Suša 2012

[h=1]Захтев четири општине поводом суше[/h] 22. јул 2012. | 13:20 | Извор: Танјуг

susa-ispucala-zemlja--tanjug--ap-photo--muhammed-muheisen-jpg_130x55.jpg
БАЧКА ТОПОЛА - Општине Бачка Топола, Суботица, Мали Иђош и Кула упутиће заједнички захтев да због велике суше на том подручју буде проглашено стање елементарне непогоде, рекао је данас члан општинског већа задужен за пољопривреду у Бачкој Тополи Ото Чорба.
Та иницијатива према републичкој Влади ће уследити пошто у поменутим општинама буде спроведен поступак предвиђен прописима, рекао је Чорба за Танјуг. Чорба је додао да ће на предлог локалне комисије за процену штета од елементарних непогода, одборници расправљати о последицама суше у општини Бачка Топола на седници скупштине која је сазвана за 26. јул. Чорба је истакао да тачан проценат штете још увек не може бити прецизиран, јер није завршена производна година, али је евидентно да су пољопривредни произвођачи претрпели велике губитке у гајењу усева Треба да буде нађен начин како да произвођачи буду надокнађени, заклучио је овај члан општинског већа у Бачкој Тополи.
 
Pa gdje ste vi bili dosada (članovi pelikan i vaseljenska) , da prosvijetlite narod da se džaba ne muči . Vi u Banatu samo treba da se odlučite dal da ne sijete više nikad kukuruz ili da školarci iz bunara zalijevaju kad je suša :haha:.
(šalim se naravno , baš se pišu svakakve gluposti)
 
i ja sam u sremu,pa ne uspeva kukuruz prosle godine jedva bude prinos 3.5 tone kukuruza na k.j,a pitaj ostale clanove koliko su imali na boljim zemljama....ima srem gde ne uspeva nista kod mene u blizi koliko hoces hektara.
 
ljudi zemlja oko titela kisaca novog sada i futoga je najbolja,ovde jos ima vlage i nade za neki rod od soje i kukuruza i sec repe, svuda okolo je vec kasno,zapamtite vi u banatu kukate sto ste sejali kukuruze na 19cm a kad vam se zapali i osui ko vam je kriv,vi tamo u banatu treba da sejete suncokret i zito, a kukurz pustite ovde u juznu backu i srem ,ovde to uspeva.
Za ovakvu glupost da sam moderator bi kazneno iskljucio clana iz forama na npr 24sata! Brzo bi se opametili! Pisemo peticiju :)
 
Pa ako je tako, onda su ameri kao ovaj nas bizMismen, sami sebe digli u vazduh.

I da dodam, tako si i sami roknuli tornjeve. I oni smisljaju viceve o arapima i avionima.
 
Poslednja izmena:
U mom selu ima jedan delic atara gde su klipovi debeli ko ruka a sterlejke ko pesnica , prolazeci kombajnom gledam i nemogu da verujem dal sanjam il je stvarno ....... greota je sto je taj deo jedno 300x 300m
 
Kod mene nikako da padne kisa. Vrčin, okolina Bgda.
Imam voćnjak sa dunjama koji je zasadjen prosle jeseni i suvo je katastrofa.
Cak mi se nekoliko stabala i osusilo.
Ako ne padne ovih dana uzimam cisternu pa sipaj :)
 
Evo ovog jutra je oblačno. Grmljavina se čuje onako iz dubine. Cuju se i mašine na površinskom kopu na nekih 5 do 8km što je uvek obećavalo kišu. Sluti na dobru kišu koja bi u ovom momentu značika spas u zadnji čas.
 
Nazad
Vrh