Suša 2012

Mislim da bi bilo sportski ili pomoci svima il nikome...
Ja da sam na celu ministarstva jedino sto bih dao je jeftino gorivo i djubrivo ostalo se snalazite...
 
Ovo je obican spisak lepih zelja , smislice oni vec uslove i uredbe da se od ovoga ne ostvari ni 10%
 
Ne treba mi da se razdvajamo ko ima drzavne zemlje u zakupu i ko nema . Takav predlog zna se odakle dolazi i iz kog pravca i lobija , a sad medju nama ima i ko radi drzavne zemlje dal 10 Ha ili 30 Ha pa mu dobro dodje . Po mom misljenju to ne bih odobrio , svako ko zakupi zemljiste racuna na susu , led , bolest nad usevom .
Pogledajte molim vas pulene stranacke sto udaraju komentare .. http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=636965#hrono
 
Mislim da je bezveze trositi energiju na raspravu oko drzavnog i privatnog zakupa. Najpametnije sto mozete uraditi po tom pitanju, ako bas zelite, je da se obratite nekim dnevnim novinama pa da oni napisu clanak o tome, da li je fer ili ne prema svima... Ovako se samo bez preke potebe unosi razdor medju clanovima.
 
Znaci, opet ce gradjani Srbije da placaju nemar seljaka?! Da su jednokratno ulozili 3000 evra u onaj sistem za navodnjavanje "kap po kap", suse ne bi postojalo. Ovako ce opet gradjani da finansiraju njihove propuste i seljacki, cicijaski mentalitet...!!!
(Srecko, 23. avgust 2012 12:06) HAHAHA OVAJ JE NAJACI,EVO KAD NEKI BEOGRADJANIN NEMA POJMA O POLJOPRIVREDI
 
Mislim da je u tih 12-15 mlrd dinara uracunato i oslobadjanje placanja zakupa, i naknade za odvodnjavanje, i navodnjavanje. Tj, cisto demagoski, racunaju novac koji niti imaju, niti ce imati...

Izrazio je očekivanje da će poljoprivrednici prihvatiti mere "kao racionalne i jedino objektivno moguće u ovom trenutku" i da će "podržati napore Vlade i resornog ministarstva" da im pomognu.
A sto se tice subvencija, evo odgovora u ovoj recenici.

- - - - - - - - - -

Inace, citat je iz ovog clanka
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=08&dd=23&nav_id=636965
 
Ne treba mi da se razdvajamo ko ima drzavne zemlje u zakupu i ko nema . Takav predlog zna se odakle dolazi i iz kog pravca i lobija , a sad medju nama ima i ko radi drzavne zemlje dal 10 Ha ili 30 Ha pa mu dobro dodje . Po mom misljenju to ne bih odobrio , svako ko zakupi zemljiste racuna na susu , led , bolest nad usevom .
Pogledajte molim vas pulene stranacke sto udaraju komentare .. http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=636965#hrono
tacno je da taj predlog dolazi iz vrha. Tacno je da su predhodne vlade krive za stanje u drzavi. Tacno je da oni koji su zakupili drzavnu zemlju sada nece praviti blokade zbog toga. Tacno je i to da mi netreba da se razdvajamo i da ne treba da nam bude oprosten zakup kako privatne tako i drzavne zemlje
 
Ovo sad vec otvara temu o hobi i profi poljoprivrednicima.
Gde je ko i u kakvom polozaju spram ovih mera.
Ako cemo realno onaj ko je zaposlen i + se bavi poljoprivredom najmanje ce osetiti susu. Da li to znaci da njemu ne treba pomoci ili sta...
Licno mi se ne svidjaju ove mere, kao sto mi se ni ne svidja subvencija, ali kad realno pogledam iz prazne kase se moze samo ovako pomoci.
Ipak ovo je trzisna utakmica i mi imamo tesko povredjenog glavnog igraca. Kad taj igrac bude ponovo u formi i mi cemo zaboraviti na susu pa tako do nove povrede.
 
A dali bi onda bilo u redu da ako nekome povećaju davanja po stoci duplo i meni daju duplu subvenciju na zemlju?
E nebi bilo u redu jer obični poljoprivrednici udišu samo otrove dok prskaju a stočari tokom cele godine dok čiste štale a koje uzimo u zakup i lupo cenom trebo jeda razmišlja tad a ne sad kad udarila suša kako se kaze dvaput meri a jednom seci,najlakše je kukati
 
ovu temu je clan kiraj otvorio 04.07.,dakle pre mesec i po dana kada je bilo jasno da ce susa nastupiti(bar svakom normal;nom i dobronamernom) da bi Vlada tek sada pocela da razmislja sta i kako,doduse onaj Dacic je ponudio prvo vatrogasce,pa se sad suska o nekoj pomoci.Cekace do nedelje,ako zahladni - pojesce vuk magarca po ko zna koji put u ovoj zemlji!
 
ne razumem zasto bi oslobadjali ljude placanja drzavne zemlje,koja je svrha toga,da ti isti nastave da je rade ili pomoci sirotinji koja je u vecini slucajeva placala nenormalne sume?!
2012 je placena,2013 godina treba da se plati,nemas para?napusti druze,radice ko ima para da kesira!
bas kao i privatni zakup,nemas da platis,odma se nadje neko ko ima!
 
Izricito sam protiv oslobadjanja placanje zakupa drzavne zemlje. Svaki posao ima rizik. Susa, led, poplava je rizik koji snosi proizvodjac.
 
  • Like
Reagovanja: siz
Znaci, opet ce gradjani Srbije da placaju nemar seljaka?! Da su jednokratno ulozili 3000 evra u onaj sistem za navodnjavanje "kap po kap", suse ne bi postojalo. Ovako ce opet gradjani da finansiraju njihove propuste i seljacki, cicijaski mentalitet...!!!
(Srecko, 23. avgust 2012 12:06) HAHAHA OVAJ JE NAJACI,EVO KAD NEKI BEOGRADJANIN NEMA POJMA O POLJOPRIVREDI
Susa postoji i u americi. Amerika kao jedne svetska super sila nije uspela da resi problem navodnjavanja a srbija ce to resiti u narednom periodu
 
A dali bi onda bilo u redu da ako nekome povećaju davanja po stoci duplo i meni daju duplu subvenciju na zemlju?

A da li bilo lepo da si ti dobio subvencija za samo jedan hektar,posto ima neko ko ima samo toliko registrovano? Zasto bi tebi dali vise?Uzmi malo da drzis stoku pa ce i tebi da daju.




Ne treba u Srbiji dati nikom nista svakome je malo koliko god da dobije i veciti strah da je neko nesto dobio ili iskoristio vise.

Stara srpska kletva kaze "ko ne hteo tudje, nem'o svoje".Uvek je tudje lepse i vece.

Ovo drugo se ne odnosi na clana diklofen,vec sam se samo nadovezao.
 
Nazad
Vrh