Suša 2012

Nisi cuo da ce u sred sela biti ne bankomat nego zeljomat,ti samo ukucas zelju i on ti izbaci sta pozelis.
18-25godina izlaze plavuse pride uz svaku zelju. :osmeh:
Sreća pa ti nisi na selu:osmeh:
A ovi što su ostali,mnogo ih je neženja valjda nemogu da nakoče:haha:tako da od željomata nema svrhe nikakve
 
Ne verujem da ce mere danas biti donesene jer sastanak sa predstavnicima poljoprivrednika treba da se odrzi sutra koliko mi je poznato.
Za sad postoji dobra volja da se nesto uradi i usaglaseni su nekih 5 pravaca po kojima bi se "delia" pomoc. Naravno sve bez kesa vec samo kroz neke druge vidove. Otpis odvodnjavanja i navodnjavanja, pomoc stocarima u vidu kukuruza preko robnih rezervi, otpis poreza, isplata ostatka subvencija, otpis dela za zakup drzavne zemlje. To su za sad neke stvari oko kojih se vrti rec POMOC.
Da se samocitiram od 16.08.
Ipak su moji "izvori" imali nesto.
 
Vlada usvojila mere za prevazilaženje posledica suše

Beograd, 23. avgust 2012. godine – Vlada Republike Srbije usvojila je na današnjoj sednici mere za prevazilaženje posledica aktuelne suše, koje se odnose na oslobađanje poljoprivrednika određenih finansijskih obaveza ili njihovo prolongiranje.


Takođe, pomenute mere odnose se i na intevencije na tržištu kako bi se obezbedila stabilnost u snabdevanju i cenama, kao i finansijska pomoć poljoprivrednicima povećanjem podsticaja.

Ove mere omogućavaju dodatni grejs period od godinu dana za subvencionisane kratkoročne i dugoročne agrarne kredite, tokom kojeg poljoprivrednici neće vraćati glavnicu, a nastaviće ugovoreno plaćanje kamate.

Registrovana poljoprivredna gazdinstva se oslobođaju plaćanja naknade za odvodnjavanje i navodnjavanje za 2011. i 2012. godinu.

Vlada je odlučila da Republička direkcija za robne rezerve interventno kupi do 200.000 tona merkantilnog kukuruza na domaćem tržištu, u cilju popunjavanja strateških rezervi, a privremeno će biti ukinute carine i prelevmani na uvoz svih vrsta žitarica do naredne žetve.

Vlada i nadležna ministarstva će pratiti izvoz svih vrsta žitarica i u slučaju izvoza koji bi značajno ugrozio snabdevanje domaćeg tržišta, biće preduzete odgovarajuće mere.

Podsticaji za tov junadi biće povećani sa postojećih 5.000 dinara po grlu na 10.000 dinara, a za tov svinja sa postojećih 500 dinara po grlu na 1.000 dinara do kraja godine.

Postojeći iznos premije za mleko od pet dinara po litru povećan je na sedam dinara za treći i četvrti kvartal ove godine, a do kraja godine biće proširen broj korisnika podsticaja za genetsko unapređenje stočarstva ublažavanjem kriterijuma za sticanje prava na te podsticaje.



http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=175114
 
fino znaci vratice mi pare sto sam platio drzavnu zemlju...
a ko ce da vrati pare mom stricu sto uzima zakup od par ljudi i platio podosta...ma sta nas briga za njih.....
 
Dejane, eto mozes stricu da das pola para :haha:, zezam se, ja mislim da nece vracati novac, nego necemo platiti sledece godine tu drzavnu zemlju.
 
Ipak i ova suša ima svoje dobre strane.Večeras uzeta lepa površina privatnog zemljišta u zakup po 600kg pšenice/kj.:bravo:
 
uvjek je bilo "dok se jednom ne smrkne drugom ne svane" toliko o dobrim stranama suše.Ako se ja radujem što je neko propao pa prestaje sa radom i raskućava,daje zemlju u zakup onda j...m i zemlju i poso
 
Ja njima platim koliko su ljudi sami tražili i na tome se završava.Kod mene što se toga tiče nema mućke.Ja njima zemlju nisam oteo niti mogu.
Manje rodi,manje se radi,manje se deru mašine,cena bude veća i gde si tu si guza ti pozadi.
 
E onda je dobro što se ti ne pitaš ništa.
Pa ti bi hteo da se tebi vrate pare ili ti da 2013 god. za nista i da dobijes subvencije a nekom ko kupuje privatno zemlju njemu nista??? Alavi su se odma javili prvi...

- - - - - - - - - -

AL ovo je rupa za one sto su kupili na hiljade hektara,tu ce da se provucu i takvi kao ti a ostali da se uniste... Sad svi ti koji neplate drzavnu zemlju u zakup automatski su jaci za te pare i platice ovu zemlju sto ja radim privatno jos vise...nek me isprave kolege ako gresim
 
Kao prvo ja sam moje zakupe prema državi platio unapred ,a na jesen imam oko 3000 evra da platim unazad.To je za mene ništa i da je suša dva puta gora.Kredit sam isplatio pre tri dana tako da i tu nemam šta da odlažem.Kredit koji mi ide iduće godine u maju ću da isplatim bez problema jer se odustalo od kupovine kombajna pa ostale pare.
Ja sam za to da se sve što može odloži i otpiše.Ja od stoke nemam ni živinče ,a opet sam za sprovođenje svih mera koje će pomoći stočarima.Isto tako bi i ti trebalo da se ne buniš ako nemaš državnu zemlju ,a drugi je imaju.
 
Al ce njega ugusiti ti sto je imaju,kako ti rece ostaju ti pare od kombajna tako ce ostati drugima pare od drzavne zemlje pa ce uci jos po selu da pokupe jutara.
 
Isto tako bi i ti trebalo da se ne buniš ako nemaš državnu zemlju ,a drugi je imaju.[/QUOTE]
Ne bunim se na tebe direktno i tebi slicne koji rade drzavnu zemlju,sitni ste vi al podjednako gresni kao oni sto rade na 1000ha za njih se bunim ! pa ti sad mozes ladno ponuditi duplu cenu onom coveku kom ja radim jer ti ostalo od ove drzavne koju neces platiti a ja i meni slicni da pucamo i da kasimo proizvodnju
 
Verovao ti meni ili ne ja radim vrlo malo državne zemlje.
Grešnim bih se osećao da nisam licitirao ,a država mi za to pružila šansu.
 
Nazad
Vrh