Strništa i rad na njima

Gde je odneta slama to smo istanjirali, čekamo da završe slamu pa da nastavimo. Praši se toliko da skoro ne vidiš prethodni prohod...

Neke arende ću morati prskati jer je sirak već u žetvi nadmašio pšenicu.
 
Kod nas ljudi imaju problem sa oranjem strnjista. Kazu da je toliko tvrdo da ni jedan plug nece u zemlju. Neki su bacili djubre i sad imaju problem jer se ljudi boje da ce im propasti na suncu.
 
Moj kum je danas ogulio par strnjista, za setvu postrne soje. Isao posle grubera spremac, priremile se njive samo tako, lao u prolece. Palo prekljuce u Calmi oko 17-18 litara.....dosta ljudi je danas pooralo strnjista i izgledaju odlicno, jer ima vlage...
 
Za postrnu setvu u ovakvim uslovima bez navodnjavanja mogu da kazem samo jedno -HRABRO.

U blizini moje njive je jedan covek postrno posejao soju a 5 hektara.Mislim da nije ni pocela da klija, inace u tom kraju kisa nije pala od 20. maja.
 
Poslednja izmena:
Da nesto na tom principu. Mogu da pozajmim od jednog rodjaka ali ne znamo kako radi, on uzeo zimus ali svu slamu je izbalirao pa nema gde da proba.
 
Ja sam razbacivac tog tipa samo vodoravno namontirao na kombajn. U prolazu kraj njive se ne pozna je li radio kombajn sa sjeckom ili ja s razbacivacem. Doduse, radi se o malim zbojevima slame posto je heder 3m pa se da fino razbacati po njivi. Za vecim kombajnima se treba potruditi s ovakvim traktorskim razbacivacem. Imam ga i ja i posudjuju ga ljudi iz sela masovno ali sjecka je sjecka.
 
Danasnji posao...
20150712182117.jpg
 
E da ti je ostala sedmica nebi ti tanjirao jos nego bi cekao da zaladi ovako nastelujes klimu i vozi misko::traktor1::
 
Nazad
Vrh