Strug i alati za obradu metala

Ovako to otprilike izgleda:
Ovde je bas polako pomerano, sa novom plocicom....
ff32037f14c389be506e907f2bca00df.jpg

Poprecno struganje je ok, a uzduz izgleda ovako.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Лепше би га турпија обрадила. Следећи пут га стисни и у чело па пробај да видиш, мени изгледа да имаш луфта негде у глави па ти зато овако "глође" материјал.
 
Koliko vidim na donjem dijelu, kod ovog ne obrađenog, nož gura materijal a ne osjeca. Rekao bi da je do noža. Nije dobar ugao kojim hvata materijal. Dali je tup, visoko podšen u odnosu na osu stroja ili je zavaljen u nosaču. U svakom slučaju leđa hvataju materijal prije oštrice.
 
Ovakvi strugovi cesto kostaju vise nego sto vrede. Naravno da je upotrebljivo, samo zavisi kome za sta treba. Ima nesto slicno covek kod mene u selu i uglavnom zavrsava za svoje potrebe kad nesto zatreba.
 
Koliko bi moglo da kosta ovako nesto i da li je to upotrebljivo?

i ovaj veci


Razmisljam o kupovini za licnu upotrebu, a nemam bas neko znanje. Ok znanje cu da resim, ali do tada ce da ode.
 
Koliko kosta neki ovakav strug? Jel to danas upotrebljivo ili je vise: Vidi sine, moze to da radi ali je mucenje, nego daj to na kilo i kupi neki noviji...
Pa na kilo sam ga kupio.... Uzeo sam ga prvenstveno da struze drvo, posto preko zime sam hobi stolar..... Al reko ako moze da posluzi i za nesto vise sto da ne.....
Ne bih morao da jurim majstora za svaku sitnicu, i cekao dan-dva dok ta sitnica bude urađena.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Evo par slicica:
734c1d031d65cc58c5d4d33ae80be64f.jpg
e740007385b6df10e982831d82222a3b.jpg
dce7c9ecec3f56e938ee6ec92a07972d.jpg

Skinute su oplate pa malko bedno izgleda na slikama. Inace trebalo nas je četvorica da ga pomerimo. Sam ni da ga maknem, ima kila.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Koliko si platio taj tvoj? Ja razmisljam da kupim neki sa slika koje sam postavio samo ne znam gde da ga stavim...
 
Екстра си прошао за неке основне ствари биће добар. Мало га среди и само вежбај односно стружи.
 
Само "цоловни"навој... За дрво ће да послужи више него добро, за метал само нешто простије.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh