Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slažem se ja sa vama kome treba kupiće svakako.
Prošle godine su neki kupili i nadali se ali nisu dobili povraćaj .Verujte doveli su celu porodicu u nezavisnu situaciju.
Ja moram da kupim al mi nije sve jedno da li ću dati 20 ili 30 ha. Verujte kad bi znao da će ovakve cene poljo.proizv. i godina biti narednih 3 god kupio bih bez razmišljanja.

Član Diklofen ima lepu definiciju ko je bitan a ko ne ::lose:: ::lose:: ::lose::
Grešiš prijatelju svi smo bitni i svima treba nova mehanizacija samo je pitanje ko je spreman koju cenu da plati.
 
Nisi u pravu.
Kažeš da svima treba nova mehanizacija?Ja se sa tim apsolutno slažem jer i ja imam traktore stare preko 20 godina.Ali da mi je traktor preko potreban i da bi za njega bilo posla ja bih ga kupio i bez subvencija.Pa i do sada smo kupovali nove traktore ,a nije bilo tih subvencija.Jednu godinu su dali i šta sad?Za par traktora koji su kupljeni prošle godine uz povraćaj apsolutno znam da su kupljeni samo da bi se do njih došlo što jeftinije u tom momentu.E za takve mi nije žao što ove godine neće biti subvencija.
Pogledaj samo na šta liče oglasi traktora.Sve traktori stari par godina i za koje pare.Prodaju ruse za 10000-11000evra stare pet godina ,a njih je toliko koštao novi.Takvih oglasa do prošle godine nije bilo. ::lose::
 
Nemam volje sa tobom da se raspravljam.
Samo mislim da ako hoćemo da idemo napred itekako je neophodna pomoć oko kupovine mehanizacije.To što neko zloupotrebljava je tipično za Srbiju.
Kada pšišem mislim na nas obične paore.
Meni je neophodan traktor jer sam sa 17 jutara za 5 godina povećao na 70,prošle god. sam odbijen zbog tehničke greške (u predračunu pisalo 3 dana a trebalo 90) moja greška nisam kontrolisao.
Uspeo sam da završim sve poslove sa postojećom mehanizacijom i opet ću ako ne bude povraćaja.
 
Talijani izvini a koji to traktor planiraš da uzmeš za obradu 70 k.j. a koji imaš trenutno. :ppozdrav:
 
Mims je napisao(la):
talianu je napisao(la):
U pravu si Attila,Kupiš pa kako bude!
Baciš 10-tak hiljada eura pa šta bude.
Nek služi....

Ako čoveku treba traktor i ima novaca neka kupi. Šta ti to znači da baci 10ke, kupovali su se traktori i pre subvencija.

Možda sam pogrešno definisao a ja sam mislio šta ako obećaju subvenciju a u međuvremenu promenu mišljenje i neće biti zato sam i rekao tako da ne sme u sve da se veruje šta oni obećaju
 
@Diklofen
Ja sam jedan od onih kome trenutno i nije neophodan nov traktor, hvala Bogu ovih 75 kj. mogu odlicno raditi sa Ursusom 904 ali da znam unapred da bi mogao dobiti povracaj od 40% pa onda neznam koja budala ne bi menjao mehanizaciju odnosno ne bi kupio nov traktor koji kosta pr. radi 20000 evra a izvuko bi ga za 12000 evra.
Tako da druze i nije bas za bacanje 8000 evra ili vise.
A sto se tice kupovine od pre 20 i vise god. o tome mozemo samo sanjati da ce nam se ponoviti opet, u ono vreme se kupovalo iako i nije bio potreban traktor ili bilo sta od mehanizacije, danas su stvari sasvim drugacije. :cao:
 
Imam Rakovicu 65 ,1993g i zetor 4511 1974 god.
Uzeo bi nekog rusa 105 ili 130 ks.
Naravno gledam napred hoću u naredih 5 g i zemlju da udvostručim.
Naravno problem za moju mehanizaciju je i voćnjak 2300 stabala ,stim bi rasteretio poslove. podižem još 2 jutra jabuka

Mims ko hoće neka kupi ,ja nemam 10 hiljada evra za bacanje,za te pare odmah podižem još 2 jutra jabuka :cao:
 
Peet je napisao(la):
@Diklofen
Ja sam jedan od onih kome trenutno i nije neophodan nov traktor, hvala Bogu ovih 75 kj. mogu odlicno raditi sa Ursusom 904 ali da znam unapred da bi mogao dobiti povracaj od 40% pa onda neznam koja budala ne bi menjao mehanizaciju odnosno ne bi kupio nov traktor koji kosta pr. radi 20000 evra a izvuko bi ga za 12000 evra.
Tako da druze i nije bas za bacanje 8000 evra ili vise.
A sto se tice kupovine od pre 20 i vise god. o tome mozemo samo sanjati da ce nam se ponoviti opet, u ono vreme se kupovalo iako i nije bio potreban traktor ili bilo sta od mehanizacije, danas su stvari sasvim drugacije. :cao:

talianu je napisao(la):
Mims ko hoće neka kupi ,ja nemam 10 hiljada evra za bacanje,za te pare odmah podižem još 2 jutra jabuka :cao:

Slažem se.
 
Tiha voda breg roni tako je barem kod mene .Za novo para bas nemam a to sto mi je trebalo nekako sam se skrpio pa kupio polovno .jel traktor te snage sto sam kupio , da sam kupovao nov kostao bi boga oca .Sad planiram dici kredit za prikljucnu mehanizaciju ali samo u sliucaju da daju subvenciju za njih
 
@talianu
Kod mene otac sa rajkom 60 radio je preko 25 god oko 70 jutara i sve stigao na vreme, ja sa traktorom od 80 ks radim 120 kj i stize se skoro sve na vreme, jedino me mozda sprecava berba, posto dosta berem svoje a i usluznu tu izgubim dosta vremena...
 
Ne kažem ja da se ne stigne.
Voćnjak oduzima puno vremena i radnih sati.
I veruj mi da naša i vaša zemlja (a znaš i sam) su veoma različite .
Ova godina za oranje katastrofa,na zetora sam kačio jednobrazni plug (prvi put u životu),a rajka se usrala sa 2 brazde.
Jednostavno želim sebi da olakšam,onda ne bih morao da plaćam radnika .
Kod nas u selu ima ljudi koji i pored toga što imaju konja više nego zemlje pet puta,ne stižu na vreme.Sve zavisi od čoveka (malo i od vremena) al de ne idemo u :off_topic:
 
Boki-Vl je napisao(la):
@talianu
Kod mene otac sa rajkom 60 radio je preko 25 god oko 70 jutara i sve stigao na vreme, ja sa traktorom od 80 ks radim 120 kj i stize se skoro sve na vreme, jedino me mozda sprecava berba, posto dosta berem svoje a i usluznu tu izgubim dosta vremena...
Tvoj otac se onda dosta patio kad tako kazes...
 
Moj predlog je da ako vam je traktor preko potreban lepo uzmete tih 60% što ste planirali i i lepo kupite dobar polovan traktor i život ide dalje :ppozdrav:
 
Tvoj otac se onda dosta patio kad tako kazes...
[/quote]
Sto se moj otac patio? Ako dnevno izores 6 kj to je oko 10 dana oranja, jel to neki tezak posao? Sorry za :off_topic:
 
Da Zoki ali verovatno nam je svima dosta tog polovnog smeća iz uvoza i sličnih traktora.Sve se nadam da će bar ove beloruse što se kod nas sklapaju voditi kao domaću proizvodnju.Pa opet kakvi god da su uz subvenciju će ih ljudi kupovati i bar voziti novo.
 
Nemam iskustva sa polovnom mehanizacijom pa se ne bih upuštao u nešto u šta se ne razumem.
Zato mislim da ću čekati subvenciju (makar i narednu godinu.)
Boki lepo zvuči teoretski 6 lanaca sa rajkom na dan,ide to po nekad al nije realno merilo.
kakvi su nas uslovi pratili ove godine jedan dan kišica tri odmor,bacaj veštak,spremaj za žito,sej,beri,frezaj,prskaj voćnjak,ori....da ne nabrajm šta još,tako da nije uvek sve svedeno na jednu operaciju.Imao sam parcele gde se moglo orati super a isti dan kad sam otiša na parcelu udaljenu par kilometara leži voda ::lose::
 
6 pa bas se napatio al ni jedan kamen u bubregu nije imao.samo ti uzmi veci traktor i nebrini.nije to laka zemlja pa da mozes da ores sa cim hoces .
 
E ovako stoje stvari 99.9% neće biti subvencije za povraćaj traktora a sve uredbe izlaze u narednih 20 dana.
 
E baš si me obradovao zrenjaninac :udri: Jel to opet Teofanov nešto pričao, ili neko drugi.... jel su to informacije sa Zlatibora? :zli:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh