Suša 2012

Ma, ne treba drzava nista ni da oprosti, a ni da pomogne (sto ne znaci da necu uzeti pomoc!). Ja sam prosle godine imao vece prinose nego obicno, pa nisam otisao u poresku, da dam jos 30%, jer sam eto zaradio, ili sam otisao u banku da im dam jos koji euro. A nisam ni otisao kod arendasa da im dam jos para. E, pa kad sam bio pametan prosle godine da cutim, cutacu i sad, i necu da trazim nikakva smanjenja, ni oproste.
Nekako slusam okolinu, i niko nece rizik... Ako zaradim, to je moje, a ako ne zaradim, hocu kompenzaciju.
 
Drastično smanjen prinos kukuruza zadao je veliki problem stočarima u obezbeđivanju obroka za životinje. Stoga se kao najjadekvatnije rešenje preporučuje silaža svake biljke kukuruza, bez obzira na to da li ima klip

<span style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: arial, sans-serif; font-size: 13.310184478759766px; line-height: 10.416666030883789px; background-color: rgb(235, 235, 235); ">
 
Ma, ne treba drzava nista ni da oprosti, a ni da pomogne (sto ne znaci da necu uzeti pomoc!). Ja sam prosle godine imao vece prinose nego obicno, pa nisam otisao u poresku, da dam jos 30%, jer sam eto zaradio, ili sam otisao u banku da im dam jos koji euro. A nisam ni otisao kod arendasa da im dam jos para. E, pa kad sam bio pametan prosle godine da cutim, cutacu i sad, i necu da trazim nikakva smanjenja, ni oproste.
Nekako slusam okolinu, i niko nece rizik... Ako zaradim, to je moje, a ako ne zaradim, hocu kompenzaciju.
Ovakvo razmisljanje je na mestu i vema racionalno ali...Posto uvek postoji neko ali , ovo moze da vredi za drustva gde postoji neki red i uspostavljene su neke zakonitosti trzista.
Ali kod nas gde je divlji zapad i o trzisnim odnosima nema ni govora , gde je u rukama trgovaca i noz i pogaca ovo pada u vodu.
Kod nas si u potcinjenom polozaju i kad kupujes i kad prodajes svoj proizvod to radis kako oni hoce.Radimo sa cenom nafte istom kao i onaj sto je nasuo da ladi d..e u moru,placamo skoro najskuplje djubrivo u regionu ,najskuplje premikse za stocnu hranu , subvencija postoji samo na papiru i jos nas osine ovakva susa.Pa onda treba i nase rukovodstvo da nam pruzi bar slamku spasa , ne da bi bolje ziveli nego da bi preziveli , a ne da se kunu u poljopr. samo pred izbore.
P.S
Pod time naravno ne podrazumevam oprost kredita i zakupa drzavne zemlje nego aktiviranje sistema subvencija , kontrole zakonitosti trzista i institucije robnih rezervi.
 
Poslednja izmena:
Kakva smo drzava samo nek nam ne uteraju onu stvar zabranom izvoza,da ne bude odlozili kredite a zabranili izvoz pa se cene nasih proizvoda prepolovile ....
 
Tu je navedeno 11 mera a još četiri će biti iduće nedelje koje su vezane za repromaterijal za jesenju setvu.Po meni prezadovoljan sam sa ovih 11 uredbi ukoliko se obistine.
 
Kakva smo drzava samo nek nam ne uteraju onu stvar zabranom izvoza,da ne bude odlozili kredite a zabranili izvoz pa se cene nasih proizvoda prepolovile ....

Pa to ce i da urade posto je drzavna kasa skroz prazna i nemaju sa cime da popune rezerve i umire cene na trzistu.

Procitajte tacku br.6 iz posta dekym.
 
Primera radi, ja sam pitao za kredite i vidim da ce biti pomereni, ali isto tako imam i farmu svinja i nisam trazio da povecaju subvenciju na 1000 dinara jer ni ove od ranije nisu isplatili a i znam da drzava nema novca da isplacuje "zive" novce za subvencije tako da je po meni to cista glupost.
 
3. да се упути препорука локалним самоуправама да ослободе регистрована пољопривредна газдинства плаћања закупа пољопривредног земљишта у државној својини за 2012. годину,


To je vec placeno! Mogu samo da vrate pare, ili da omoguce za 2013. godinu besplatno.
 
Stocari ima da napune djepove ..aaaaa..Nemaju oni pare pa lupetaju ako bi se i pojavile od nekud,,, lepo im je reko Velja Ilic oni ce da pomalo da kraduckaju.....a stace kad im se moze..
 
Pošto i ja imam dosta plaćenog zakupa unapred mislim da će se to rešiti tako što ove jeseni nećemo platiti zakup za iduću godinu.
 
Ako je potrebno da se poljopriverdnici koji imaju drzavnu zemlju u zakupu (koji zakup placaju u proseku 100 eur. hektar) oslobode placanja, zar nebih bilo u redu da i poljoprivrednike koji imaju privatan zakup (koji placaju 250 eur. kj) drzava oslobodi placanja. Poljoprivrednik je poljoprivrednik i ako neradi drzavnu zemlju
 
A dali bi onda bilo u redu da ako nekome povećaju davanja po stoci duplo i meni daju duplu subvenciju na zemlju?
 
Ako je potrebno da se poljopriverdnici koji imaju drzavnu zemlju u zakupu (koji zakup placaju u proseku 100 eur. hektar) oslobode placanja, zar nebih bilo u redu da i poljoprivrednike koji imaju privatan zakup (koji placaju 250 eur. kj) drzava oslobodi placanja. Poljoprivrednik je poljoprivrednik i ako neradi drzavnu zemlju

E pa vidiš u uvoj državi nevaži to što si ti napisao nisu svi poljoprivrednici isti ima onih bitnijih i onih na koje ne treba obraćati pažnju ,zato od nas nikad i neće biti država ,uvek se pomaže jačim i bogatijim a siromašnijim šipak ,i onda se pita država odkud toliko gladnih e pa ovakvim merama će napraviti još više gladnih .Ali to će ići tako dok svi ne propadnemo pa onda sve od nule.
 
To je izgleda opet bacena koska da se svadjamo, osloboditi jedne zakupa, a drugima nista. Naravno da privatan zakup nije u redu da bude oslobodjen i da bi to pokrenulo lancanu reakciju raskidanja ugovora i jos koje cega, ali zasto bi drzavni zakup bio u povlascenom polozaju, i time direktno pogodjen privatni zakup(a njegove cene su i podigli ovi sto imaju i drzavni zakup, pa im sve malo).

Tacke 5. i 6. mogu da prilicno unazade stvari zabranom uvoza, ili ako uvezu neke kolicine jeftinije robe, pa ovde obore cenu. Vec vidjeno.

Tacka 11 , tj nafta je preko potrebna.
 
Nazad
Vrh