bog sveti ne zna. Kao što ne zna ni gde su utrošena prošle godine, nisu dali ni 60% od onoga što su dobili....
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
nećeš imati šta da gledaš u uredbi sve pare odoše u stočarstvo i prosvetare :haha: ::lose:: ::lose::
Znam,samo se nadam ::namigivanje::
Evo sad na dnevniku,bankari zbog nekog zakona moraju da podignu kamate ,izgleda će na onih 0% dodati još +1 ali ispred nule.
 
Pa ne treba niko ništa da ti kaže, uzmi i preračunaj koliko daju po hektaru i uzmi ostale subvencije min. polj. i još po nešto i videćes da ono što dobijamo iz budžeta jedva bude da se nategne. A kad u to uneseš i ono što su davali subvencije za mehanizaciju i za traktore vidiš da fali nekoliko miliona evra..... Ne mogu da iskopam sad, ali negde sam video da piše da neke pare za poljoprivredu dolaze iz EU.

Nisam 100% u ovo što pišem ali 85% sam siguran.... pa sad pogreši čovek...

Čak znam da je Đelić pričao da od 2013 ali neće biti to pre 2014. (jer mi treba da usaglasimo neke zakone) EU treba poveća finansiranje poljoprivrednika u srbiji na 50 miliona evra. (u ovo sam 100%)
Post je spojen: [time]1296586284[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
a šta ako bude retroaktivno?

Onda extra za vas koji ste uzeli već traktore.... onda :ppozdrav:
 
mcbaycow je napisao(la):
Nisi u pravu, oni su klopili dil.

Do sada si dizao kredu i plaćao 12% kamate,

Pa su onda napravili da min. polj. subvencioniše 40% kredita pa te krajnja kamata izađe oko 5%, (banka i dalje uzima onih 12%)

Pa su se sad dileri dosetili pa oni na onih 40% što subvencioniše min. podigli cenu (odnosno smanjili malo rabat) i uračunali u kamatu za preostalih 60% i tako da krajnjem kupcu ispadne 0%, (banka je i dalje uzela svojih 12%)

I koje lud sad da ti da bez kamate bilo šta??

Uostalom pogledaj malo ispod tabele koliko te košta održavanje i ostalo (neka sića) šta piše sitnim slovima, piše da kamatna stopa nije fiksna i da zavisi od euribora i ostalih papazjanija. Čekaj koja kamatna stopa kada je 0%

To mogu nekome drugom da šire fore ali meni :nono:

Al si zapeo. Kada tako uzimaš traktor i pomnožiš rate ispada da nema kamate. Subvencija ministarstva je istekla. A to šta su se dogovori Agropanonka i banka šta tebe briga. A i ova tema nije o tome.
 
Rekao sam već da sam :off_topic:

Već sam stavio tačku na to.

Mislite kako hoćete, ja znam da nisu baš povoljni pa sve da oni meni plaćaju kamatu od 5%.....

To je moje mišljenje.

:cao:
 
Sto se tice stocarstva to su samo zablude da bi se ratari i ostali koji se bave poljoprivredom nasli pogodjeni kako nisu dobili subvencije zbog stocara i njihovih premija po grlu i litri mleke. A ustvari tesko nama i nasim kravama mi smo toliko pukli da nam ne pomaze ni ceo budzet. Subvencije po grlu nismo dobili ni za 2010 a kad ce tek za 2011 ko zna. :zli:
 
Šta se sve dešava ovih dana u državi ::lose:: i šta se najavljuje za skorije vreme bojim se da nećemo mi ništa dobiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh