Suša 2012

Tacke 5. i 6. mogu da prilicno unazade stvari zabranom uvoza, ili ako uvezu neke kolicine jeftinije robe, pa ovde obore cenu. Vec vidjeno.
Ne bih se slozio. Iz dva razloga. Prvi i osnovni, nema nigde jeftinije nego kod nas, i plus treba dodati troskove transporta za robu slabijeg kvaliteta. Drugi razlog, cak i ako bi se desilo da neko ponudi jeftiniju robu, treba odmah istu zapleniti dok istraga ne pokaze da je roba stvarno jeftinija, tj da je neko samo ne nudi jeftinije posto trguju povezana lica i manipulisu cenom, kao sto je bilo sa mlekom. A bilo je vako, firma odavde izveze svojoj firmi napolje mleko, pa ga onda ova prodaje nazad povezanom licu jeftinije, koje ga vraca pocetnoj firmi sa malom marzom. Tako mogu i ja sam sebi da prodam svoju kucu upola cene, i da knjizim gubitak koji cu prebiti sa nekim kapitalnim dobitkom.

Mere su polovicne, i bice izvor nezadovoljstva, koj ce verujem biti amortizovano sa regresiranim gorivom, i mozda jos nekom paricom. Po meni, najbolja mera je bila ona sa bonovima tj kuponima, koji ce imati vrednost kao obveznica, pa ti radi sa njima sta hoces. Ali za to je trebalo da se drzi zakona, da se formiraju komisije, da se seta po ovom suncu itd. Mnogo je lakse, poslati aeroplan, uplatiti meleonce i dati pasos, organizovati par novinara sa spiska, koji ce obajviti neku slicku i salala.
 
Po grlu stoke bi mogli i da utrostruce subvencije ali to ne bi dalo nikakve rezultate, jer bi se opet pojavili oni koji bi to lepo papiroloski odradili uzeli pare i prosli bi super, stoke nema a u stocarstvu su svih 365 dana radna , a u ratarstvu negde oko 100 dana je radno ovo ostalo su slobodni dani, kad bi ovi iz Ministarstva to znali onda bi im bilo jasno koliko kome treba pomoci.
 
@ kifler
Pa sto se toga tice nisi bas u pravu.Kod stocara ima stalno prodaje i para,i trziste je drugacije,dok u ratarstvu je to samo dva puta,jednom leti i jednom u jesen.Tad ako prejebu sa cenom ode godina,a za to se svi steluju cele godineZnaci ratarima ipak treba vise pomoc.
 
to da se državna zemlja ne plaća to je po meni čista diskriminacija svih onih koi rade zemlju u zakupu ali su je uzeli od privatnih lica ja sam na primer mogao da uzmem u zakup istu površinu zemlje od privatnih lica kao i onaj što je uzeo državnu zemlju on sad da ne plati a ja mene ko šiša meni vlasnik zemlje neće vratiti pare ili mi iduće godine dati đabe da radim ali bi bilo u redu da svi oni koi imaju zemlju u zakup ( privatnu )dobiju repromaterijal povoljnije nego ovi što rade državnu zemlju jer je njima država oprostila zakup a nama nek oproste deo repromaterijala
 
pa jel to znači da prevo preče kupovine imaju ljudi od prošle godine da bi im država dala zemlju đabe
 
Ne nego da ta zemlja koja ove godine ide na licitaciju se nije plaćala unapred nego po starom sistemu unazad.Znači ja izlazim iz poseda do 31.10.2012. i dotle treba da platim zakup za 2012 godinu.To će se otpisati ,a ono što se novo izlicitira je zakup za 2013 godinu.
Valjda ste shvatili :sta:
 
Ne nego da ta zemlja koja ove godine ide na licitaciju se nije plaćala unapred nego po starom sistemu unazad.Znači ja izlazim iz poseda do 31.10.2012. i dotle treba da platim zakup za 2012 godinu.To će se otpisati ,a ono što se novo izlicitira je zakup za 2013 godinu.
Valjda ste shvatili :sta:
Nije tačno,ima opština gde je zakup plaćan unapred.I ja sam platio zakup unapred a ne sada 2012
 
ok shvatio sam ali i to je jedna olakšica onima koi rade državnu oni skinu letinu pa plate a mi platimo pa se klatimo
 
Pa ne misle!
Uostalom lepo pise da ce se lokalnim upravama PREPORUCITI, a ne da ce to i biti uradjeno...

- - - - - - - - - -

Od ovih 11 mera jedino 2 mere za stocartvo su konkretne. Ovo ostalo je PREPORUCICE SE, PRATICE SE, OLAKSACE SE, OMOGUCICE SE... Ove mere za regresiranje setve necu da komentarisem dok ih ne cujem, mozda tu bude neceg konkretnog.
 
Nazad
Vrh