Strug i alati za obradu metala

Vise kostao frekventni regulator duuplo nego komplet strug!
 
Nije bas duplo ali je skuplji od struga.
Samo sto njega koristim na par mesta, nije kupljen samo za strug......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Trebalo bi da moze, struja je u namotajima motora, neide u strug direkt.....mada opet.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
A kao falice mu?
Немој тако! A шта ако му се укаже потреба да нареже унутрашњи трапезни навој, да среди онај стари шрафштук, коме је пукла она чаура кроз које пролази навојно вретено? :)
 
Немој тако! A шта ако му се укаже потреба да нареже унутрашњи трапезни навој, да среди онај стари шрафштук, коме је пукла она чаура кроз које пролази навојно вретено? :)
Мој отац је то урадио тако што је направио све мустре за навоје и како му који треба намести мустре на струг и нарезује и само ножеве мења за угао навоја.
 
U principu uz strug sam dobio pun sanduk zupcenika koji se menjaju za narezivanje navoja. Ali mislim da ja učiti kako se koristi neću..... Da ostruzem neku osovinicu, klin ili cauru i to je to. Ozbiljniji poslovi idu kod majstora kako god... A što se tiče zavarivanja iskljucim strug iz struje (inventora) pa zavarim. Ne zavaruje se dok se vreteno okreće.....

@mityoo da zavaruje se recimo osovina ako hoćeš da ti bude skroz u centru....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
To je i najbitnije, da ne moras za svaku sitnicu da juris nekog. A sto se zavarivanja tice, naravno da se zavaruje i dok se vreteno okrece. Samo zavisi da li imas potrebe za tim. Ne navodim ovo sad kao neku manu tvog struga vec me cisto zanima jer je taj frekventni regulator dobra stvarcica i steta bi bilo ako mu zavarivanje pravi neki problem.
 
Nazad
Vrh